Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igében van, hogy "mert...

Az igében van, hogy "mert vétkesek közt cinkos, aki néma" Ezek szerint mivel Isten nem szól bele semmibe Ő is bűnös volna?

Figyelt kérdés

#bűn #cinkosság #hallgatásIsten
2015. febr. 12. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Attól, mert te nem veszed észre, hogy beleszól, még nem jelenti ezt. Van egy elképzelésed és most annak megerősítésére vársz válaszokat.

Minket megtisztel a jelenlétével hívőket, csak nektek tűnik úgy, hogy néma. Ez pedig nem az Ő hibája.

2015. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan nem vagyok vallásos, a biblia műveltségem is hagy kívánnivalót maga után, de én nem emlékszem hogy volna benne ilyen. Ha mégis akkor elnézést.
2015. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

"A „Jónás könyve” Babits utolsó nagy üzenete. Egy számadó lélek nagysága szól benne, magas erkölcse, őrző és intő szava.

Ellentmondásos élet volt az övé, ellentmondásos költői örökség maradt utána, de emberi nagyságának felmutatására éppen e műve ad igazi alkalmat. A fasizmus előretörésekor, a második világháború küszöbén költői önvallomásában mondta ki a polgári értelmiség legjobbjainak tiltakozását, önmarcangoló felelősségtudatát. Szállóigévé vált sora: „Vétkesek közt cinkos, aki néma”, az írástudók felelősségének mementójává vált.


Eredeti megjelenés éve: 1938"


Gondold újra a kérdésed...

2015. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Babits Mihály: Jónás könyve

"S azontul, harmincnyolcból visszamenve,

a napokat számlálja vala rendre,

kiáltozván az Urhoz: "Halld, Hatalmas!

Hires Bosszuálló, szavamra hallgass!

Elküldtél engem, férgekhez a férget,

kik ellenedre s fricskád nélkül éltek.

Én inkább ültem volna itt a pusztán,

sorvadva, mint ma, gyökéren és sáskán.

De böjt s jámborság néked mint a pélva,

mert vétkesek közt cinkos aki néma.

Atyjafiáért számot ad a testvér:

nincs mód nem menni ahova te küldtél.

Csakhogy a gonosz fittyet hány a jóra.

Lám, megcsufoltak, Egek Alkotója!

Szolgádat pellengérre állitották,

mert gyönge fegyver szózat és igazság.

Nincs is itt haszna szépszónak s imának,

csak harcnak és a hatalom nyilának.

Én Jónás, ki csak a Békét szerettem,

harc és pusztulás prófétája lettem.

Harcolj velük hát, Uram, sujtsd le őket!

Irtsd ki a korcs fajt s gonosz nemzedéket,

mert nem lesz addig igazság, se béke,

míg gőgös Ninive lángja nem csap az égre.""

2015. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Nincs semmiféle Isten, csak vallásos téveszme létezik.

A két háború után ugrásszerűen megnőtt az ateisták száma, akik rádöbbentek arra, amit az előbb leírtam, a sok borzalom rádöbbentette őket.

Babits sorai nem csak erről szólnak, hanem arról, hogy az emberek többsége nem jószántából ment a harctérre. Nem volt más választásuk, belekényszerítették őket. Nekem két nagybátyám volt katonakorú akkoriban, el is vitték őket sok más társukkal egyetemben. Nem tudni a sorsukról, nem ismeretes, hogy ők megöltek e valakit, de vissza nem jöttek, ott maradtak Oroszföldön örökre. Pedig egyszerű bakák voltak csak, nem kívánkoztak oda, de nem volt mese, jött a SAS behívó, aki nem ment, azt katonaszökevényként kezelték és már itthon falhoz állították, ha megfogták és sokukkal ez is történt.

Azt persze ma már nem nagyon hangoztatják, hogy ez a háború is Isten nevében történt, az oroszokon kívül mindenki Isten nevében küzdött, még a németek is, akiket modern keresztes vitéznek képzeltek sokan és az övcsatjuk felirata is ezt sugallta: 'Isten velünk van'

Átvitt értelemben is jogos a kérdésben levő szemrehányás, mert ha a hiedelem szerint Isten ránk szabadította a Gonoszt és tűri a garázdálkodását, akkor ezért ő a felelős, ő a bűnös minden rosszért.

2015. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Isten nem csak abban bűnös, hogy hagyja a dolgokat - hanem ő tervezte és indította így az egészet, és ma is minden az ő szándéka szerint történik.

Hogy bűnös-e, az jó kérdés. Simán el tudok képzelni olyan körülményeket, ahol nem bűnös.

2015. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Az előző hozzá szóló téved.


Volt egy tökéletes kezdet amibe egy két teremtmény belekontárkodott.

S amikor rájöttek hogy elszurták, már vissza Ők nem tudták csinálni, viszont a Teremtő kitalált egy megoldást és ez van most folyamatban


Nekünk az a "szerencsénk" hogy a vége felé járunk

2015. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Volt egy tökéletes kezdet amibe egy két teremtmény belekontárkodott."

Tökéletes dolog magától SOHA NEM ROMLIK EL!


"S amikor rájöttek hogy elszurták, már vissza Ők nem tudták csinálni, viszont a Teremtő kitalált egy megoldást"

Netán nem látta előre? Nocsak!


"és ez van most folyamatban"

Mióta is? Csak nem te is a 6000 éves Földben hiszel?


"Nekünk az a "szerencsénk" hogy a vége felé járunk"

Már legalább 100000 éve a vége felé járunk (ha csak az emberekre gondolsz. Ha az elődeikre is, akkor 1000000 éve).

Valószínű, még legalább 5000000 évig kihúzza így a Föld.

Persze lehet, hogy közben kipusztulunk - de a Föld köszöni, marad - és az élet is rajta.

2015. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Jogod van ezt hinni, a biblia Isten szava mást mond...


ezért nem értünk egyet

2015. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért szépen vagyunk, leöldössük egymást itt a Földön és utána ujjal mutogatunk Istenre, hogy ő a hibás...


És igen, az idézet nem a Bibliából való...

2015. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!