Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem zavar h a bibliából...

Csak engem zavar h a bibliából kimaradt részeket el titkolják? Engem nagyon zavar h nem tudom az "igazságot" ti tudtok ilyen kimaradt részeket?

Figyelt kérdés

Én ismerem Lillith történetét a salaon gyűrűjéről szólót és állítólag van egy 2. özönvíz amit említ a biblian???

tudnátok ilyeneket írni?akit érdeleknek az ilyenek akár privátban is irhatnak....



#Biblia #igazság #titok #kimaradt részek #lilliti #salmon
2015. jan. 14. 15:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Ha kimaradt, akkor te honnan tudsz róla? Azért, mert valaki ezt mondta?
2015. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Simán elolvashatod, amelyekről írsz. Érdekes - bár érthető, hisz nem vagyunk egyformák -, a János evangélium után nem érzem, hogy eltitkolnának tőlem valamit. :D
2015. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
nem ez mondták mi előtt buta 1 tucat embernek hinnél nézd meg a bibliát pl.:teremtés 2. könyvében:"isten megteremtette az embert,sajt képmására, az isten képmására teremtette őt,férfinak és nőnek" MAJD ISMÉT MEGTEREMT EGY NŐ "Azután az úristen az emberből kivett oldalcsontból megalkotta az asszonyt, és az emberhez vezette" az elő nő lillith volt akit egyenrangú félként teremtett isten ádámhoz de ádám az alárendeltje ként kezete őt ezért lillith kimindott egy héber szót amitől nagy hatalomra tett szert de isten száműzte a paradicsomból és ezért alárendeltet teremtett isten ádámnak évát aki belőle lett te hát a bibliában is vannak titkok nem csak külön pl ez a történet kimaradt de két nő teremtése áll benne...
2015. jan. 14. 16:04
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A héber tradíció kavarok benned, elég durván összeturmixolva, az okoz riadalmat. Helyesen:

tudati szint szerint 3 emberpér:

1.Adam Q'admon (a Kezdet Embere)+ Szófia (bölcsesség)

2. Ádám+Éva ( a természet emberei)

3. ....(nem tudom) +Lilith (a boszorkány) a megromlott emberpár.

Nos melyik vagy? Általában mindháromból van a született emberben - és a saját akaratától függ, hogy mivé válik, melyiket erősíti, melyiket égeti ki magából, melyiket választja párnak...

2015. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Igen téged zavar csak! Lillith története mítosz és ezek a " kimaradt történetek" okkult háttérből származnak.
2015. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
És a Salamon király gyűrűjének legendája??
2015. jan. 14. 17:09
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem értettem azt a mentalitást, ami a Bibliából állítólag kimaradt részeket firtatja, de a meglevőket nem olvassa, többségében nem is olvasta. Én rossz viccnek tartom, hogy némelyek Mózes 6. és 7. könyvét akarják olvasni, az első ötöt pedig bottal sem piszkálnák meg. Szerintem itt súlyos problémák vannak az illető szívében. Isten Beszéde a Biblia hordozza Isten kijelentett akaratát, és ha az ember jó motívumból közelíti meg, akkor a Biblia elkezd beszélni hozzá és eligazítja, mert a Biblia mögött ott van Isten, Aki az ember szívét vizsgálja. De rossz motivációból közeledni a Bibliához nem sok jóval kecsegtet.
2015. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Igen. Csak téged (esetleg még néhány tudálékost. Valamint néhány tudost akinek ez a szakterülete, de ök nem tennének fel ilyen kérdést!!!)
2015. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 moonlightsentinel ***** válasza:
Amúgy az apokrif iratok nyilvánosak, el lehet olvasni őket a neten is. Egyáltalán nincsenek eltitkolva.
2015. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igazság? Ugyan, mindenki megelégedne egy szép kis kerek sztorival. Igazság itt nem fontos, csak hangozzon jól a történet, és persze mindenkinek a saját elméletéhez hasonlítson.
2015. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!