Csak engem zavar?

Figyelt kérdés

3 evet jartam gyülekeztbe és elég sok olyan keresztény emberrel találkoztam, akik rettentően álszentek voltak. Sok embert elítéltek közben a Biblia azt írja, hogy az ítélkezést Istenre kell hagyni. Engem ez nagyon zavar, hogy ők tartják magukat a nagy igazságos embereknek közben ők a legkegyetlenebbek.


35/F


2015. máj. 7. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lásd: KDNP.
2015. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ilyen az emberiség.
2015. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
A keresztények álszentek, ez mindig így volt, nem értem miért csodálkozol rajta.
2015. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is van nagy keresztény ismerősöm és mindenkinek az orra alá dörgöli, ha nem tud valamit vagy nem ügyes valamiben. Imád gúnyolódni másokon, de magát már nem venné észre.


Múlt héten például a borokról beszélgettem vele és csodálkozott rajta, hogy nem csak szőlőből lehet bort csinálni, hanem még rengeteg fajta más gyümölcsből is.

Most jött rá 52 évesen.

2015. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyes tanáraim voltak ilyenek. Kiábrándító volt ezzel szembesülnöm.
2015. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez engem is zavar, de még mennyire!
2015. máj. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van, az emberek már csak ilyenek. Kereszténynek sem kell lenni hozzá, más vallásúak is simán ellentétesen tudnak cselekedni a saját vallásuk alapelveivel is akár, miközben magukat jó kereszténynek, muzulmánnak, akárminek tartják. Az emberek nem kis része ilyen. Szomorú, de ez van.
2015. máj. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Van ilyenből jó pár.Észre kell venni őket,és lépni,szükség szerint.
2015. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

És mi van a többiekkel, akik nem voltak álszentek...?

Vagy mindenki álszent volt?

Vagy ha nem volt mindenki álszent, akkor te miért jöttél el, és miért nem erősítetted tovább a Kevésbé álszentek táborát? És a nem álszentekre is fel szoktad hívni az emberek figyelmét, az olyanokra, mint amilyen te voltál, vagy csak az álszentekre, mert miután eljöttél, önigazolásképpen ez jobban megfelel? S ha te nem voltál álszent, hanem nagyon is komolyan gondoltad a hitedet, akkor hogy-hogy eljöttél? Oda nem Krisztussal tallkozni megy az ember? Senki sem bűntelen és álszentek is mindenhol vannak, akik nem is érzik magukat ált. annyira bűnösnek persze...

Nem tudom mit csinálhattál 3 évig abban a gyülekezetben, de ezalatt Elvileg azért megérthetted volna, hogy nem attól keresztény valaki, mert bűn nélkűl való...

Persze abban igazad van, hogy az ítélkezés nem az emberre tartozó dolog. Csak ezt meg sokan szeretik összekeverni azzal, hogy valaki megítél egy cselekedetet, vagy viselkedést mondjuk, amit nem csak hogy szabad, de meg is kell tenni, ha valaki keresztény. Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy mindenki azt csinl, amit akar, te meg csöndesen asszisztálva mosolyogsz hozzá...

Azt gondolom, hogy ha pl. valaki az abortuszról, vagy a szeretőjétől besétál a templomba egy kicsit ájtatoskodni, és ezért mondjuk megszólja valaki, akkor nem biztos hogy a kvázi ítélkező ember az álszent. Sokan szeretik összemosni az ítélkezést, a dolgok szükségszerű megítélésével, főleg ha a saját bűneik okán -amelyekhez adott esetben ragaszkodnak- merül fel az ítélkezés kérdése. ( s hogy, hogy nem, az ilyen emberek, akik azért jól érzik sokszor, hogy a bűneik nem férnek meg hosszútávon Krisztussal, sokszor elhagyják az egyházat, s ezen lépésüket persze jó megideologizálni sem felejtik el; s ez utóbbira, természetesen jó alapot (ürügyet) szolgáltathatnak a képmutató és ítélkező keresztények...)

2015. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha belerondítottam, a köpködjűk a gaz, igazságtalan és ítélkező keresztényeket, mi, nemeslelkü, tiszta erkölcsű és igazsgos úriemberek (akik Krisztust azért persze nem szeretnék követni...) aktuális fordulójába...

Mea culpa maxima

2015. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!