Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnak kívülállók ilyen...

Hogy tudnak kívülállók ilyen gyűlölködő vallással és közösséggel azonosulni?

Figyelt kérdés

[link]


A bírált kijelentést nem egy névtelen falucska rabbija mondta, hanem országos főrabbi, olyasmi, mint keresztényeknél a pápa. Elképesztő, hogy számtalan, a fentihez hasonló kijelentése ellenére nagyobb közösségek, mint a Hitgyüli imádják őket. De már láttam ateistát is, akik az ilyesfajta akciózások ellenére tüntettek az ilyesfajták mellett.


2015. febr. 19. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem olyan mint a keresztényeknél a pápa. Egyébként tekintsd meg kérlek hogy az iszlám szélsőséges gyűlöletprókátorok miket nyilatkoznak, majd hasonlítsd össze. Csak ők le is gyilkolnak, nem a szájuk jár.
2015. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor egyházi méltóságok hierarchiájában milyen keresztény méltóságnak felel meg a szefárd főrabbi ? A zsidók is tudnak g*ciskedni, Izraelen kívül pénzügyi terrorizmust folytatnak (Rothschild-ok pl), Izraelben meg ők is gyilkolásznak.
2015. febr. 20. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen jól megy az általánosítás, akkor szerintem nyugodtan általánosíthatod a keresztényeket is. Hogy tud valaki egy olyan gyűlölködő vallással azonosulni, aminek egyes tagjai imádják a másik gyűlölködő vallást?
2015. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rosszul fejeztem ki magamat: Nem minden zsidó pénzügyi terrorista vagy asszony-gyerekgyilkos háborús bűnös, de a hírek alapján konstatálni kell, hogy a zsidó társadalomban eléggé elterjedt dolog a rasszizmus. Reuven Rivlin, Izrael államfője (!) is erre a megállapításra jutott.


[link]


[link]

2015. febr. 20. 01:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elso cikkrol: nem tudom, igaz-e es ha igen, mennyire. Viszont tudni kell, hogy a Haaretz egy hirhedten elvakult, vallasellenes, erosen baloldali oldal, amit Izraelben egyre kevesebben olvasnak a hazugsagai miatt. Az afrikai ILLEGALIS bevandolokrol annyit, hogy te lennel a legjobban felhaborodva, ha ezek Magyarorszagon csinalnak azt, amit Izraelben:tomegesen satraznak az utcan, lopnak, keselnek, noket eroszakolnak, mindenfele exotikus afrikai betegseget terjeszthetnek (mit szolnal, ha a Mekiben egy illegalis afrikai bevandorlo keszitette volna a kajadat, aki a megerkezese ota semmilyen orvosi vizsgalaton nem vett reszt?). Igen, az illegalis bevandolrok problemat jelentenek. Olvasd el ezt: [link]
2015. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rivlin pedig arrol beszelt, hogy mind a zsidok, mind az arabok elfelejtettek a parbeszedet. Nos, en itt, Izrael arabok altal surun lakott reszen minden nap ugy jarok munkaba, hogy a paprikaspray a kezemben, ha arab vezette kocsi jon, inkabb megvarom, amig elhalad, hiaba ernek at boven, nehogy eszebe jusson pont akkor beletaposni a gazba stb. Arabok=ciganyx10 Akkor most legyek oda ertuk? Kerdezo, te szereted a ciganyokat? Nekem is az lenne a jo, ha bekessegben tudnank elni, imadom az arab kulturat, muveszetet, zenet, eteleket stb. De attol meg nem szeretnek kozelebbi kapcsolatba kerulni a tobbsegukkel.
2015. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"a zsidó társadalomban eléggé elterjedt dolog a rasszizmus"


Igen, mint ahogy a többi vallásban is eléggé elterjedt dolog a rasszizmus. A vallások a rasszizmusra épülnek, nincsen vallás anélkül.

2015. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kijelentést tettek már izraeli államelnökök is.

Ez tömény politika, nem kéne vallási kérdésként kezelni, akkor sem, ha most egy rabbi mondott ilyent.

2015. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

#7


Nem sok vallást ismersz, ugye? Közelről pedig egyet sem, mert iszonyatos butaságot írtál.

2015. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, nem ismerek sok vallást, de amit ismerek, azokra igaz, amit írtam.
2015. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!