Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Honnan tud....

Keresztények! Honnan tud. Játok, hogy a Bibliában leírtak igazak?

Figyelt kérdés

Még pár kérdés:

-Ki teremtette Istent? Hogy lehet, hogy Ő "mindig is létezett"?

-Isten miért teremtett embereket?

-Ha Isten ennyire ellene van a bűnöknek, akkor miért nem "hagyta ki" az emberekből a rosszra való hajlamot?

Persze, mondhatnátok, hogy ez a Sátán műve, és erre itt is a következő kérdés:

-Ha Isten ilyen hatalmas, miért nem pusztítja el a Sátánt?



2015. máj. 2. 20:18
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
Egyébként pont a lényeget nem értetted meg. Akivel szörnyűségek történtek, na azokkal próbáld megetetni, hogy van isten. Ha lenne, nem történnének ilyenek. Vagy az isten is csak olyan, mint egy jogállam? Hibásan és hiányosan működik? Nekem nem kell ahhoz hinnem semmiféle mesében, hogy tisztes életet éljek és erre neveljem a gyerekeim.
2015. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

Csak az előttem szólóhoz mondanék még valamit.

Ha az ember szereti azt aki őt is szereti = Emberi

Ha az ember szereti azt aki őt nem szereti = Isteni

Ha az ember utálja azt aki őt szereti = Ördögi


Mi emberek ha kizárjuk a jót(Istent) az életünkből teret engedünk a rossznak(Gonosznak). A Gonosz pedig köztudott, hogy rombol, öl és pusztít. (Isten semmi ilyesmire nem tanít). A legfájóbb, hogy engedjük, hogy a Gonosz szétszedje az életünk(mert most nem divat Istenbe hinni...) és mégis mindenért Istent okoljuk. Pedig nincs senki aki úgy szeretné az embert mint Ő. Tapasztalatból mondom!!!

2015. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Aha...tehát én csak akkor lehetek jó, ha hiszek aesében? Ha csak simán becsületes emberként élek, akkor már rá kell fogni valami mesebeli lényre, hogy ez miatta van?
2015. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 fairi1 ***** válasza:
100%

12

"Mi emberek ha kizárjuk a jót(Istent) az életünkből teret engedünk a rossznak(Gonosznak). A Gonosz pedig köztudott, hogy rombol, öl és pusztít. (Isten semmi ilyesmire nem tanít)."


kb annyit csináltál hogy a jót és a rosszat átnevezted, pontosabban megszemélyesítetted. valóságban nincs olyan hogy Gonosz vagy Jó. Minden emberben meg van mindkettő. A Jót csak úgy tudod definiálni, ha tudod az ellentétet és ezt elnevezed Rossznak.


Az már külön nevetséges ha azt mondod kizárod istent akkor kizárod a Jót is.ha ez igaz lenne minden ateista őrjöngő vadállat lenne, akit a Gonoszság irányít.



Még sose találkoztam olyan emberrel aki simán Gonosz lenne, legyen a helyzet bármilyen mindig sokkal de sokkal bonyolultabb. persze ezt senki nem szereti, könnyebb valakit simán gonosznak nevezni,és magadat Jónak és utána hagy szóljon a dolog.

2015. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

Nem jó a kérdés, mert itt mások a játékszabályok.


Itt nem tudni, hanem hinni kell!

2015. máj. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Vagyis azért hisz egy vallásos, mert elhiszi, hogy a Biblia igazat ír?
2015. máj. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

Nos ES hívőként picit furcsa hogy tényszerűséget kérek, de ez van.


Az előző válaszolókhoz én is visszakérdeznék. (Utólagos engedelmetekkel felhasználom pár írásotokat)


Valaki kiírta a versikét. Arra még nem adott egy vallásos (direkt nem a hívő szót használtam, ezt vegyétek figyelembe! a hit, nem jó válasz a következő kérdésemre) sem konkrét választ.


Teremtés. Mi bizonyítja, hogy isten műve? (na itt jön ki a hit és vallás közti "különbség") A tudomány még ha korábbra nem is, de legalább az ősrobbanásig be tudta bizonyítani a "világ keletkezését", még ha csak részlegesen is. Előtte pedig egyelőre nem tudható hogy mi volt, de a tudomány folyamatosan fejlődésének köszönhetően, a jelenlegi ősrobbanás előtti feltételezésekre a bizonyíték legkésőbb 2050-re meg lesz. (a homonculus érvelésbe [folyamatos visszakérdezés ugyanazzal: és azelőtt? és azelőtt? és amaz előtt?, stb...] ne menjünk bele) Arra mi a bizonyíték, hogy isten teremtette a világot?


Üdv, egy ES-t valló.

2015. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mutass nekem egy embert, akt feltámasztott a halálból! Kicsit tökéletlen a hívők isten elmélete."


Mutasd meg nekem hogyan lett az energiából az anyag!


"Egyébként pont a lényeget nem értetted meg. Akivel szörnyűségek történtek, na azokkal próbáld megetetni, hogy van isten. Ha lenne, nem történnének ilyenek. Vagy az isten is csak olyan, mint egy jogállam? Hibásan és hiányosan működik? Nekem nem kell ahhoz hinnem semmiféle mesében, hogy tisztes életet éljek és erre neveljem a gyerekeim."


Te nem értetted meg a lényeget. Talán pont azért mert nem olvastad a Bibliát.

Abban is le van írva hogy a milyen szenvedéseket éltek át.

Mindenki szenved valamilyen formában. Szóval ez egyáltalán nem új. Én nem akarom megetetni hogy van Isten. Isten van és kész. Attól függetlenül hogy te mit gondolsz vagy hiszel.

Tudod anno a Szovjetunióban titkolták hogy vannak sorozatgyilkosok. Szerinted hányan hitték el hogy ez így is van és hányan nem hitték el hogy így van? (csak a példa kedvéért írtam)

De lényegtelen hogy ki mit hitt az a tényen nem változtatott. Talán a példa által jobban meg érted.

Miért történik a legtöbb szörnyűség? A legnagyobb szörnyűségeket ember követi el a másik ember iránt. Nincs Isten mert ilyen az ember?

Ok mondjuk azt hogy nincs. Isten nem létezik. Mit mondasz azoknak az embereknek akikkel szörnyűség történik? Bocs de ez a világ ilyen és így jártál fogadd el, dolgozd fel és kész.

Ha meg nem megy akkor halj meg? Vagy mit?

Miért keresi az ember a tragédia vagy a szörnyűség okát? Miért teszi fel a kérdést hogy miért pont én?

Az ember teszi az emberrel és nem Isten. Isten megmondta hogyan kellene élni. De nem hogy Isten törvényeit nem tartják be. Még azokat a törvényeket sem tartják be amiket az ember hozott. Akkor miről is beszélünk? Isten létezik és még is történnek ilyenek. Hogy miért?

Azért mert az embernek látnia és éreznie kell milyen az amikor nem Isten irányítja az általa teremtett világot. Az embernek szabad akaratot adott. Hát néz körül és mond meg te hogy mire használja ezt a szabad akaratot az ember. Ha szét néztél a világban. Elmondhatod e azt hogy az emberek Isten törvényei szerint élnek a világban?

Neked nem kell mese hogy tisztes életet élj. De mit nevezel tisztes életnek? Mert a mai világban ez sem egyértelmű. Szóval kérlek definiáld hogy számodra mit jelent a tisztes élet!


"Ha csak simán becsületes emberként élek, akkor már rá kell fogni valami mesebeli lényre, hogy ez miatta van?"


Nyugodtan ráfoghatod. Mit fog változtatni az életeden hogy ezt ráfogod? De azért áruld már el nekem hogy ki hitette el veled azt hogy ezt rá kell fogni?

Mert ezt valaki elhitette veled ugyan is mint hívő ember mondom neked hogy ez nem kötelező. Szóval téged valaki elhitetett, becsapott mert amit gondolsz az nem igaz.

Na az tényleg mese.

2015. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
Amit gondok, az egy teória. Amit te hiszel, az is egy teória. De ténynek beállítani egy hitet, nevetséges. A "van és kész" pedig Számomra nem bír érvanyaggal.
2015. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Velem nem hitetett el senki semmit. A szentfazekak mániája mindent a mesebeli istennek tulajdonítani. Náluk reklamálj, ha még ebben sincs köztetek konszenzus.

A hit egyébként magánügy. Ha te azt hiszed, hogy van isten, az a te dolgod. Ha én azt hiszem, hogy nincs, az meg az én dolgom. De hogy meséket akarsz valóságként lenyomni más torkán, az már kicsit sok.

2015. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!