Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, ez tényleg így van?

Jehova tanúi, ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Megnéztem EZT A TANÚTVT, magyarul. Ezek után informálódtam egy kicsit. Szeretném megkérdezni, hogy helyes következtetésre jutottam-e? TEHÁT: a szervezet kölcsönad teszemazt 20 milliót, egy királyságterem építésére. (8 millió a telekre, 12 az építőanyagokra és engedélyekre) INGYEN FELÉPÍTITEK, de nem a ti gyülekezeteteké lesz (amire egyébként a törvény lehetőséget adna) hanem a brooklyniaké. utánna törlesztetek, a teljes 20 millát, kamat nélkül. miért??? a világ legnagyobb üzlete: veszek egy telket, engedélyeztetem, megveszem rá az építőanyagot, INGYEN FELÉPÍTIK Isten rabszolgái, ÉS A NEVEMREÍRATJÁK, RÁADÁSÚL MÉG TÖRLESZTIK IS. aztán simán eladhatják, a teljes vételár az övék, a ti gyülekezetetek semmit nem kap belőlle. megkapja a teljes befektetett összeget, plussz az ingyen munkaerő árát,( hiszen az az ingatlan már legalább 30-at ér ha eladja) pl a bécsi bétellel is ez történt.

???


2015. máj. 23. 20:39
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
a magyar jogban létezik olyan, hogy egyházmegye, mint jogi személy. azaz pl a magyarországon található katololikus templomok nem a pápáé, vagy a vatikáné, hanem az adott egyházmegyéé. nem lehet eladni felsőbb utasításra, pedig ugyanúgy a hívek dobják össze az árát. nem értem, miért van ez így? vagy hogy egyáltalán jól értettem-e, elég zavaros volt a műsorvezető érvelése.
2015. máj. 23. 20:43
 2/28 anonim ***** válasza:
34%

szia


Nos valamit nagyon félre értettél,

amit a jw tvben a vezető testület erről beszél az nem Magyar országra vonatkozik abban az értelemben ahogy leirtad

Akik Magyar országon élnek, azok nem Amerikának adnak adományt királyság terem épitésére.

hanem a Magyar országban folyó épitkezésekre.

Persze vanm olyan ország ahol nincsenek olyan jó anyagi háttérrel, mint Afrika, stb, oda a Testvérek össze dobják a pénzt, nem csak termekre, hanem segély szállitmányokra is.


Ennél fogva amit ott elmond a Testvér az az Államokra, és külön külön országokon belülre szólnak

2015. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%
talán még annyit, hogy a fejletteb országok mint Amerika, nincs rászorulva a kevésbé eleresztett országok pénzére, s ez nem Brookliné hanem Jehováé, és Jézusé.
2015. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

a műsorvezető külön kiemelte, hogy sokan félreértelmezték azt, hogy miért szervezték át a hitelek törlesztését. (most már az is fizet, akinek nincs tartozása) illetve minden pénzt át kellett utalni a főpénztárba. pontosan mit értettem félre?

kié az épület? ki törleszt? ki kapta a bécsi bétel árát? a bécsiek? azok közt szétosztották, akik segítettek megépíteni? érdekes szervezet ez.

2015. máj. 23. 21:48
 5/28 A kérdező kommentje:

"Amerika, nincs rászorulva a kevésbé eleresztett országok pénzére, s ez nem Brookliné hanem Jehováé, és Jézusé."


ezt most megint nem értem. én eddig azt hittem, hogy az egész föld, és arajta található összes arany,gyémánt, stb, szóval minden a Teremtőé. most meg azt írod, hogy csak az őrtorony vagyona az Ővé? sőt, Istennek annyira kell a pénz, hogy megbízta a főldi munkatársait, hogy csináljanak egy hivalkodó stúdiót, és adományok adására buzdítsa a népét? elég hihetetlennek tűnik,de egy eszmefuttatást megér.

2015. máj. 23. 22:04
 6/28 A kérdező kommentje:

azért hihetetlen, amit mondassz, mert egyértelműen kijelenti,hogy nem elég a pénzük, és hogy milyen szégyen lenne, ha nem tudnák megvalósítani. eszembe jutott ide egy bibliavers:

28 Például ki az közületek, aki, ha tornyot akar építeni, nem ül le előbb, és nem számítja ki a költségeket, hogy lássa, telik-e neki arra, hogy elkészüljön vele? 29 Különben lehet, hogy megveti az alapját, de nem képes befejezni, és a szemlélők esetleg mind gúnyolódni kezdenek rajta, 30 ezt mondva: »Ez az ember elkezdett építkezni, de nem volt képes befejezni.«

vicces, hogy tornyot említ, figyelembe véve a tower név meglétét a szervezetben. e szerint a vers szerint helytelenül járnak el. vagy ezt is rosszúl látom?

2015. máj. 23. 22:09
 7/28 anonim ***** válasza:

Nos, ha ismernéd Isten szervezetét belülről akkor tudnád, hogy sok osztályból áll a testvérek összessége.

van épitési osztály is stb

ennélfogva minden ki van számolva, s ha néha kevesebb adomány érkezik az soha nem fordult még elő, és Jehova akarata szerint nem is fog, hogy ne lehetett kivitelezni valamit.

Ha Isten nem támogatná a munkánkat, már rég csődbe ment volna az egész.

2015. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
ne fesd az ördögöt a falra.
2015. máj. 23. 23:50
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Kérdezö,


Talán már tizedszer, századszor felteszed ugyanazt a kérdést.


TE vagy ugye a 25-ös kommentes ....nem marad neked más, mint beletörödni, hogy mi adakozni fogunk, DE TE töled egyetlen egy lyukas garast sem kérünk.


Nekünk nincsennek fizetett vénjeink, munkába járnak, családot tartanak, és TÖLED kedves kérdezö nem akarunk semmit sem.


Nézd, mi élvezzük Jehova áldását. Mi AKARJUK segíteni a természeti csapások sújtotta területen élö testvéreinket is /ebböl a segítségböl sokszor hasznuk van másoknak is/


Millió számra nyomtatjuk folyóiratainkat, a Bibliát...a papír a festék NEM ingyen van....


Senki sem kényszerít minket az adakozásra. Ha házban lakol, akkor talán azt is tudod, hogy azt a házat javítani is kell, az udvart a parkot körülötte karban tartani, talán azt is tudod, hogy a tetö egy idö után beázhat ....és mond csak kis okoskám, jó dolog ha van egy kis pénzed a javításokra, mely bármely percben bekövetkezhet? Van elképzelésed, hogy mennyibe kerül a tetöre az anyag, vagy a festék az ablakokra, esetleg kicserélni a szönyeget, a székeket?


Vagy a TE kedvedért, járjunk valami istállóba? Akkor TE elégedett leszel? MOnd öszintén mi közöd hozzá?


Tudod TE azt, hogy a Fülöp-szigeteki tájfunok mennyi királyságtermet tettek tönkre? ...és a legújabb Nepál? Ott is tudjuk, hogy sok Tanú testvérünk háza tönkre ment, és a királyságtermeik szintén.


MI IGENIS FOGUNK segíteni az ott élö testvéreinken is. A kezünket NEM fogod meg.


Nézd bármit is teszel, egyedül feluszítod a buta embereket, akik nem tudják összeadni mennyi 1+1.


Talán elveszítetted az Isten áldását? Karóra, szép ruha, autó...de hiszen neked is lehetne, ha talán kevesebbet ülnél a PC elött és többet dolgoznál. Az idödet nem pocsékolnád a fölösleges dolgokra, és föleg arra amit TE úgy sem fogsz megváltoztatni, föleg akkor nem ha a Legfelségesebb Isten támogatja a dolgot.


A városunkban van az adventistáknak nagyon szép imaházuk, rendezett szép kis parkkal.

Ök is önkéntesen adakoznak amire akarnak. Mi nem bántjuk öket. Az igaszág az, hogy ök sem minket. Intelligencia kérdése is ez.

2015. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

MAGYARORSZÁG neve még mindig EGYBEÍRANDÓ!!!

Jehova képviselőinek nem volt nyelvtanórájuk?

2015. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!