Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt olvastam -nem magyarország...

TOMAtm kérdése:

Azt olvastam -nem magyarország, hanem hollandia-, hogy a befizetett társadalombiztosítási hozzájárulásból, ha nem nem vette igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat, akkor bizonyos százalék visszaigényelhető. Idehaza nincs ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
MO.-ról csak egy 450 000FTot meghaladó túlfizetés esetén találtam olyat hogy visszatéríhető az azt meghaladó összeg.Évek óta nem voltam se beteg se semmi,az a havi több tízezres levonás igazán jól jönne,ha legalább egy része visszakapható lenne.erre itt nincs semmiféle megoldás?
2013. júl. 25. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs.


Magyarországon "egyenlőre" nem adnak vissza semmit, még akkor sem, ha nem "éltél" vele.

2013. júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Ez a holland szolgáltatás olyan, hogy CSAK akkor kaphatod vissza a befizetett pénz egy részét, ha vállalod, hogy ha szükséged lenne bármilyen kezelésre, az elsö 300/500 Eu-s költséget te vállalod, ezen kivül egy csomó fizetös (nem támogatott) szürésen kell rendszeresen résztvenned. Szóval annyira nem szép a helyzet, mint ahogy a reklámból látszik.
2013. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz kedves utolsó? Itt élek, dolgozom mégsem ilyen sz@r a dolog, ahogy leírtad.

Magyarországon nem jár vissza semmi, meg nem is fog.

2015. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!