Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek nincsen kezdete,...

Ha Istennek nincsen kezdete, akkor hogyan keletkezett? Aki öröktől fogva van, az nem is létezik, mert nincsen eredete, tehát nem jöhetett létre sohasem?

Figyelt kérdés
Oldjátok fel ezt a paradoxont, ha tudjátok!

2015. jan. 19. 03:56
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, hogy csak most válaszolok, de rajtam kívül álló okokból nem tudt
2015. jan. 24. 04:30
 22/39 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer...


Elnézést kérek, hogy csak most válaszolok, de rajtam kívül álló okokból nem tudtam előbb jelentkezni ... Na jó, ez nem igaz. Valójában azért nem reagáltam eddig, mert én is egy gyenge sakkozó vagyok, aki a következő lépést már nem látja.


Ezt a fájdalmas igazságot ráadásul még az is tetézi, hogy nagyon nehezen tudtam összekukázni a netről az ellenérvemet, aminek egyenes következménye lett, hogy kifutottam az időből. Micsoda átkozott pech!


:):):)


# 16 (Pietrosol)


A levegő sem objektum, mégis volt oka a kialakulásának. A gondolatok sem objektumok, mégis van eredetük. Még a szellentésnek is van háttere, pedig az sem objektum. A tér egy nagyon is fizikai dolog, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy van sűrűsége (bár nem túl nagy) és folyamatosan tágul. Ha végtelen lenne, akkor aligha tágulhatna, úgyhogy badarság, amit írtál – vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy ügyetlen csúsztatás.


Mindemellett a tér az nem semmi, hanem egy nagyon is létező valami. A semmit nem lehet érzékelni vagy tapasztalni, az olyan, mint az álom nélküli alvás során fennálló észlelés nélküli állapot. Ott nincsen semmi, sem tér, sem sötétség, sem üresség. A fogalom értelmezésed tehát igencsak téves.


# 17


Nem véletlenül tettem ám idézőjelbe az üresség szót. Gondolom, ez számodra is egyértelmű. Köszönöm a válaszodat.


-----


Továbbra is várom a lehetséges magyarázatokat. Nem tűntem el sehova, csak nem vagyok vitaképes a sok hívő lángelmével, akik frappánsabbnál frappánsabb hipotézisekkel bombáznak.

2015. jan. 24. 04:33
 23/39 anonim ***** válasza:
5%

Nem vagyok tudóspalánta és a válaszomat sem a netről szedtem össze és nem is könyvekből.

Szóval, nekünk embereknek vannak dimenzióink: tér, idő. A dimenzióinkat Isten hozta létre, Ő találta ki. Mivel Ő alkotta a tér és az idő korlátait, ezért ő felette áll, nyílván saját maga nincs az idő és a tér korlátai közé szorítva. Egy bizonyíték erre: köztudott,h az asztronauták míg az űrben vannak sokkal lassabban öregszenek,mint mi a földön. Hisz a tér emberi dimenzióját, azaz a földet elhagyták, átlépték.

Szerintem ez ilyen egyszerű. :)

2015. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
5%
Ezért állíthatjuk azt,h Istennek nincs kezdete, Ő öröktőlem fogva létezik.
2015. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
8%
*öröktől
2015. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%

" A dimenzióinkat Isten hozta létre, Ő találta ki. "


Nem, ezt valami lökött vallásos találta ki.


"Nem vagyok tudóspalánta"


Észrevettem...


" Mivel Ő alkotta a tér és az idő korlátait, ezért ő felette áll, nyílván saját maga nincs az idő és a tér korlátai közé szorítva."


Mivel bizonyítod ezt? Mi alapján állítod, hogy Isten, akiről semmit nem tudsz alkotta ezeket és honnan veszed, hogy ő nincs a korlátok hatálya alatt?

Egyáltalán az sem bizonyos még, hogy ezek a korlátok nem áthághatatlanok, csak egyenlőre nem lehetségesek.


"Egy bizonyíték erre: köztudott,h az asztronauták míg az űrben vannak sokkal lassabban öregszenek,mint mi a földön."


Ez nem bizonyít semmit, ráadásul nem is igaz. Az idő relativitása csak extrém körülmények között jelentkezik, de ha nem vagy "tudóspalánta", akkor ez téged aligha érdekel.

Mondjuk fénysebességhez közel, vagy gigászi gravitációs hatás mellett, már valóban jelentkezik, de ezt neked nem kell tudni, csak a palántáknak.


"Ezért állíthatjuk azt,h Istennek nincs kezdete, Ő öröktőlem fogva létezik."


Fuck out, elszálltam...

2015. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
26%

tzolko!

Látom neked komoly korlátaid vannak: előítéleted a vallásos emberekkel szemben és az önelégültség. Az arroganciádat pedig határozottan vissza kell utasítanom.


Szeretnék idézni neked egy mondatot egy Nobel díjas tudóstól: „Azok az emberek, akik nem tudományos munkát végeznek, abban a félreértésben élnek, hogy a tudósnak széles körű ismeretei következtében vallástalannak kell lennie; ellenkezőleg, a mi munkánk Istenhez közelebb visz bennünket.”

(Ernest Rutherford, 1871-1937, Nobel-díj (fizika), 1908.


Most biztos azt gondolod, persze volt egy ilyen tudós. De nem. Nem egy fizikus, filozófus volt, aki hitte egy intelligens Teremtő létezését. (Copernicus, Newton, Kepler, Kelvin, Max Planck…)

Mivel hiszek Isten létezésében, ezért azt is hiszem, hogy Mindenható. Ő megálmodta, majd pontosan megtervezte a világegyetemet és a mi kicsinyke otthonunkat, a Földet. Ha volt hatalma megalkotni egy folyamatosan táguló világegyetemet és olyan utolérhetetlen logikájú, kifinomult modorú, zseni tudóst, mint te (pedig azért lássuk be, ez nem semmi!), feltételezem, nagyon hatalmas, és korlátlan Úr.


Zolkó, mint ahogy egy hörcsög dimenzióját a gazdája határozza meg illetve a természet, neki marad az akváriuma, és más fél éve. Te vagy a Mindenható Isten kishörcsöge. Neked (és minden embernek, persze), marad a 80-90 év és a föld dimenziónak. Legfeljebb a Hold.


Mire te is Nobel díjas tudós leszel (mert egyenesen afelé haladsz, ez vitathatatlan), talán be fogod látni, hogy a Mindenható kezében egy hörcsög vagy, a logikád pedig az Ő szemszögéből finoman szólva is korlátozott, és vicces.

2015. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
49%

"Ő megálmodta, majd pontosan megtervezte a világegyetemet és a mi kicsinyke otthonunkat, a Földet."


Ha annyira mindenható, akkor minek kellett neki a legyártás előtt álmodoznia róla meg tervezgetnie? Egy mindenható lény ezen uncsi előzmények nélkül, akár reflexből is tüsszenthetne egy komplett világegyetemet akár... Sőt, kapásból hatszáznyolcvanat is akár. Vagy négymilliárdot. Egy mindenhatónak nem olyan mindegy? Ha meg már tényleg annyira mindenható, akkor minek bajlódna egyáltalán univerzumok létrehozásával? Elvégre az neki bakfitty. Biztos vannak neki ennél sokkal fontosabb isteni dolgai is, amit mi, hozzá képest hörcsögnyi emberek persze elképzelni sem tudunk.

2015. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves jnbogi!


Élvezettel olvastam a célozgatásod, ami egy kissé személyeskedő, de engem túlzottan dicsér, mert nem aspirálok a nem létező kedvenc kis játékszerének dicső címére, akár egy kedves hörcsög (arany?) képében, akár térden csúszó elvakult félbolond képében jelenik meg, bár ha választhatok, az elsőre voksolnék.

Kár, hogy nem voltál soha palánta, mert elültethetted volna magadban az udvariasságot, de így érthető, hogy nem sikerült.

Rutherford bizonyára ért a fizikához, de más dolgokban úgy tűnik, nem mérvadó és a tekintélyelvű érvelés semmit nem bizonyít, de ezt neked valószínűleg hiába magyarázom, mert ha palánta lennél, akkor magad is tudnád.


"Mivel hiszek Isten létezésében, ezért azt is hiszem, hogy Mindenható."


Ez megint teljesen összefüggéstelen, de már kezdem megszokni.


" Ő megálmodta, majd pontosan megtervezte a világegyetemet és a mi kicsinyke otthonunkat, a Földet"


Ki az az Ő? először ezt kellene pontosítani. Nocsak, szerinted aludni is tud és közben álmodik? Ezt honnan veszed? Na és a tervezés? Erről mondj valami bővebbet, légy szíves.


"Ha volt hatalma megalkotni egy folyamatosan táguló világegyetemet"


Honnan tudod, hogy tágul? Személyesen ő súgta meg, hiszen te semmit nem hiszel a palántáknak? Még nem bizonyítottad sem azt, hogy létezik, sem azt, hogy megalkotta, ezért indokolatlan a továbblépés, a "ha" szócskának nincs létjogosultsága.


"...és olyan utolérhetetlen logikájú, kifinomult modorú, zseni tudóst, mint te (pedig azért lássuk be, ez nem semmi!), feltételezem, nagyon hatalmas, és korlátlan Úr.

"


Kedves tőled, hogy szerény személyemmel akarod bizonyítani Isten létét, de engem nem sárból gyúrtak, apám és anyám is volt és a további szórakoztató megjegyzéseidre sem tartok igényt, de mosolyogni azért sikerült megmosolyogtatnod, mert a személyem gúnyos támadása még nem teszi az érvedet elfogadhatóvá, de mindenesetre jobban néz ki, mintha nyílt gyalázkodó szavakat kiabálnál, ami megszokott vallásos érvelés, ha kifogytok a szóból. Nem sok a különbség persze, csak a stílus más egy kicsit, mert a túlzásba vitt irónikus méltatást nyilván hasonló gyalázkodásnak szántad, a már régen megszokott módon.

Mit tehetek, ha ennyi telik tőled, akkor ennyi, most már egészen bizonyos, hogy soha nem is lehetsz palánta.

Azt még nem sikerült kibogoznom, hogy mennyire nagyon hatalmas és mennyire korlátlan az az Úr, amiről beszélsz, de ha nem adsz semmi támpontot, akkor ez láthatóan nem rajtam múlik.


"Zolkó, mint ahogy egy hörcsög dimenzióját a gazdája határozza meg illetve a természet, neki marad az akváriuma, és más fél éve. Te vagy a Mindenható Isten kishörcsöge. Neked (és minden embernek, persze), marad a 80-90 év és a föld dimenziónak. Legfeljebb a Hold. "


Ne is haragudj, de van ennek valami értelme?

Mi van a Holddal? Most azt a dimenziót, amire célzol a természet, vagy az Isten határozza meg?

A 'más fél' az gondolom másfél akart lenni, de még így is zavaros számomra a mondanivalód.

Lehet, hogy bennem van a hiba, mert azt sem értem, mi fog történni 80-90 év múlva és miért, vagy miért pont ennyi idő múlva?

Ha tudsz értelmesen is beszélni, akkor megmagyarázhatnád, hogy mit jelentenek a szavaid, mert én nem szoktam próféták zagyválását bogarászni, nem vagyok járatos az eszelősségben, csak a lehető legegyszerűbb módon kérem, hogy magyarázd el, mert azt valószínűleg képes leszek felfogni.

Ha nem teszed, az sem baj, ha ennyi, hát ennyi, most mit tegyek, ehhez már tényleg zseninek kellene lenni, hogy ezt valaki megértse, de látható, hogy sajnos túldicsértél, mert nekem nem megy.

2015. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%

Még egy dolog: még egy egyszerű ember is ha valamit készít, akkor megpróbálja azt a tudásához mérten a lehető legjobbra elkészíteni. Ez a világ mindenesetre nem tökéletes, lehetett volna ennél sokkal tökéletesebbre is tervezni. Mondjuk a fény sebességét nem bekorlátozni, hanem végtelenre beállítani. Mennyivel tökéletesebb lenne egy olyan világ, nem? Vagy a pí értékét nem ilyen faramuci, se vége se hossza értékre beállítani, hanem mondjuk kereken 1-re. Mennyivel könnyebb lenne neki is számolni 1-gyel, mint egy végtelen tizedestört értékével... Biztos ezért nem kör alakúak a keringési pályák, rájött, hogy kitolt magával ezzel a hülye pível, úgyhogy aztán már inkább csak találomra dobálta oda a csillagok köré a bolygókat, jól van az úgy is, kínlódjon a fene evvel a hülye pível... Szóval egy mindenható ennél sokkal jobbat, tökéletesebbet is tervezhetett volna. Csak ennyire futotta volna neki a tudásából? Biztos nem járt az univerzumfabrikáló szakkörre a napköziben.


Ha pedig tényleg annyira végtelenül mindenható, akkor egy saját magánál jobbat is készíthetett volna inkább, semmint ilyen kaotikus univerzumokkal nyűglődni... Márpedig ha tudott volna (elvégre mindenható, tehát bármit megtehet), akkor miért nem inkább azt tette? Az lett volna csak az igazi kihívás, egy még mindenhatóbb, még végtelenebb mindenhatót készíteni maga mellé! Ő lehetett volna mellette a Mini Me. Végre lett volna valaki, aki elveri sakkban. Milyen unalmas lehet már, mindig csak nyerni.


Vagy netán ez a tökéletlen világ tökéletesebb lenne, mint az a bizonyos mindenható, aki legyártotta? Akkor mégsem lenne annyira tökéletes a mindenható, hiszen van nála tökéletesebb is? Lehet, hogy mi vagyunk azok? Tanult a saját hibáiból, és azokat kijavítva alkotta meg az embert. Nem is rossz, ez még elfogadható is lenne. De akkor meg minek imádkozunk egy nálunk tökéletlenebb lényhez? Ennyi erővel egy földigilisztához is imádkozhatnánk, az sincs olyan tökéletes mint mi. Keze sincsen, lába sincsen, de még füle se, hogy hallaná az imáinkat.


Csupa-csupa olyan kérdés, ami a mindenható feltételezésével paradoxonokat idéz elő, a feloldásukra hozott magyarázatok aztán újabb paradoxonokat idéznek elő. Na mindegy, ez már csak egy ilyen móka. Kár, hogy nem veszitek észre.

2015. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!