Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az élet keletkezésére és...

Ha az élet keletkezésére és az ősrobbanás mikéntjére, lesz természetfelettit kizáró, bizonyítható tudományos magyarázat! Akkor a vallások összeomlanak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 13:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

Egyrészt Istent mindenhogy ki lehet menteni.

Semmilyen eredménnyel nem cáfolható meg.

A megcáfolható állítások pedig már most is nyilvánvalóak.


Egyébként meg a a tudományos dolgokat sokan szeretik úgy leböfögni, hogy a többi tudós se értse meg, a média meg kiforgatja.

2015. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
Nem, mert akkor pedig az állna fenn,h Isten idézte az ősrobbanást, miatta történt és így teremtett. Egyébként nem vagyok vallásos, de sohasem tudhatunk semmit sem biztosan, mindenesetre a tudománynak és a vallásnak együtt kell élnie.
2015. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%
Isten, a Természetfeletti létezik. Pont. A többi mellébeszélés.
2015. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus egyház színe java hisz mind az evolúcióban, mind az ősrobbanásban. Sőt, elárulom, egy katolikus paptól származik az ősrobbanás "hittétel". :)


Aztán szerinted? A Katolikus Egyház összeomlott?

2015. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
A bibliában nem kevesebb mint 463 ellentmondás van. A keresztények mégis szikla szilárd meggyőződésük, hogy minden egyes leírt betű a szín tiszta, sugalmazott igazság.
2015. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%
3-as vagyok. A keresztény vallások mind egy Jehova nevű istenben hisznek. Jehova másik neve Jahve. Ez a Jehova nem isten! Csak egy testet öltött háromdimenziós entitás! Isten maga a Tudatos Energia, a Forrás!
2015. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 ceri ***** válasza:

Hát igen a 6-os leírta a lényeget.

Másrészt hogyan lehetne a kérdésedben leírtakat bizonyítani? Bizonyítani lehetetlen, csak valószínűsíthető elméleteket gyárthatnak rá. Méghozzá jó sok különbözőt, ugyanis az ősrobbanás elméletek kizárják, hogy annak az előzményeit -tehát az okot- megismerhessük.

2015. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás mikéntje és az élet keletkezése két külön kategória. Azért mert volt ősrobbanás nem egyértelműen eredményezi az élet kialakulásának lehetőségét, maximum csak ad valamekkora lehetőséget neki.


Egyébként meg előbb legyen ilyen bizonyíték, aztán tárgyalunk.


Bár én véleményem szerint, az én vallásomat ez nem fogja érinteni, leginkább azért nem, mert az én vallásomban a legkisebb probléma, hogy hogyan keletkezett a világ.


És ha ősrobbanás volt, akkor mi van? Attól még nem lehet az anyag mögött egy szellemi világ, ami aztán a felrobbant anyagot elkezdi valamilyen okból rendezni? Galaxisokká, naprendszerekké?


---


Anonymus

2015. ápr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

A válasz a kérdésre: igen. Ha be tudnák ezeket bizonyítani, akkor a kereszténység, a zsidóság és az iszlám is eltűnne. Csakhogy meg nem történt dolgot nem lehet bebizonyítani. :)


Hozok egy példát ugyanilyen szintű kérdésre:

ha be tudom tudományosan bizonyítani, hogy az alma ha én ejtem el, felfele "esik", akkor semmisnek tekinthetem az eddig ismert fizikát?


A válasz nyilván itt is igen lenne, csakhogy ez nem fog bekövetkezni. :)

2015. ápr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Ha valaki tenyleg hisz valamiben, akkor a tudosok megmagyarazhatnak barmit, o ugyis a sajat elmeletet fogja igaznak hinni.


Lasd pl. chemtrail-es garda.

2015. ápr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!