Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elolvastam a bibliát, de nem...

Elolvastam a bibliát, de nem győzött meg. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Miben másabb ez mint a többi fantasy irodalom? Mi a bizonyíték ezekre? Miért nem tud egy vallásos ember se kézzelfogható dolgokat mondani? Hogy várja el egy vallásos ember, hogy ezt bárki elhiggye, ha ő maga sem tud érvelni mellette?

2015. febr. 18. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

És milyen gyorsan sikerült átnyálaznod magad 1500 apróbetűs oldalon?

Fogadjunk, hogy puskázás nélkül még a könyvek címeit sem tudod felsoroni :D

2015. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Talán abban, hogy az emberek általános problémáival foglakozik, nemcsak egy részletkérdéssel. És még talán abban, hogy sokkal több embernek van rá szüksége, mint a másikra.

De senki sem kötelez, hogy te is higgy benne. Azt olvasol, amit jónak látsz, úgy érted meg, ahogy korábbi ismereteid engedik, és úgy folytatod, ahogy az igényeid diktálják.

De ha mégis, engem is kérdezel: fogalmazási stílusod alapján a közönségesen alapos tanulásnak nevezett dolgot ajánlanám. Regulárisan, iskolában, mert az - elvileg - kiküszöböli a tévelygést, és próbál a helyes mederben és irányban tartani.

2015. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem akar meggyőzni: vagy kinyitod a szíved és befogadod Istent vagy mondhat bárki bármit úgysem fog tudni meggyőzni...

Bizonyíték? pl. hogy bizonyítod be, hogy a világegyetem végtelen?

Bizalom? tudsz erre kézzelfogható dolgot mondani (megfoghatatlan)

A vallásos ember nem egyenlő a hívővel.


Végezetül ez nem fantasy irodalom, hiszen a Bibliában többezer éve működő igék, kapaszkodók vannak benne lefektetve.

2015. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul tartottad. Biztos lefejjel.
2015. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Nyugodj meg nem vagy egyedül. Az biztos, ha ma adnák ki a könyvet akkor szinte minden kritikus lehúzná a logikátlansága és értelemtelensége miatt, valószínűleg nem lenne bestseller.


Sajnos jelenleg nem ez a helyzet, és ha hívő ember előtt kezdesz el ilyeneket mondani akkor nagyon hamar egy komoly és teljesen értelmetlen vitába keverednél, amiből úgyis a hívők jönnének ki győztesen, mert inkább feladod az érveidet, minthogy leüssenek.


Viszont a biblia olvasása után van egy tuti aduászod a hittérítők lerázására, mert feltudsz tenni egy olyan kérdést, amit nem tudnak megmagyarázni, és így kínos helyzetbe tudod őket hozni. A nagy okfejtésben saját maguk is belezavarodnak a válaszba.

2015. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vártál? Az egész egy jól behatárolható, nem nagy kiterjedésű területen játszódik. Emberek, bölcsek jönnek - mennek ott a Szentföldön, kámzsákban, lebernyegekben, mondanak szépeket, jókat, születnek, meghalnak. Az egész földön élhetett akkor max. pár tíz, pár száz millió ember. Ugyan, mit adhat egy mai embernek? Egy régi könyv, amit emberek írtak, sok minden bele sem került, kivettek belőle, hozzátettek, fordítgatták stb.

Nem bizonyít az égvilágon semmit.


És ez csak egy könyv, vallás meg van még jó néhány a földön. Mindnek egyszerre nem lehet igaza, akkor miért pont ez lenne az igaz?

2015. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a késői összeszerkesztett ókori irományok gyűjteménye igazán nem tudom, miért szent. És miért állandó olvasmány? Ókori zsidók szokásai szerint akarnak élni, mint az Ószövetségben van? Vagy sokkal régebben lejegyzett legendák alapján, mint az Újszövetség?
2015. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

a Biblia nem egy regény amit elolvasással kell a mienknek tudni

a Bibliát tanulmányozni kell, elmélkedni rajta, önvizsgálati kérdésekkel átgondolni

mint

Mit akar ez nekem mondani mit árul ez el a Teremtőről, stb


Nem véletlen találta ki Jézus azt hogy segitséget nyujtsanak azok akiket erre kiképezett...

hogy tudjanak másoknak is megérteni, és majd alkalmazni a leirtakat


(Cselekedetek 8:30, 31) . . .„Érted is, amit olvasol?” 31 Az így szólt: „Hát hogyan is érthetném, hacsak valaki útmutatást nem ad?. . .

2015. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tovább?

Mostantól olvass valami értelmeset.

2015. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

5 -ösnek:


" amiből úgyis a hívők jönnének ki győztesen, mert inkább feladod az érveidet, minthogy leüssenek. "


minthogy leüssenek...hát igen, biztos azért írta 2 hívő is, hogy senki nem kötelez, hogy higgy, meg hogy senki nem akar meggyőzni, mert a hívők ilyen erőszakosak :D

És azt azlért elmondom, hogy nekem, mint hívőnek teljesen mindegy, hogy igazam van-e vagy sem? nem fogok győzködni senkit, mert az én egomnak nem annyira fontos, hogy bebizonyítsam az igazam.... sőt, azt is el tudom fogadni, hogy másnak is lehet igaza.


Egy dolgot azért mégiscsak megosztok: az igék működnek! Nem haszontalan olvasni, belekapaszkodni az igékbe.

Igen mély gödörből másztam ki egyetlen egy ige segítségével!


A kérdezőtől kérdezném: miről kellett volna, hogy meggyőzzön a Biblia? Milyen kézzelfogható dolgokra gondoltál?

2015. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!