Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondanátok nekem olyan Magyaro...

Mondanátok nekem olyan Magyarországon bejegyzett egyházakat, akik nem kérnek és nem fogadnak el állami támogatást?

Figyelt kérdés
Szeretném leszögezni, hogy egyetlen egyháznak sem vagyok a tagja, sem szimpatizánsa, semmi provokáció nincs a kérdésemben, csak érdekelne. Az állami támogatás alatt értem azt is, hogy az adó 1%-át át lehet nekik utaltatni.
2010. febr. 22. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Tudtommal a Keresztény Advent Közösség ilyen.
2010. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még róluk, de majd rákeresek. Köszönöm a válaszodat!
2010. febr. 22. 15:16
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Én is rákerestem, és úgy tűnik, rosszul tudtam. Az adó 1%-át ugyanis elfogadják.
2010. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Salx Narval ***** válasza:
29%
Szerintem ilyen nincs.
2010. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Az adó 1%-át szerintem mindenki elfogadja. Olyan viszont több is van aki nem kér egyéb támogatást.
2010. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A magyarorszag.hu-n ezt találtam: "A támogatásból az egyes egyházak a javukra a személyi jövedelemadójuk 1%-áról rendelkező magánszemélyek arányában részesülnek"


vagyis, aki 1%-ot kap, az "normál" támogatást is kap. Épp ezért keresnék olyat, aki egyiket sem.

2010. febr. 22. 18:11
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!


Jómagam a Keresztény Advent Közösség tagja vagyok, és valóban mi vagyunk az a "fehér holló" aki nem fogad el állami támogatást. Nálunk a hívek adományaiból él meg az egyház, igen szerény körülmények között. Az 1% azonban felajánlható, mivel ezt nem az állam adja, hanem a hívek és a szimpatizánsok a saját adójuk terhére ajánlhatják fel. A kettő azért nem ugyanaz, már bocs...


Üdv. Péter

2010. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza (közismertebb nevén a mormonok)

Sem 1%-ot, sem támogatást nem fogadunk el.

2010. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves Péter! Elnézést, ha félreérthető volt az idézet, pontosan úgy hangzik, hogy a támogatás 1. az 1% és 2. egy további összeg, amit a felajánlott 1%-ok alapján osztanak szét. (Mondjuk nekem ez logikus is, mert ezzel valamennyire mérhető, hogy hány tagja van az egyháznak.)

Jól értettem, hogy kizárólag csak az 1%-ot fogadják el, és semmi további támogatást?

2010. febr. 22. 18:33
 10/21 anonim ***** válasza:
12%

Én Jehova Tanúja vagyok,és mi sem fogadunk el állami támogatást.

Csakis mi tartjuk fenn magunkat.Az adónk 1%-kát is felszoktuk ajánlani,s mivel ez a sajátunk így ezt nem lehet állami pénznek nevezni.

2010. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!