Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták ti mit gondoltok...

Ateisták ti mit gondoltok erről a videóról, szerintetek sem bizonyítja Isten létét? Miért van még ma is ennyi vallási fanatikus?

Figyelt kérdés

Ez a szóbban forgó videó , Isten létét akarja bizonyítani a készítője: https://www.youtube.com/watch?v=k47ithiqAmU


Ugyanezen személynek a többi videója is hasonló: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=V2YYCi9CGow


Egyébként abban a tudatban él , hogy a zsidók uralják a világot , talán emiatt antiszemita és homofób is... szerintem mindnekinek "vissza kéne térnie az istenhez és önellátónak kéne lennünk , hogy megszabaduljunk a burzsoá illuminátus zsidó háttérhatalomtól"



2015. jan. 21. 00:58
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
97%

Nem néztem végig, mert túlságosan zavar, hogy már rögtön az elején elkövet egy csomó érvelési hibát, logikai bakugrást és tàrgyi tévedést. Olyan szinten csúsztat, hogy már nincs értelme tovább nézni, ha így kezdődik.


- "az Igazság". Igen magabiztos abban, hogy pont ő tudja ezt jól, és neki kell megmondania, mert mindenki huje, csak ő helikopter. Pedig nem.

- Tendenciák. Szerinte minden rossz, és minden még rosszabb lesz, de régen tudták a Zigazságot, és akkor minden jó volt bezzeg. Kell magyarázni, mennyire szűk látőkörü ez a pesszimizmus és idealizált múltba sóvárgás? Régen sokkal nehezebb volt, mint most, most pedig vannak problémák, amik régen nem voltak, de sok minden nincs, ami régen probléma volt. Ennyi a történet, ez még nem a Kánaán, bár bevallom, én magam tudom értékelni a saját korom.

- Túláltalánosítások. Egy-egy esetből minősíti az egész társadalmat, óriási következtetéseket von le anekdotákból, felnagyít jelentéktelen dolgokat, mazsolázik. Az összeesüvés elméletekben is emiatt hisz, túláltalánosít. Érdekes módon ez is egyfajta magasabb hatalomban, intelligenciában való hit, álistenség.

- ID-vel már túl sokat foglalkoztam az elmúlt nap, nézni se bírom.

- Világvége várás. Tökéletesen felesleges, kártékony hozzáállás, burkolt kárörvendés. Aki segíteni akar, segít, problémákat old meg, és fókuszál. Ő csak kesereg, minden mennyire rossz irányba megy, közben élvezi a vívmányokat, amit a kor földrözragadt embere kikapar neki, helyette, hogy aztan rosszul érezhesse magát, és oszthassa az észt, mit hogy kéne.


Nos röviden ennyi jött le a kis részletből, amit meghallgattam,

2015. jan. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy ez lesz a válasz , kb egyet is értek vele.

Én ránéztem a többi irományára is , akkor hagytam abba végleg az olvasását amikor megláttam hogy cion bölcsei könyv miatt lett ilyen a "világképe"....cion bölcsi köztudottan hamisítvány , valamikor 1917 körül írták össze....

2015. jan. 21. 02:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez? Ennyi... Nem tudok rá kifejezést, még nem hallottam 10 percben. Aranymetszés? Hogy mi? Ennek mi köze bármiféle isten létezéséhez? Tovább nem bírtam nézni.


Nekem csak annyi kérdésem lenne, ha van Isten, ami állítólag a szeretet, a békét adja, ami mindenkinek a jövőjét eldönti és csak jóval látja el, miért vannak a világon háborút, miért élnek terroristák, miért születnek sokan már értelmi fogyatékosként, stb? Ha ezek léteznek, akkor az az Isten még sincs, akit a hívők leírnak. Ha van is, akkor még nem olyan jó, mint azt mondják, vagy pedig nincs akkora ereje, hogy mindenható legyen.


És ha a világon csak egy isten fér meg és mindenkinek ugyanaz az istene, miért van annyiféle teljesen különböző vallás? Ha isten egy és ugyanaz mindenki számára, miért van Biblia és Korán? Miért küldött egy proféta (vagy minek nevezzem) ennyire eltérő dolgokat a teremtőről?


Én addig nem hiszek egy mindenható, jóságos és igazságos isten létezésében, amíg valaki elém nem állítja. Addig számomra a vallás csak a tudományok ismeretének a hiányából keletkezett sületlenség.

2015. jan. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyikben sem láttam Istent.
2015. jan. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Körmendi Mátyás ***** válasza:
100%

Jól leírták az előttem szólók.

Én még annyit hozzátennék, hogy számomra teljesen idegesítő a gyerek hangja.


Valami huszonéves nyomorult lehet, akinek elcseszett és unalmas az élete, ezért a vallásba és a szélsőjobboldali konteókba menekült, most meg várja a világvégét, mert az az ő szánalmas és jelentéktelen életének a végét is jelentené, de legalább addig is lenne számára egy kis izgalom, míg meghal.

2015. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A hangja alapján ismerem a videóit.Teljesen zagyva,félig ezoterikus,összeesküvés elmélet párti,logikátlan dezinformátor a gyerek.
2015. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A vallás az emberi hiszékenységen alapszik. És hogy miért hozták létre őket ? Szerintem azért , hogy a középkorban a rabszolgák és a jobbágyok ne lázadozzanak a vezetőik ellen (tartsd oda a másik orcád…)


Ha alaposan gorcső alá veszem a kereszténységet oda lyukadok ki hogy ionkább az ember elnyomását szolgálja , a hatalom iránti vak engedelmességre sarkall , a vallásosak keresik a felsőbb hatalmat hogy behódolhassanak neki…. És szerintem ez az államnak nagyon jól jön mert engedelmes birkucikat lehet nevelni a vallással… De nem csak ezért nem hiszek , hanem azért mert nincs bizonyíték…. Az ősrobbanást és az evolúciót se tudom biztosra mondnai , de az szerintem kétségtelen hogy több ráció van benne mint a „teremtés elméletben”...

Nagyon lerövidítve , ez az én véleményem.


Ez a gyerek meg rájöhetne hogy valótlan dolgokban hisz. Ami az összeesküvés elméleteket illeti , a 9:11 szerintem igaz (a többi nem) , de nem szeretnék eltérni a kérdés tárgyától.

2015. jan. 21. 12:20
 8/16 A kérdező kommentje:
Ugyan már , ilyen hanggal max 16 éves lehjet XD
2015. jan. 21. 12:21
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges erre pocsékolni a drága időt, a szokásos stílus, mindenki más tévúton jár, de neki tiszta az 'igazság'.

Nem igazán világos, mi is számára olyan borzasztó a mai világban, lehet, hogy attól fél, hogy karóba húzzák, ha nem kapja le a süvegét az uraság előtt, de már elmúlt az az idő, megnyugodhat.

Hallom is a szózatot - Lajos, éjszakára ne zabálj öt tányér bablevest! - és ha megfogadja, nem lesznek rémálmai.

2015. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ateisata. Zsidó vagyok, de elfogadom, hogy I-tennel kapcsolatos kérdésekben van bizonyos illetékessége az Egyháznak is.


Nos: René Descartes, aki a matematikában, de általában is bevezette a mai értelemben vett szigorú bizonyítást, írt egy dolgozatot, melyben "bebizonyította", hogy van I-ten.


Aki azt hiszi, hogy ezért az Egyház megdícsérte, az téved, ellenkez~leg, jól letolták.


Mert ha bizonyítja, akkor szükségét érzi a bizonyításnak, márpaedig a vallásban, a hitban I-ten léte MEGKÉDÕJELEZHETETLEN alapvetõ hit. Nem szorul bizonyításra.


Ezért, ha valaki azzal kezdi, hogy "bebizonyítja", hogy van I-ten, biztos lehetsz benne, hogy marhaságokat fog mondani / írni. :)

2015. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!