Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lesz valaki sátánista?

Miért lesz valaki sátánista?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeséget kérdezek, de ezt nem értem... Én keresztény vagyok, az egyik testvérem meg körülvette magát sátánista barátokkal és efelé közeledik, én pedig csak meg akarom érteni, mert nem vagyok otthon a témában.


Gondolom a sátánisták a sátánt szolgálják, de ha hisznek a sátánban nyilván el kell fogadniuk Isten létezését is. És ha tudják hogy van jó és rossz, menny és pokol, sátán és Isten, akkor miért állnak direkt rossz oldalra?


2015. ápr. 23. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Legtöbb esetben lázadás, polgárpukkasztás és exhibicionizmus áll a hátterében. Ezért jellemző főleg a tinédzserekre. Aztán legtöbben kinövik.
2015. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

akiket én ismerek azok lázadnak, többnyire középsulis gyerekek és szembe akarnak menni a környezetükkel, ami furcsa ellentmondásba viszi őket gyakran, "sátánista" létükre sokkal "keresztényibbek" mint az őket környező átlag divatmajom + ettől úgy érezhetik van egy közösség, és valami fölöttük álló ami őket tiszteli fontosnak tartja (mert ezt otthon vagy nem kapják meg vagy ők nem érzik), ezen túl megvan az az érzés amire rengeteg ember vágyik, valami titkosnak, fontosnak, különlegesnek és nagynak a beavatottja, látszólag csak egy átlag ember, de kiemelkedik az átlagból, talán az említett korcsoportban ez az érzés méginkább jelen van.


Lehet a tesód csalódott az őt körülvevő keresztényekben, én 17-18 évesen lettem keresztény, előtte egy punk srác voltam, furcsa volt felismerni ,hogy a kereszténység sok olyat tanít amivel én anélkül is egyet értek, és végső soron a kereszténység is "egy lázadás", de sok olyan embertől aki kereztény családban született azt hallom, hogy ő ezt nagyon sokáig elnyomásnak érezte, valami amire az erkölccsősz szülei, vagy más "keresztények" hivatkozhatnak ha őt büntetni akarják

2015. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mert teljesen elmebeteg!
2015. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

miért áll a rossz oldalra? ki mondta meg neked, hogy mi a rossz és mi a jó oldal? mind a kettő csak felfogás kérdése. a sátánistáknak pont TI vagytok a rosszak.


amúgy szimplán lázad, plusz magyarországon nemigen látni valódi sátánistákat ^^

2015. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

talán még annyit, az elöttem szólókhoz, hogy vnnk akik komolyan veszik, mert sátán fejedelmi cimet igér és "teljs szabadságot,


az igaz, hogy azután nagyon rossz a következménye de ddig is "élvezik" z életet

2015. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

másdik vagyok, még annyival kiegészíteném ,hogy érdemes megnézni a tesódnak nem annyi jött e le az egészből, hogy pl "jajj a nagy hívő is puskázik" vagy "templomban papucsban?!?!?!?!" és hasonló vénaszonyos nyavajgás


sajnos sok vasárnapi kereszténynek a "vallás" csak egy jó hivatkozási alap arra, hogy ő mindent megrendszabályozhasson, mert sajnos sok ilyen ember van az országban aki mindent rendezni akar és mindenkit nevelni, ez a nevelés persze abban áll ,hogy megk ell büntetni aki eltér attól ami szerinte "helyes, szép és jó", vagy csak röviden "normális"

Én szerencsés voltam mikor megtértem, senki nem szólt be a kék tarajomért, max megnéztek, mert ritkán látni ilyet és érdekesnek találták, de később megtapasztaltam ,hogy ez sajnos egyes gyülekezetkben nem ilyen alapvető

2015. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Ozmium42 ***** válasza:

"És ha tudják hogy van jó és rossz, menny és pokol, sátán és Isten, akkor miért állnak direkt rossz oldalra?"


Maga Sátán miért állt a rossz oldalra? Ezt a keresztények sem tudják megmagyarázni. Isten tökéletesen megalkotott mindent, aztán puff, angyalok 1/3-a lázad, vezetőjük az abszolút gonosz (eredetileg magas rangú angyal).

2015. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tesód mit mondott?
2015. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

őszintén szólva tudom miért fordult el a kereszténységtől, mert volt pár képmutató ember, abba is belekötött sok egyéb mellett, hogy hosszú a haja fiú létére, és lényegében volt 2-3 ember aki nem tudta elfogadni olyannak amilyen... de ilyenek mindenhol vannak


tudom hogy ez lázadás a részéről, csak nem értem miért foglal állást a másik oldalon? miért nem akar kimaradni az egészből és kész


bár úgy tudom az elmúlt időben már talán távolodik ettől is, mert sok olyat látott, amibe belegondolni is durva...

és aki egy kicsit és észnél van, az ezekből tudja hogy melyik a rossz oldal


az egyházban vannak hibák, mivel emberek alkotják, de Isten tökéletes(ez saját tapasztalat). A sátán... amennyit a testvéremen keresztül hallottam az egészről, koránt sem jó, inkább ijesztő, és a halálba visz


de ha tudja, hogy ez nem jó, akkor miért tart ki mellette?

2015. ápr. 23. 10:46
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi ijszető benne és milyen durva dolgokat látott a tesó?

Hogy érted, hogy más, amiért nem fogadják el a haján kívül?

2015. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!