Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az olyanoktól miért nem...

Az olyanoktól miért nem veszik el a gyereküket, akik vallási meggyőződések alapján nem hajlandóak bizonyos egészségügyi ellátásokban részesíteni a gyereket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra, akik nem hajlandóak beoltatni őket, vagy elvinni őket a kötelező szűrővizsgálatokra. Vannak a brutálisabb szituk is, ahol a súlyos beteg gyerektől tagadják meg az orvosi kezelést, mert szerintük majd a hit ereje kikúrálja a gyereket a rákból vagy leukémiából.
2015. márc. 15. 09:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Magyarországon ez szankcionálva van, nem tehet meg bármit a szülő a gyermekével. Enyhébb esetekben pénzbüntetés, de súlyosabb esetekben el is vehetik a gyermeket, ah az ellátás hiánya az életét veszélyezteti. Vannak rá példák.


Persze hogy mennyire sikerül következetesen betartatni a törvényeket, azt még megbecsülni sem lehet. Feltételezhetően sajnos sok a feltáratlan eset.

2015. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
az olyanoktól miért nem veszik ela gyermeküket, akik pizzával, hambival etetik őket, és cukros, egészségtelen italokkal itatják? akik a tv előtt, számítógép előtt hagyják a gyermekeiket, hogy nevelje fel őket az? a biblia nem tíltja, hogy a legjobb orvosi eljárásban részesüljünk, vagy hogy megelőzzük a betegségeket, sőt, kifejezetten erre buzdít. szerinted van gyógyszer a rák ellen? biztos vagy abban,hogy a hit nem segít? mert az orvosok szerint semmi más nem segíthet súlyos helyzetben. ne ítélj, hogy ne ítéltes, tanácsolta Jézus.
2015. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%
Milyen alapon tartja magát az állam a megfellebbezhetetlennek tekintett tudás birtokosának ? Számos védőoltás "hasznossága" tudományosan is vitatott és kifejezetten perverz emberkísérletnek számít, amikor kötelezően olyan anyagokat visznek be az emberi szervezetbe, amelyek természetes körülmények között nem kerülnének be.
2015. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%
jaja. pl Jehova tanúi, és a vér. 50 évvel ezelőtt gyermekgyilkosoknak kiáltották ki őket,mára már az orvostudomány is elismeri, hogy az esetek 98%-ában feleslegesen adnak idegen vért embereknek, és a modern orvostudomány már vér nélküli. szerintem az oltásokkal is hasonló a helyzet, legalábbis a biblia nem írja, hogy a Teremtő ádám megalkotása után beoltotta volna.
2015. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Madárinfluenza ellen én sem adattam be magamnak. Nem is fogom.
2015. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
14%
Beoltatni tényleg nem kéne kötelezően.Aki akarja az lövesse magába a kemikáliákat.De ne legyen már kötelező összeszurkálni a csecsemőket.
2015. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
47%

Az állam engedélyezi a vallásokat.Tehát,ha ad választási lehetőséget,hogy ki,hogyan lássa az említett dolgokat,akkor milyen jogon venné el tőlük a gyereket?

Oltásra én sem vinném el a gyerekemet,és a kemoterápia rengeteg embert öl meg,akik túlélhették volna a rákot.Biztos,hogy a szülőtől kell elvenni a gyereket? megbízunk az államban,hatalomban,orvosokban,tudósokban,rendőrökben stb..de bizony mondom,nem minden az,aminek látszik.

De a kérdés amit feltettél,nem ilyen egyszerű.Aki mániákusan kerül minden orvosi vizsgálatot,azt már én is butaságnak tartom.Az alap orvosi szűrővizsgálatok igenis hasznosak lehetnek.A hit ereje meg hát..ez megint egy bonyolult téma.Tapasztalatom szerint a hit nagyon fontos,csak önmagában nem mindig elegendő.Hogy érthetőbb legyen,elmondom a saját példámat:Felfedeztem a jobb herémben egy rizsszem nagyságú csomót,elég jellegzetes hererák tünetekkel.Elmenetem a dokihoz,mondta,hogy lehet,hogy az,de végül nem jártam végig az ilyenkor szokásos vizsgálatokat.Az egyetlen biztos kezelési mód az orvostudomány szerint a hererákra az,hogy kiveszik az érintett herét.Én megköszöntem a dokinak az infót,és úgy döntöttem,köszönöm nem.a herém marad,és meg fog gyógyulni.A rák ugyanis az esetek többségében egy lelki-életmódbeli eredetű betegség,amit magunknak okozunk! És meg is találtam az okot:szexuális elfojtás,gyűlölt saját nemiség,ezáltal az ellenkező nem gyűlölete is.tehát,ha megvan az ok,akkor meg tudjuk szüntetni az okot,és megszűnik a betegség is.Megértettem,hogy mit üzent nekem a betegség,és változtattam a felfogásomon.Elkezdtem egészségesebben táplálkozni,és igyekezni minél kevesebbet stresszelni.Most a "rizsszemet" már alig tudom kitapintani,és megszűntek a kellemetlen fájdalmaim is.

2015. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
22%
Az oltás halálos méreg. Ezt már számtalan tanulmány bizonyította, meg egyéb adatok, úgyhogy ez kétségtelen tény. De nem az oltás elvével van baj, hanem egy globális emberiség pusztító stratégiával, aminek keretében különböző mérgeket fecskendeznek célzatosan már a csecsemőkbe, amit törvényekkel erősítenek meg. Vannak olyan rendellenességek, amiket oltással el lehet kerülni, de az oltások 80 %-a felesleges, mert immungyengítő adalékanyagok is belekerülnek, méghozzá szándékosan. Tehát nem betegség megelőző tulajdonsága miatt rossz pl. az oltás, hanem az emberiség pusztítása miatti sötét motivációk miatt..
2015. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A szűrések elutasítása viszont ostobaság, hiszen súlyos betegségeket, vagy ún. civilizációs betegségeket lehet így megelőzni.. Ha meg valaki nem akar gyógyszereket szedni, ahhoz nem kell vallásosnak lenni. Én sem eszek gyógyszereket, masszív ateista létemre..  Fokhagyma, méz, fahéj, gyömbér, citrom... Nem is vagyok soha beteg..
2015. márc. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Az eszem megáll...

A kötelező védőoltások nem véletlenül kötelezőek, nem azért adják őket, hogy a gyerek szándékosan tönkremenjen, az meg egy ZS-kategóriás összeesküvés elmélet, hogy a szuriban méreg van, ami direkt tönkretesz. Kb. 10 kötelező védőoltás van, a többi önkéntes, de az a szülő, aki az előbbieket megtagadja a gyerekétől, mert ő mindenféle hitbéli meggyőződés alapján elítéli és ezáltal olyan betegségeknek teszi ki, amikbe bele is hallhat, arról nem is beszélve, hogy összefertőzheti a környezetét is. Felelőtlen és buta az ilyen szülő, csak azt nem értem, hogy a gyámügy ilyenkor miért nem vonul ki? Vagy a szekták miért nem enyhítenek egy kicsit a gyeplőn, elvégre halott hívővel nem sokra mennek, legalább törekedjenek arra, hogy ne halljon meg a báránykájuk idő előtt.


2#

Senki nem tömi ilyen kajákkal a gyerekét, hanem a gyerek kéri, mert ízlik neki, de azt nem tudja, hogy milyen egészségtelen, azon egyszerű oknál fogva, hogy ő egy gyerek. A tévé dettó ilyen, senki se ragasztja a Pc vagy a tévéképernyő elé a gyerekét, a gyerek megy oda, a szülő ezekben az esetekben azért hibás, mert ezeket engedi, nem azért, mert kényszeríti. A kényszerítés az, hogy kényszeresen visszatartja a gyerekét abban, hogy egy apró szúrás által elkerülhessen bizonyos betegségeket.


3#

Rendben, akkor kapcsold ki a gépet, lődd le a villanyt és legelj a mezőn és mosakodj fűcsomóval, mert az a természetes, aztán rágjál fűzfakérget, ha lázas vagy. A te logikád mentén ez a helyes eljárás. Amúgy meg nem véletlenül vannak egészségügyi kamarák, akik megmondják, azaz inkább csak tanácsolják, hogy mit tegyünk, mert mi nem vagyunk mikrobiológusok.


4#

Statisztikát és erről szóló tudományos esszét kaphatok?


6#

Demagógia level 9000....


7#

Pszichoszomatikusan senki nem lesz rákos. Ha meg nem akarod elvinni a gyerekedet kemora, ha rákos lenne, akkor te vagy a legrosszabb szülő, arról nem is beszélve, hogy a kemoterápia menetével és hatásaival se vagy tisztában. Az a szülő, aki nem hajlandó elmenni a végsőkig a gyerekéért az nem szülő.


8#

Tudományos tanulmányt kérnék szépen. Ja, hogy mindez csak hasra ütésből meg sok oldalnyi összeesküvés elmélet olvasásból született? Akkor bocs.


9#

Ilyen logika mentén meg a futás megelőzi a rákot, hisz én sokat futok és lám, nem vagyok rákos. Aki meg a homeopátiában hisz, az kb. egy szektás szintjén áll.

2015. márc. 15. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!