Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi;megkérdeztétek...

Jehova tanúi;megkérdeztétek már bármelyik üldözőtöktől, hogy miért üldöz titeket, ha igen, mit válaszoltak?

Figyelt kérdés
Azt mondjátok,titeket üldöznek,méghozzá Krisztus nevéért.Én ezt nem hiszem el,szerintem titeket átvert a vallásotok.
2015. máj. 8. 22:54
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
74%
( ͡° ͜ʖ ͡°) Jó kérdést kérdezel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. máj. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

SZIA


Az üldözésnek nem egy formája van

S ilyet nem kérdezünk senkitől, mert mindennek oka van, mi tudjuk, hogy lesznek, vannak,

S nem a vallás vert át,mert ezt a Biblia irja, tehát nem lehet hazugság az mit Jézus mond


az első tnitványokat sem egyformán "üldözték"

voltak akiket csk semmibe vették, mig másokat megöltek, vagy megvertek, illetve családja ki tagadta


Ma Magyar országon szabad "vallás gyakorlat van mi nem lesz mindig igy


Más országokban annak ellenére, hogy engedélyt adtak erre(még az EJEB is felszólitotta erre az adott kormányt) még is semmibe veszik ezeket a jogokat, és testvéreket félholtra verik megölik, vagy bebörtönzik hosszú hosszú évekre


Az üldözés lehet megalázó szidalmazás is,

egyébként pedig hamarosan Te is fogod tapasztalni ezt közvetve, vagy közvetlen.

2015. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Nézd elég egy kis logika. :) /van ugye? /


Jézus ezzel vigasztalja tanítványait: A világban nyomorúságotok lesz, de bátorság! én legyöztem a világot. János 16:33


Te most MIÉRT tetted fel ezt a kérdést, pontosan a Tanúknak? Miért nem tetted fel a kérdést más keresztényeknek?


Ha figyelmes vagy, akkor látod ezt a sok félreértös, idönként nagyon buta kérdéseket és kommenteket.


Nézd meg a kérdésed. Olvasd el. Mit vársz? Ha TE nem tartozol a csúfolódók közé, akkor miért váltod ki újra ezt a buta vitát? Adrenalin?


Kint gyönyörü idö van, /legalábbis nálunk/, mond nem lenne a szervezetednek jobb, ha mennél futni a természetbe, vagy kerékpározni? Akár magad, akár a pároddal, a családoddal? Vagy a barátaiddal? Vannak?


És hidd el egészségesebb módon töltöd fel a szervezetedet az adrenalinnal. Szép napot :)

2015. máj. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
aj aj Ozmium... :(
2015. máj. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Jézus ezzel vigasztalja tanítványait: A világban nyomorúságotok lesz, de bátorság! én legyöztem a világot."


Akkor nem olyan nagy cucc legyőzni a világot, Jézuson kívül még tízezreket feszítettek keresztre.

2015. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Az üldözésnek nem egy formája van

S ilyet nem kérdezünk senkitől, mert mindennek oka van, mi tudjuk, hogy lesznek, vannak,

S nem a vallás vert át,mert ezt a Biblia irja, tehát nem lehet hazugság az mit Jézus mond"


Jézus nem hazudott,ezt én is így vallom.A vallás viszont átverhet,mert szabadon értelmezheti a Bibliai részeket.Szerintem ti messze vagytok attól az életstílustól,amit Jézus élt,tehát nem vonatkoztatható rátok az "üldözés" ebben az értelemben.


"Ma Magyar országon szabad "vallás gyakorlat van mi nem lesz mindig igy"


Rendben,te jövőbelátó vagy,ilyen is van.De akkor a Bibliai idézetet majd akkor használjátok magatokra,amikor ez tényleg bekövetkezik.


"Más országokban annak ellenére, hogy engedélyt adtak erre(még az EJEB is felszólitotta erre az adott kormányt) még is semmibe veszik ezeket a jogokat, és testvéreket félholtra verik megölik, vagy bebörtönzik hosszú hosszú évekre"


Más országokban más vallásúakat is félholtra vernek,megölnek,bebörtönöznek.A nőket sok országban lenézik,alacsonyabb rendűnek,butának tartják,kevesebb fizetést kapnak.A színes bőrűeket üldözik,megverik,megölik,pedig nem Jehova tanúi.


"Az üldözés lehet megalázó szidalmazás is"


Na ez érdekes,saját tapasztalatod alapján téged rendszeresen,megalázóan szidalmaznak?


grkaty

"Nézd elég egy kis logika. :) /van ugye? /"


Igyekszem:) A tévedés lehetőségét mondjuk fenntartom.Én azt látom,hogy ti nem látjátok a valódi okát a kritikáknak(és eltúlozzátok az "üldözést")mert a szervezetetek így akar rátok szemellenzőt rakni,ezzel saját magát levédeni:Ha kritikákat kaptok,az nem a ti hibátok,hanem a világé,nem kell érte felelősséget vállalnotok.Így a vezetőséghez sem jut vissza semmi,amivel nekik kellene elszámolniuk felétek.


"Te most MIÉRT tetted fel ezt a kérdést, pontosan a Tanúknak? Miért nem tetted fel a kérdést más keresztényeknek?"


Mert tapasztalataim szerint nem más keresztények szokták ezt hangoztatni,hanem ti.Szerinted ez miért van?


"Nézd meg a kérdésed. Olvasd el. Mit vársz? Ha TE nem tartozol a csúfolódók közé, akkor miért váltod ki újra ezt a buta vitát? Adrenalin?"


Megnéztem a kérdésem...elolvastam...nem változott,ugyanaz...

Hol csúfolódtam? Nem lehet őszinte véleményem rólatok? vagy nem írhatok a valláskritikába rólatok?


"Kint gyönyörü idö van, /legalábbis nálunk/, mond nem lenne a szervezetednek jobb, ha mennél futni a természetbe, vagy kerékpározni? Akár magad, akár a pároddal, a családoddal? Vagy a barátaiddal? Vannak?"


Délután fogok menni egy barátommal biciklizni.Ez már be volt tervezve előre.Neked is szép napot:)

2015. máj. 9. 09:21
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

kedves kérdező. a biblia szerint nem vér és test ellen van hadakozásunk, ennélfogva a fegyvereink sem fizikaiak. sátán az, aki mindenkit üldöz, aki lojális akar maradni a Teremtőhöz.

kedves grkaty. egy gyakorikérdések nevű honlapon vagyunk. itt arra buzdítani valakit RENDSZERESEN, hogy mennyen inkább sétálni, HÁÁÁT...

miért nem próbálsz meg inkább válaszolni? talán nincs a jw.org-on idevágó rész? nyugodtan fellapozhatod a bibliát is, nem postás vagy, nem ügynök, hogy más emberek (ráadásul nevüket nem vállaló emberek) gondolatait reklámozd, hanem gondolom, Isten szavának hirdetőjének tartod magad. úgy kicsit visszatetszést keltenek a válaszaid, hogy: inkább kérdezgetés helyett mennyél el innen máshova, öregek otthonába kerítést festeni. :-)

2015. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert tapasztalataim szerint nem más keresztények szokták ezt hangoztatni,hanem ti.Szerinted ez miért van?


------------


Úgy látszik soha sem hallgattad meg a Tanúkat, hogy mit hirdetünk. Próbálj meg szóba állni velük, hogy mit fognak neked mondani. Talán nyafogni fognak, , hogy jaj így meg jaj úgy, vagy jókedvüen megmondják neked a Biblia üzenetét. És meg is mutatják neked ha akarod a TE Bibliádban.


Egyébként tudod TE mit hirdetünk az embereknek? DE tényleg tudod?


És kellemes biciklizést, jót tesz az egész testnek és a pszichikának is. Lehet hogy más kérdések fognak az eszedbe jutni. :)


Figyeld a természetet, és gondolkodj el rajta, van-e Teremtöje, és megérdemli-e a dicséretet a sok szép és jóért....

2015. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Az apostolok és Jézus is hirdetett olyat ami még nem történt meg. Vagy is amikor már megtörténik akkor minek hirdetni, vagy alkalmazni?

2015. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
azért mondják ,hogy üldözik őket, mert sokan nem értenek egyet a nézeteikkel, se a szektariánus hozzáállásukkal, se a már-már zaklatás szerű térítésükkel, de ők úgy hiszik Jézus tanítása miatt kel így gondolkozniuk és viselkedniük (no persze ez nem így van, de fogadjuk el ,hogy ők ezt elhiszik és a jó szándék vezérli őket, mert azért lássuk be alapvetően kedves emberek)
2015. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!