Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Isten akarta a...

Szerintetek Isten akarta a vallásokat?

Figyelt kérdés

Ádám és az utódai sokáig nem voltak vallásosak.

Aztán létrejött egy csomó vallás, mindenféle Istenekben hittek, kezdve a zsidóktól, az egyiptomiakig, a görögökön túl a perzsák, a sumérok, a föníciaiak és mindenféle nép kialakított valamilyen istentiszteletet.

Sok vallás egy másikból származik, akárcsak a kereszténység, vagy az Iszlám.

Tényleg, az Iszlámmal volt e célja? A muszlimok azt állítják, amit a keresztények is, hogy Isten akaratából az ő hitük folytatás az előző vallásból.

A keresztények a zsidó vallásból reméltek továbblépni, amíg a mohamedán világ meg mind a kettőn.

Aki azt állítja, hogy csupán az ő vallása lehet az értelmes, az nagyon beszűkült, mert roppant szűk látókörűen látja a világot.

Az ateisták csak a következetesek, ha szerintük nincs semmilyen Isten, az tiszta sor, de mások, a vallásosak nem tudhatják, mennyire jó, vagy mennyire találó a vallásuk.

Akarja e egyáltalán Isten, ha van, hogy bármilyen vallást gyakoroljanak felé?

Akarja e, hogy higgyenek benne?

Biztosan mindenben jól látják azok, akik elképzelnek egy vallást? Hátha nem teljesen úgy van? Hátha a többi vallásnak is van valami igaza?

Vagy egyiknek sincs?

Az a sok más vallású mind téved? Mitől vagy olyan biztos abban, hogy te meg nem?



2015. febr. 8. 15:27
1 2
 11/20 ceri ***** válasza:

Nem a vallások egyértelműen emberi találmányok -ki merné ezt cáfolni?

Istennek törvényei vannak, amelyek az anyagi világban is megnyilvánulnak. Minden vallás téved, de inkább tudatosan téved -tehát csal, hazudik.

A materializmus is vallás -hit abban, hogy az anyag van és minden ebből következik. Tehát istent kiveszi a rendszerből, és a tudatosságot, törvényszerűségeket a véletlen számlájára írja.

Aki Mózest vagy Mohamedet követi, az nem Istent követi.

Isten -ha valóban az atyánk, teremtőnk- akkor törődik velünk és akarja, hogy kövessük a törvényeit. De ezt nem megalomániából vagy a sok hülye vallás által ábrázolt önös érdekből teszi, hanem mert szeret minket -a gyermekeit.

2015. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Nos a Biblia leírja, hogy már Ádám unokája, Enós is imádkozott Istenhez."


Vajon miképpen tette?

Talán földre borult, mint a muszlimok, vagy hajbókolt, mint a zsidók? Szerintem inkább ez utóbbi, mivel a zsidó hitrege szól erről...


"azért nem szolt érdemben a más nemzetiségüeknek, mert azok nem veszélyeztették a vérvonalat, "


Na, mondjuk a germánoknak szólhatott volna...

A rómaiak sem gyújtották volna fel a jeruzsálemi Templomot, ha tudták volna róla, hogy szent.


"Azt a sok vallást ami van létezik nem isten által vannak. Ő azt akarja, hogy az emberek egy imádatot gyakoroljanak."


A Biblia szerint ez így lenne és valóban tett is róla sokszor, de eléggé kis hatékonysággal működött Isten, mert hiába dühöngött, hiába biztatta még a csecsemők legyilkolására is a zsidókat, így is van egy csomó más vallás.


"Már rég azt valljuk mi keresztények, hogy más vallásokban is sok igazság és érték van és egy hívő muszlim, zsidó vagy buddhista is ugyanolyan kedves Isten szemében, mint egy keresztény és ugyanúgy üdvözülhet."


Ez nagyon örvendetes, ezt most komolyan mondom. Gyakorlatilag nem is lehetne nélküle élni, mert az együttéléshez respektálni kell más emberek véleményét is.

Csakhogy ez erősen kétségessé teszi a saját hited igazságát.

Hát mindegy, hogy miben hisz az ember? Lehet akár istentagadó is? Az a 'sok igazság', ami a másfajta hitekben van, az miért nem a tiedben található? Főleg, ha ütik egymást, mert lényegében ellentétesek.


"Minden vallás téved, de inkább tudatosan téved -tehát csal, hazudik. "


Minden, csak a tied nem? Nagyon hazabeszélsz! Bizonyára nagyon jól ismered azokat a más vallásokat, hogy ilyet ki mersz jelenteni.

Őszintén megmondom, sok vallásnak én csak a nevét hallottam, esetleg még azt sem és szerintem ezzel többnyire így van mindenki, mert minek tanulmányozná egy katolikus az Iszlámot, vagy a sintóizmust?


"A materializmus is vallás -hit abban, hogy az anyag van és minden ebből következik. Tehát istent kiveszi a rendszerből, és a tudatosságot, törvényszerűségeket a véletlen számlájára írja. "


A materializmus nem vallás. Nincsenek papjai, nincsennek templomai, nincs közössége, sem túlvilága.

Nem kell benne hinni, már a bizonyítás is a kételkedésben található, a falszifikáció innen ered.

A materialista világ a tudásra épít, semmi más nem számít.

Nagy különbség.


"Aki Mózest vagy Mohamedet követi, az nem Istent követi."


Miért?


"Isten -ha valóban az atyánk, teremtőnk- akkor törődik velünk és akarja, hogy kövessük a törvényeit. De ezt nem megalomániából vagy a sok hülye vallás által ábrázolt önös érdekből teszi, hanem mert szeret minket -a gyermekeit."


Mitől vagy te olyan biztos abban, amit mondasz? Miért csak a te vallásod az, amelyik nem 'hülye'?

Talán a te vallásodra nem vonatkoznak a jelzőid? Az nem 'megalomániából', vagy 'önös érdekből' van téve?

2015. febr. 10. 12:55
 13/20 ceri ***** válasza:

Kérdező!

Nekem nincs vallásom, mert nincsenek templomaim, papajaim, stb.


"

"Minden vallás téved, de inkább tudatosan téved -tehát csal, hazudik. "


Minden, csak a tied nem?"


- hol tettem én itt kivételt? baj van nálad a szövegértéssel.


"A materializmus nem vallás. Nincsenek papjai, nincsennek templomai, nincs közössége, sem túlvilága.

Nem kell benne hinni, már a bizonyítás is a kételkedésben található, a falszifikáció innen ered.

A materialista világ a tudásra épít, semmi más nem számít.

Nagy különbség. "


Jah, csak zárd ki mint lehetőséget, hogy létezhet olyan amit természetfelettinek neveznek úgy általánosan. A materializmusnak is vannak sarokkövei amelyek puszta feltételezések. Mint ahogy pl az eukleidészi geometriának is. Utána persze már minden vegytiszta és logikus, csak el kell fogadni azt a 2-3 axiomát, dogmát (pont, egyenes).


""Aki Mózest vagy Mohamedet követi, az nem Istent követi."


Miért? "


Ebben mi nem egyértelmű? Szerinted ez a 2 személy egyenlő istennel?


"Mitől vagy te olyan biztos abban, amit mondasz? Miért csak a te vallásod az, amelyik nem 'hülye'?

Talán a te vallásodra nem vonatkoznak a jelzőid? Az nem 'megalomániából', vagy 'önös érdekből' van téve?"


Nagyon egyszerű -mert nincs vallásom a te fogalmaid, a fenti meghatározásod szerint.

2015. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, tényleg nem figyeltem eléggé.


"Jah, csak zárd ki mint lehetőséget, hogy létezhet olyan amit természetfelettinek neveznek úgy általánosan."


Nem én zárom ki, hanem az, hogy nincs rá semmilyen jel, hogy lenne olyan, hogy természetfeletti.


"A materializmusnak is vannak sarokkövei amelyek puszta feltételezések. Mint ahogy pl az eukleidészi geometriának is. Utána persze már minden vegytiszta és logikus, csak el kell fogadni azt a 2-3 axiomát, dogmát (pont, egyenes). "


Mondanál egy materialista 'sarokkövet'?

Nem tudom, hogy mi a bajod a geometriával, szerintem te vagy az egyetlen a világon, akinek esetleg nem tetszik a pont, vagy az egyenes meghatározása. Valami problémád van vele? Nem gondolnám, hogy ez hasonlít Istenre, viszont a számoláshoz praktikus apróságok, de ha neked nem szimpi, akkor vond kétségbe, legfeljebb nem fogsz tudni mérni, számolni, de ha neked ez nem szükséges, passzold le.


"Ebben mi nem egyértelmű? Szerinted ez a 2 személy egyenlő istennel? "


Csúsztatsz, mert ezek a személyek mögött van a hitben isten is, Allah, meg az a kimondhatatlan nevű.


"Nagyon egyszerű -mert nincs vallásom a te fogalmaid, a fenti meghatározásod szerint."


Hát az igaz akkor, de abban te sem lehetsz biztos, hogy pont a te elgondolásod helyes, mert az is hasonlít egy vallásra, csak éppen személyes jellegűnek tűnik

2015. febr. 11. 12:27
 15/20 ceri ***** válasza:

"Nem én zárom ki, hanem az, hogy nincs rá semmilyen jel, hogy lenne olyan, hogy természetfeletti. "


Nincs-e? Ezer és ezer van. Bizonyíték nincs -az igaz. Jel maga a Biblia is, de a filozófia rengeteg irányzata, az emberiség íratlan és írásos emlékei, mondái, stb -ezek mind jelek. Igaz, hogy nem bizonyítékok, de mindenképpen jelek. A 2 fogalmat nem kellene összekeverni!

Megjegyzem az Amerika nevű kontinens létére sem volt 1492 előtt bizonyíték, legfeljebb Normann mendemondák, meg ki tudja még mi, de bizonyíték nem volt az európai ember számára. A sziúk persze tudták, hogy létezik ez a földrész.

Az akkori példa jól rámutat a materializmus gyatraságára, hiszen Amerika mégis csak van. Különben meg más esetekben a materialistának nevezett irányzat is rengeteg feltételezéssel él a tudomány területén, és kutatja is ezeket a hipotéziseket -nagyon helyesen. A fejlődés nagyon lassú lenne -lásd pl. a középkor- ha nem így tennénk, ha nem mozdulnánk ki a már ismertnek vélt és igazságnak elfogadott tudás keretei közül. Ma is megteszi ezt a tudomány pl. a világ keletkezésével, modellezésével kapcsolatos -egymásnak ellentmondó hipotézisek vizsgálata során.

Nincs ebben semmi tudománytalanság. Ha nem így tennénk, nem lenne fejlődés. Az, hogy Istennel egyeseknek különös problémájuk van, biztos van oka - pl. a zsidók által ábrázolt isten esetében ezen abszolút nem csodálkozom- de ez legyen az ő problémájuk. Én is utálatosnak tartanám az almát, ha csak rohadt almát láttam volna. Természetes, hogy nem fogadnám el az almát ételnek. Így működik ez isten esetében is -az elfogadhatatlannak, ellenszenvesnek ábrázolt primitív gonosz elfogulttá tesz, és zsigeri tiltakozást vált ki sokakból.

Remélem érthető a példa. Nem akarom még jobban túlmagyarázni.



"Mondanál egy materialista 'sarokkövet'? "


Én mondjak neked? Azt hittem te vagy a materialista. Ha így van akkor csak tudod, hogy miért vagy az. De olvasd el a Wiki ide vonatkozó meghatározását.



"Nem tudom, hogy mi a bajod a geometriával, szerintem te vagy az egyetlen a világon, akinek esetleg nem tetszik a pont, vagy az egyenes meghatározása......."


Nekem is tetszik. De megint figyelmetlenül olvastad amit írtam : "Mint ahogy pl az eukleidészi geometriának is. "

Csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy egyrészt léteznek másféle "nemeukleidészi" elméletek is, amelyek más axióma rendszerre építenek. Ezekből pedig más következtetéseket vontak le az azokat megalkotók. Csak példát hoztam arra, hogy különböző alapok különböző felépítményeket eredményeznek, és egyiket sem lehet igaznak ill. hamisnak beállítani. A maga struktúrájában mindegyik logikus és létjogosult. Mint ahogy a newtoni mechanika is az -ugye nem kell magasztalnom, hiszen lényegében meghatározza az életünk nagyon jelentős részét- de amely manapság alkalmatlan az univerzum leírására.



"Csúsztatsz, mert ezek a személyek mögött van a hitben isten is, Allah, meg az a kimondhatatlan nevű. "



Mi ebben a csúsztatás? Arra utaltam, hogy ezek az állítólagos közvetítők, tévedhettek, félreértelmezhettek, hazudhattak. Az ő szavuk az övék, és nem istené. Ők persze ezt állítják - vagy igaz vagy nem. Ez a tény, nem csúsztatás. Vagy neked tán vannak bizonyítékaid ez ügyben bármire is?



"Hát az igaz akkor, de abban te sem lehetsz biztos, hogy pont a te elgondolásod helyes..."



Nem is vagyok. De elviselem, hogy nem én vagyok isten, és nem tudom a tutit. Sőt jól esik ez nekem, mert teret ad a nyitott gondolkodásra, sokkal inkább mint ha valamelyik dogma rendszer (materializmus, idealizmus) falai közé menekülnék, mint ahogy ezt sokan megteszik, mondjuk félelemből, szellemi restségből, vagy egyszerűen a valamelyik csordához tartozás vágyából.

2015. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Nincs-e? Ezer és ezer van. Bizonyíték nincs -az igaz. Jel maga a Biblia is, de a filozófia rengeteg irányzata, az emberiség íratlan és írásos emlékei, mondái, stb -ezek mind jelek. Igaz, hogy nem bizonyítékok, de mindenképpen jelek. A 2 fogalmat nem kellene összekeverni! "


A Biblia emberi iromány és az, hogy miket képzeltek be maguknak régen és sokan még ma is, az semmit nem jelent, illetve csak a képzelgőkről állít ki bizonyítványt. Milyen jel neked mondjuk a villám? Zeusz jele?

:)


"Megjegyzem az Amerika nevű kontinens létére sem volt 1492 előtt bizonyíték, legfeljebb Normann mendemondák, meg ki tudja még mi, de bizonyíték nem volt az európai ember számára. A sziúk persze tudták, hogy létezik ez a földrész. "


Hát persze, de oda lehet menni, mert van, manapság műholdról is fényképezik és tényleg éltek is ott emberek. Na hja, Európában nem tudtak róla egy ideig és bizonyára rengeteg dolog van még most is a tudásunkon kívül. Annyi ellenben sejthető volt, hogy a földgömbön máshol is vannak földterületek, ahhoz elég nagy a Glóbusz, így ezzel semmit nem mondtál.


"Az akkori példa jól rámutat a materializmus gyatraságára, hiszen Amerika mégis csak van."


Miben cáfolja ez a materializmust?


"Különben meg más esetekben a materialistának nevezett irányzat is rengeteg feltételezéssel él..."


Csakhogy ezeket a hipotéziseket is alapozzák valamire, amit meg lehet vitatni és csak később léphet előre elméletként, ha beigazolódik.

A középkori lassú fejlődése a tudománynak éppen a vallás visszahúzó erejéről szól, amikor a valóság feltárása helyett makacsul a már akkor elavult vallási tézisekhez ragaszkodtak.

A zsidó vallás nem rohadt alma, egyszerűen a kereszténység szülőatyja. Mindenki zsidó a Bibliában és zsidók is írták - zsidóknak, de ez ne zavarjon.


"A materializmusnak is vannak sarokkövei amelyek puszta feltételezések."


Erre gondoltam, hogy ilyen sarokkövet mondj, ami feltételezés.


"Csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy egyrészt léteznek másféle "nemeukleidészi" elméletek is, amelyek más axióma rendszerre építenek."


Egyrészt nem ezt írtad, hanem az euklideszi geometria sarokköveit bíráltad, hogy pl hogy a pont, az egyenes axiómaként el vannak fogadva. Ezek közmegegyezésként vannak definiálva.

Az megint más kérdés, hogy a mértanban létezhet más koordináta rendszer, mert miért ne lehetne? Csak nem teljesen világos, hogy most miképpen akarod ezt Istenhez kapcsolni? Mondjuk van bármilyen elméleti probléma, aminek több megoldása is van, de ez nem paralel a valósággal és egy feltételezett világgal.


"Mi ebben a csúsztatás? Arra utaltam, hogy ezek az állítólagos közvetítők, tévedhettek, félreértelmezhettek, hazudhattak. Az ő szavuk az övék, és nem istené. Ők persze ezt állítják - vagy igaz vagy nem. Ez a tény, nem csúsztatás. Vagy neked tán vannak bizonyítékaid ez ügyben bármire is? "


Miért, Jézus nem ilyen közvetítő? Na igen mert ő maga is Isten sokak szerint. Amit írsz, azzal egyébként egyetértek, de nem így írtad, hanem Mohamed és Mózes követőit bíráltad, de azok sem ezeket az embereket követik, az a hiba benne, hanem az általuk propagált Istent - Allahot, vagy JHVH - t.


" teret ad a nyitott gondolkodásra"


Az ábrándozásra inkább, amiben semmivel sem különbözöl a többi vallásostól. Teljesen mindegy, hogy az ezernyi elképzelés közül te milyen bizonyítatlan dolgokban hiszel, de azért érdekes módon vannak jó meglátásaid is.

2015. febr. 12. 09:47
 17/20 ceri ***** válasza:

"Hát persze, de oda lehet menni, mert van, manapság műholdról is fényképezik és tényleg éltek is ott emberek. Na hja, Európában nem tudtak róla....így ezzel semmit nem mondtál. "


De mondtam. Azt mondtam, hogy a jelenlegi tudás nem biztos, hogy megállja a helyét örökké. Sőt biztos hogy nem állja meg. Ilyen alapon pedig az, hogy jelenleg sokan azt gondolják, hogy nincs isten, az nem jelenti azt, hogy valóban nincs.


"Miben cáfolja ez a materializmust? "


Úgy látom nem érted a materializmus lényegét, mottóját. Na akkor elmondom a saját szavaimmal a lényegét, ha lusta vagy elolvasni pl. a wikit.

Tehát a materializmus az anyag elsődlegességét vallja, minden ebből következik, e nélkül semmi nincs -pl információ sem. Ugyanakkor az anyag meghatározása eléggé elvont. Persze nem is lehet másmilyen.

Pl wiki és ezzel talán válaszolok is a már sokadszori felszólításodra " Erre gondoltam, hogy ilyen sarokkövet mondj, ami feltételezés. "

Tehát

"Az anyag közönségesen az a szubsztancia, amiből a tárgyak állnak. Ez építi fel a megfigyelhető Világegyetemet."

Vannak ennél talán szabatosabb definíciók is, de ez elég lényegre törő (nekem most megfelelő). Tekinthető ez a materializmus egyik axiómájának is. Na de nem mond semmit arról, hogy van-e nem megfigyelhető világegyetem. És ha van -mint ah. annak idején is volt Amerika- annak még a lehetőségével sem foglalkozik, egyszerűen figyelmen kívül hagyja. Ezért mondom, hogy falat húz maga köré. Amivel önmagában semmi baj sincs -valamiből ki kell indulni (ezeket hívják axiómáknak)- de ezek az axiómák eleve meghatározzák, hogy meddig lehet eljutni a vizsgálódások során.


"Egyrészt nem ezt írtad, hanem az euklideszi geometria sarokköveit bíráltad...."


Nem bíráltam!! Ezt írtam:

""A materializmusnak is vannak sarokkövei amelyek puszta feltételezések. Mint ahogy pl az eukleidészi geometriának is. "


Hol itt a bírálat? Ezek tények. Vagy szted nem? Olyan egyértelmű ezt belátni, mint amilyen egyértelmű, hogy ha meghatározzuk az abc betűit és egy fogalomhoz társítunk ebből a betű halmazból néhányat meghatározott sorrendben, akkor az alma alak jelenti egy bizonyos nyelven egy bizonyos növénynek a termését. De pl az angol nem így írja le. Ettől függetlenül eszembe sem jut ezen az alapon bírálni, minősíteni az angol nyelvet. Pontosan én képviselem a megengedő magatartást, én hangsúlyoztam a relatív igazságot. Én nem tagadom isten létének lehetőségét sem, ellentétben egy materialistával. Ezért vagyok én szabadabb, mert nem rekesztem körbe magam a dogmák falaival.


De nem folytatom, mert úgy látom te elkötelezett vagy ez ügyben. Úgyis hiába írok bármit -akárcsak 1 jehovásnak. Vagy szándékosan rosszul értelmezed amit mondok, vagy tényleg nem érted.

2015. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"a jelenlegi tudás nem biztos, hogy megállja a helyét örökké. Sőt biztos hogy nem állja meg. Ilyen alapon pedig az, hogy jelenleg sokan azt gondolják, hogy nincs isten, az nem jelenti azt, hogy valóban nincs. "


Ez két különböző dolog. A jelenlegi tudásunk a környező világ megfigyeléséből származik és ha valami az újabb, pontosabb megfigyelések hatására megváltozik, az természetes és jogos. Istennel akkor hozhatnád párhuzamba, ha az is ilyen kizárólagos tényeken alapulna. Addig nincs a kettő egy nevezőn.


"nem mond semmit arról, hogy van-e nem megfigyelhető világegyetem. És ha van -mint ah. annak idején is volt Amerika- annak még a lehetőségével sem foglalkozik, egyszerűen figyelmen kívül hagyja."


A materializmus, vagy egyszerűen a tudomány tényleg nem tud semmit mondani a meg nem figyelhető, nem észlelhető dolgokról. Az amerikai földrészről azonban a hasonlatod sántít, mert földrajzi felfedezések mindig is voltak, ahogy haladtak előre, feltűnt egy sziget, egy tenger, egy új kontinens. Soha senki nem mondta azt, hogy a hatalmas óceánban nem lehetséges, hogy valahol földterület lehetne, sőt, Ausztráliát kifejezetten azért feltételezték, hogy létezhet, mert akkora hatalmas területen bizonyára van valószínűsége, erre még elmélet is volt, a Terra Australis, a Déli Földrész címen, ami azért elég rizikós volt. Erre mindenki csak azt mondhatta korábban, hogy nem tudjuk, van e ott föld, vagy nincs, mert nem tudhatták, amíg oda nem mentek. Földrészek ellenben voltak addig is, ezért valójában semmi újat nem találtak, hasonlóképpen a csillagokhoz. Mondjuk mióta űrtávcső van, azóta sokkal messzebbre látunk, de azt soha nem mondta senki, hogy a világűr azon részén, amit nem láthattunk eddig, azon nem lehetséges, hogy további csillagok létezzenek.

Miért ne lehetnének? Miért nem lehetett az amerikai földrész?

Továbbra sem értem, mi a párhuzam ebben Istennel. Istenről semmit sem tudsz mondani a nevén kívül, gyakorlatilag egy Jolly Yoker, amiről már így tettem fel egyszer kérdést, de kimoderálták, pedig igaz, mert pontosan ahhoz hasonlít, nem kártya alakban természetesen, hanem abban a jellegében, hogy mindent pótol, mindenre rámondható, amire csak akarod.


"szándékosan rosszul értelmezed amit mondok, vagy tényleg nem érted."


Nem értelmezem rosszul és értem, miről beszélsz, csak te nem érted a különbséget elképzelés és elképzelés között.

A tudományos hipotézisek nem hasonlíthatók a minden alapot nélkülöző feltételezésekhez. Ez a Star Wars, vagy a Harry Potter világa, az Istenhit is ilyen irodalmon alapul. Ezzel az erővel ugyanúgy esküdhetnél az első kettőre is, a vukik, vagy a varázslók létére.

2015. febr. 12. 14:12
 19/20 anonim ***** válasza:

1,Van isten.

2, A vallás és a hit nem ugyan az.

3, Az isten megismerése nem könnyű, mivel mindenki kavar és a saját hatalmát akarja erősíteni.

4, Van egy hiteles személy, aki életével, halálával, és feltámadásával igazolta, hogy ha az Isten egyszer inkarnálódik, akkor az hogyan is néz ki, Jézusnak hívják.

5, Létezik a gonosz, aki nagyon nagy ravaszsággal igyekszik mindent összekutyulni, ezért van ez a káosz a vallások körül, és az emberek fejében is.

2015. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 világvége1 ***** válasza:
Csak a kereszténységet akarta – bár abban is van sok minden, ami nem tőle származik.
2020. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!