Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia miért és hol írja...

A Biblia miért és hol írja azt, hogy ne olvassunk világi könyveket? Miért bocsátanak meg a gyilkosoknak?

Figyelt kérdés

Nem mellesleg értelmezhetetlen, hiszen a Biblia volt az első írásos dokumentum, más könyv nem létezett akkor mire írják, hogy ne olvassuk. Ami nincs?

A gyilkosokat szívesen fogadják ha bűnbánatot tanúsít. Én ezt nem tudnám megbocsátani.


2014. júl. 17. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen a Biblia volt az első írásos dokumentum"


Már nem azért, de ez a hülyeség honnan jött?

2014. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet rosszul tudom. De mivel a Teremtéskor írták a Bibliát előtte nem lehetett könyv. Vagy totál idiótaságokat beszélek?
2014. júl. 18. 00:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, totál idiótaságokat beszélsz :D
2014. júl. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Biblia nem írja,hogy ne olvassunk más könyveket.Vallási vezetők szoktak ilyet mondani.Más könyv meg volt akkor is a Biblián kívül.


"A gyilkosokat szívesen fogadják ha bűnbánatot tanúsít. Én ezt nem tudnám megbocsátani."


Nem vagyunk egyformák.

2014. júl. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Biblia sehol sem írja, hogy ne olvassunk világi könyveket, ezt csak szekták tulajdonosai szokták parancsolni, mert attól tartanak, hogy elveszítik a pénzelőiket.

Azt viszont magamról tudom, hogy megtérésem óta nem érdekel más könyv, csak a Biblia, éhezem rá folyamatosan és olvasom is minden nap. Ez a normális, amikor nem kell parancsokat osztogatni a szektatagoknak és azt kínkeserves áron, mert zsarolják őket. A megtért hívőkben ez magától alakul ki, nem kell erőszak.

Jézus is olyan szépen szeretett, nem? Meg is halt értem. Meg érted is kérdező. Pál azt írja, hogy mindent szabad, de nem minden használ. Ez igaz.


A kérdésed másik felére pedig azt tudom mondani, mint bűnbánó ember, bár nem követtem el gyilkosságot, hogy ítélkezni csak Istennek szabad. Elítélem a gyilkosságot, mint tettet, és börtönben a helye, de honnan tudhatom, hogy ez a borzalmas dolog mit indít el benne? Nem egy börtönlakó megtér valóságosan és hidd el, hogy a valódi bűnbánatnál kegyetlenebb érzés nem igazán van. Amikor már nem tudod visszacsinálni és napokig, hetekig csak zokogsz, hogy ezt megtetted...

Ráadásul nekik ott van a feléjük áradó bizalmatlanság is a társadalom részére, tulajdonképpen elvágják magukat ebben a világban örökre, így a börtönön túl kapnak még büntetést eleget. Nem, ezek nem hozzák vissza a megölt embert, de nekem erről mindig ugyanaz jut eszembe:

ha egy kisbaba megszületik, akár idő előtt, mondjuk a 24. héten és meghal, az tragédia. Ugye? Ilyenkor jönnek az istentagadók és káromolják Istent. Meg hibáztatják. Pláne, ha ezt a kisbabát mondjuk anyukája ölte meg, MIUTÁN megszületett.

De amikor műtőben végzik a kivégzését, mert felesleges az élete, akkor abortusz és legális. Vagy ha anyukája tesz meg mindent a vetélésért, akkor is büntetlenül maradt, pedig ugyanarról a babáról beszélünk. Szóval hidd el, hogy sokkal nagyobb mocsok van a világban, mint az, hogy a keresztények megpróbálnak megbocsátani a gyilkosoknak, ami nem a tett elfogadását jelenti, hanem hisszük, hogy a büntetés joga nem a miénk, maximum a törvényi részébe lehet beleszólásunk.

2014. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Azt írod a szektatagokat zsarolják. Ezt hogyan kell értelmezni?

2014. júl. 18. 09:53
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azt viszont magamról tudom, hogy megtérésem óta nem érdekel más könyv, csak a Biblia"


Ez bizony kár, azért néha elővehetnél egy csillagászati, fizika, kémia és biológiai könyvet is, nehogy véletlenül azt hidd, hogy a Föld mégsem kerek és előbb volt világosság, mint a Nap ahogy azt a biblia hirdeti.

2014. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ter 1.3

Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett.

Ter 1.4

Isten látta, hogy a világosság jó. Isten elválasztotta a világosságot a sötétségtől."


Ha a tudomány oly nagy és bölcs művelője lennél tudnád, hogy a világosság kétértelmű szó. Máskülönben minek kellene azt a sötétségtől elválasztani?

2014. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Én ugyan nem tartozom sehová, de furcsán értelmezed a világosság és sötétség fogalmat. Hogy miért kell kontrasztba állítani? Egyértelmű a lelkünkben sok dolog dúl és nem tudunk felszínre hozni dolgokat vagy nem akarunk tudatosan vagy nem, de lefelé toljuk. Ez lehet egy sérelem vagy bármi más gonosz gondolat. Kinek nincs ilyen? Na ezeket nevezzük feketeségnek vagy darkságnak, ami felé nekünk az a feladatunk, hogy jöjjünk a világosság felé. Ha idáig eljutottunk akkor egy megtisztulási folyamat részesei voltunk. Bár nyilván a vallás másként értelmezi ezeket.

2014. júl. 23. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Az a nézőpont, amit te itt leírtál pontosan az, amit a vallások is képviselnek és hirdetnek. Csakhogy ez egy hibás nézőpont.


Először is, olyan, hogy sötétség nem létezik. Ha nem hiszed, akkor menj ki este és lapátolj be egy kis sötétséget kintről. A helyzet az, hogy a sötétség csupán csak egy következmény, méghozzá valaminek a hiánya, speciel a fény hiánya. Így a betegség az egészség hiánya, a tudatlanság a tudás hiánya, a tiszteletlenség a tisztelet hiánya, a felelőtlenség a bölcsesség hiánya, és még lehetne sorolni.


Azért probléma ez, mert azt hiszi sok ember, hogy a "rossz" dolgok azok Isten miatt vannak, mert ő szeret rossz dolgokat tenni. A rosszaság egy teljesen természetes jelenség, amely mint már mondtam valaminek a hiányából következik. Éppen ezért relativizálható a rosszaság!!


Rossz az, hogy az űrben nincs levegő? Nézőpont kérdése. Rossz az, hogy vannak évszakok? Nézőpont kérdése. Rossz az, hogy eltört a lábad? Nézőpont kérdése. Rossz az, hogy tudatlan valaki? Nézőpont kérdése.


A helyzet az, hogy ma a világgal az a legnagyobb baj, hogy mindenre azonnal rámondja, hogy "rossz" és mivel a rossz relativizálható egyből el lehet kenni a gonosz tetteket.


No igen, és el is érkeztünk ahhoz a fogalomhoz, amit mára a vallások nagyon ügyesen elrejtettek a "rossz" fogalma mögé. A gonoszság. Nah az egy létező entitás, pontosabban Isten ellentéte. A gonosz értelmetlen és egyetlen célja a pusztítás. Nincs oka a pusztításnak, csak pusztít!! Nem lehet megérteni, mert káosz, érthetetlen, egyszerűen csak gonosz.


A gonoszság viszont nem relativizálható. Az Izraeliek népirtása gonosz tett, jah de mi csak "rossz"-nak tekintjük + rákenjük Istenre, és máris mossa kezét mindenki. Az afrikai népirtások gonosz tettek voltak, a második világháború népirtása gonosz tett volt.


De mondok hozzád közelebbi gonosz tetteket.


Ipari állattartás, állatkínzás, erdőirtás ... nem tudom, hogy észrevetted e, de az ipari állattartásban MÉSZÁR van és az erdő-t IRTOD. Ahogy az embereket is MÉSZÁROLTÁK és IRTOTTÁK. Miből gondolja bárki is, hogy a kettő között van bármiféle különbség?


Szóval olvasgass csak nyugodtan más könyveket is, én nagyon ajánlom neked, hiszen, ha nem akarsz tudatlan lenni, akkor a tudást kell megszerezned. A rosszat pedig igyekezz nem összekeverni a gonosszal, és a rosszat is igyekezz minél kevesebbszer relativizálni.


Tudod hogy mondja a magyar azt, amikor a rosszat nem relativizálja? Együttérzés! Szeretet!


---


Ezek után :) Kicsit rágódj még a világosság szavunkon ^^


Az Isten megálmodott egy VILÁG-ot, majd VILÁG - osság - OT teremtett :)


A világosság egyébként nem csak a világ-ot jelenti, nem csak a fényt, hanem a tudást is, az értelmet, így az, hogy elválasztotta a világosságot a sötétségtől pontosan azt jelenti, hogy a tudással az értelemmel rögtön definiálta a sötétséget is, az pedig, hogy elválasztotta azt jelenti, hogy a világ egy részének tudást (fényt) adott, ez az élet!


Legyünk tudósok akkor, ha nagyon fontásmá: Megalkotta a DNS-t noh...

2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!