Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a Jehova Tanúi...

Szerintetek a Jehova Tanúi lenézik azokat az embereket, akiknek többezres könyvtáruk van otthon?

Figyelt kérdés

Jó, rendben, azt tudjuk, hogy szerintük hamarosan itt a világvége éppen ezért a könyvek, a tudomány, a művészet iránti szeretet, a kutatómunka értelmét, funkcióját veszti, mégis szerintem szükséges ma is.

Az már más kérdés, hogy nekik csak a Biblia van a könyvespolcukon, mivel nem is lenne idejük mást olvasni az úttörő szolgálat miatt. Aki azt gondolná, hogy az alábbi sorokkal lejáratnám őket, az téved. Egész egyszerűen csak kíváncsi voltam a kérdésre. Amit csinálnak az akár szép is lehet. Jó ha van valakinek hite a transzcendenciában.


2015. ápr. 19. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem hizem, hogy minden tanú ilyen. 1-2 elmebeteg pedig mindenhol akad.
2015. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
A könyvek, a tudomány, a művészet iránti szeretet, a kutatómunka értelmét, funkcióját SOHA NEM veszíti el még akkor sem, ha itt a világvége! Mert amit ma megtanulsz itt a Földön, azt tudod hasznosítani a következő életedben! És nem vagyok Jehova tanú, csak gnosztikus! A kettő nem ugyanaz!
2015. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem kb. 4000 könyvem van itthon. Egy életen keresztül gyűjtöttük, egy részét örököltük, néha kidobtunk 1-2 bútort, és betettünk még egy könyvespolcot.


Habár ma már néha elbizonytalanodom, mert a gyerek e-book olvasót vásárolt - és nem vagyok biztos benne, hogy mi lesz a könyveim sorsa, ha meghalok....de az valahogy nem tartozik bele az aggodalmamba, hogy jehova tanuinak mi a véleményük a könyvtáramról.

2015. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg könyvem van nekem is, amivel sajnos nem tudok mit kezdeni. Már felajánlottam őket egyházak részére, hogy osszák szét a híveik között, de azt mondták, hogy nekik is tele van a raktáruk. Rengeteg könyvet ma már meg lehet szerezni a netről, és ugye azért azt mégiscsak könnyebb tárolni, mint a papírkönyveket.
2015. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már kedves kérdezö ennyi könyved van otthon, akkor nagyon is csodálkozom a kérdéseden.


Látogassál el néhány Tanú otthonába....


Például én már nem tudom hová tenni a sok könyvet. Az elsö fizetésem óta minden fizetésnél vettem egy értékes könyvet...


Gyüjtöttem a klasszikusokat, történelmi és tudománnyal, csillagászattal, orvostannal stb. foglalkozó könyveket.


Szótárak, encyklopédiák....ezek mind meg vannak a könyvtáramban. :)


Ahány Tanút én ismerek, mindegyiknek van kisebb-nagyobb könyvtára, akár úttörö, akár nem. Nem tudom hogy juthatott ilyen az eszedbe :)

2015. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sandor76 ***** válasza:
Nem,talan muveltsegre vall.
2015. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Ha van otthon egy rakás könyved, de nem tanulsz belőlük semmit, akkor legfeljebb dísznek vásároltad össze őket. Így viszont ez sokkal inkább egy mániákus gyűjtögető életmódjára vall, semmint egy tanult emberére.


Márpedig amit itt nap mint nap előadsz, az abszolút nem arról tanúskodik, mintha bármelyik könyvedet, enciklopédiádat bármikor is kinyitottad volna...

2015. ápr. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Nem igazán értelek. Egy szóval nem írtam, hogy rendelkeznék ekkora könyvtárral egyrészt, másrészt honnan veszed, hogy nem tanulok belőlük semmit? Mit adok elő itt nap mint nap?

2015. ápr. 20. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem Te, kérdező, hanem az előttem szóló grkaty nevű felhasználó. Ezt jeleztem is a hsz-om elején (#5).
2015. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
dettó. szöges ellentéte sokszor Jézus tanításának.
2015. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!