Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves kreacionisták és ID...

Kedves kreacionisták és ID hívők! Miért nem összeegyeztethető a hittel az evolúcióelmélet?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, csupán a hétköznapjaim során kevés olyan emberrel találkozom, aki elutasítja az evolúciót és szeretném megérteni ezt a gondolatmechanizmust.


Nem vagyok sem ateista, sem megrögzött materialista pista. keresztény vagyok. Ugyanakkor soha, semmilyen problémát nem okozott nekem az Istenben való hitem és az evolúcióelmélet összeegyeztetése. Úgy gondolom, hogy a mozdulatlan mozgató más szabályok szerint játszik mint ahogy azt mi 1500 köbcentiméter agytérfogattal és a kollektív tudattalanunk ketrecében megérthetnénk, ezért úgy vélem, hogy az élővilág teremtése az evolúció által is végbemehetett, ez semmit nem von le a teremtés csodálatos voltából-sem az emberi tudat értékéből, ahogy a lélek létezését sem zárja ki. Mózes első könyve több ezer éve írodott, egy más civilizáció, más kultúra világnézetetét tükrözi, és mint a Biblia sok helyen, szimbólumok nyelvén beszél. Ergo nem tudjuk a XXI. században sem teljes mértékben értelmezni, sem szó szeirnt alkalmazni a mai világunkra. Sok mindent láttunk azóta, tapasztaltunk több ezer év alatt, a tudományos módszertannal pedig megpróbáljuk objektívan leírni és megérteni a teremtett világ működését. Az evolúció megértése egy kicsit megvilágított ebből valamit.


Ezért érdeklődnék tőletek, miért összeegyeztethetetlen az istenhittel az evolúcióelmélet? Miért utasítjátok el a természettudomány eredményeit? Miért nem lehet Isten bölcsességét meglátni az evolúcióban? Hogy magyarázzátok az evolúció nélkül a világ jelenségeit


A hozzászóláshoz kérlek alapszabályként vegyük, hogy a darwini evolúcióelmélet nem foglalkozik az élet eredetével, csak a már létező élővilág változásával. A tudomány szemszögéből az élet keletkezésére léteznek hipotézisek, amelyek nem bizonyítottak, ezekről nem kívánok jelen beszélgetésben kitérni.


A fiatal föld elképzelést valló kreacionistákkal nem tudok sajnos vitázni, más ligában játszanak, nem akarom, hogy a tények megzavarják őket a hitükben. Ha tehetik, kérem inkább nézzenek meg még egy Kent Hovind jutub videót.



2015. ápr. 25. 12:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%

Kent Hovind pont elég jól elmagyarázza, miért nincs konkrét, közvetlen bizonyíték, hogy a Föld idősebb 6000 évesnél (ettől függetlenül én nem osztom ezt a nézetet).


Az istenhit és az evolúcióelmélet nem összeegyeztethetetlen, csak "reformkeresztény" gondolkodásmódot igényel, a Biblia hitelességének több ponton való kétségbevonását. Ha az "egy nap egy korszak"-elméletet vesszük, akkor is "rossz" sorrendben teremt Isten ahhoz képest, ahogy a természettudomány szerint kialakult a természet. (KH ezt is pontról pontra levezeti.)

Én előrebocsátanám, nem vagyok keresztény, sem semmilyen intézményes vallás követője. Az evolúcióval kapcsolatban a következőket terjeszteném elő:

- Az evolúcióra bár olyan "bizonyíték", ami a bizonyító erő belemagyarázására vagyis a tények önkényes értelmezésére épül, rengeteg van, de közvetlen és kétséget kizáró nincs. Több mint 150 év alatt.

- Az evolúcióelmélet hívői jópár kétségbeesett kísérletet is tettek, hogy bizonyítékot hamisítsanak. Valamint a mainstreamben és a tankönyvekben megjelenő félig majom, félig ember ábrázolások pl. egyértelműen a propaganda tárgykörébe tartoznak, semmilyen tudományos alapjuk nincsen.

- A bizonyítékok kétségbeejtő hiányának egyik eleme az, hogy a nem egyetlen fosszília után kéne kutatni izzadva, hogy meglegyen végre, hanem az összes fosszíliának szépen, folyamatában ki kéne rajzolnia az evolúciót. Ennek nyoma sincs, nem egy láncszem hiányzik, hanem az egész lánc. Köztes fázisból nagyon kevés létezik, és azoknál is kétségbevonható, hogy köztes fázis, csak azért, mert kicsit az egyikre, kicsit a másikra hasonlít.

- Az egész elmélet alapja egy megfigyelésre épített csúsztatás: mikro- és makróevolúcióról beszél, tehát felteszi, hogy egy faj átalakulása (ami megfigyelhető, bizonyítható tény) idővel olyan mértéket ölt, hogy pl. halból gyík, gyíkból ember lesz. Ezt én nem tartom még elméletben sem elképzelhetőnek. Pl. a madarak szárnya mellső lábakból fejlődött ki. Élénk fantáziájú és rajztehetségű ember ugyan rajzolja már le nekem, hogy nézett ki a folyamat 50%-nál? Mászni már nem lehet vele, repülni még nem. A feltételezhető köztes fázisok nagy része azért nincs meg a fosszilis rekordban, mert nem létezett, mert nem is létezhetett, hiszen _életképtelen_. Én tehát úgy gondolom, hogy nem mikro- és makroevolúció van, hanem minőségileg más a két folyamat, az egyik változás (horizontális evolúció), a másik fejlődés (vertikális evolúció). A horizontális tény, a vertikális fikció és irracionális.


Bővebben az álláspontom (sok éve írtam, lehet, hogy azóta pontosításra szorulna):


[link]

2015. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Bocsánat, annyit még kihagytam, hoyg a fosszilis rekord annyira következetlen, hogy egyáltalán nem lehet a föld történelmének hiteles "sorozatfelvételeként" értelmezni. A madarak állítólag az őshüllőkből lettek, ahogy említettem, de madarakat találtak az őshüllők _alatti_ rétegekben is, ember alkotta tárgyakat a kőszénbe ágyazódva, stb. Ezeket egyszerűen figyelmen kívül hagyják, mint "nem jellemző" fosszília... Pedig ahogy KH mondta, ha találsz egyetlen 1782-es pénzérmét egy elsüllyedt hajón, az már bizonyíték, hogy 1782 után süllyedt el, nem dobhatnád félre, hogy a ládában "jellemzően középkori" pénzek vannak, tehát szerinted akkor is a középkorban süllyedt el.
2015. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja, mert az a pénzérme nem eshetett a vízbe később...
2015. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert a világ nem lehet egyszerre 6000 és 13,8 milliárd éves is és az sem lehetséges, hogy az élővilág csak úgy pikk-pakk létre lett hozva vagy éppen 4 milliárd év alatt vette fel a jelenlegi formáját lassú építkezés útján.
2015. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
Összeegyeztethetetlen a romlatlan paradicsomi léttel, azzal, hogy bűn által jött be a halál, azzal, hogy Jézus váltságáldozatának van valami jelentősége. Mi marad a hitvallásból, ha ezeket kiveszed?
2015. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Az evolúcióelméletnek mozgatórugója a halál, hogy egész fajok pusztulnak és halnak ki, az erősebbek életben maradnak, uralkodnak, szaporodnak és eltapossák a gyengéket, az egész élet harc és szenvedés.


Ezzel te hogy egyezteted össze a kereszténységet, amiben ezek csak azért vannak, mert az első két ember nem engedelmeskedett Istennek?

2015. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#3 Úgy értettem, hogy egy lezárt kincsesládában, duh...
2015. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Hovind kitalál egy saját evolúció elméletet és azt tagadja. Szándékosan összekeveri az abiogenezist az evolúcióval, olyan dolgokat állít amit az evolúció elmélete sosem. Magyarán szalmabáb érvelés az egész mondókája.


Mivel ő is ugyanazokat a lerágott csontokat hozza elő, itt megtalálod az összes kreacionista téveszmét és azok cáfolatait: [link]

2015. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

*1

Mutatnál pár példát ezekre a karboni rétegekből előkerült madarakra, meg emberi tárgyakra? Komolyan érdekelne.

2015. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

#8: Ahogy nézem, ezek a tipikus unalmas, rég leérvelt panelválaszok. Pl:


"Many organisms show rudimentary, vestigial characters, such as sightless eyes or wings useless for flight."


A csökevényes szervek, testrészek nemcsak a teremtést, hanem az evolúciót is cáfolják.

2015. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!