Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény emberek szerint a...

Keresztény emberek szerint a Biblia melyik részén írja azt, hogy a az ünnepnapokat ne tartsuk, mivel ugyanolyanok mint a hétköznapok?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

pl: malakiás 2:3

Ganéjt szórok arcotokba, ünnepeitek ganéját, és kihordanak majd rá benneteket

2015. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez azonban csak a pogány eredetű ünnepekre igaz. magával az ünnepléssel nincs gondja a Teremtőnek, inkább az ünnepekhez köthető negatív dolgokkal, pl hogy a pünkösd arról szól, hogy minél többet együnk, és minél többet igyunk. általába sajnos ez a jellemző: ünnep= ALKOHOOOL.
2015. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pl a máté evangéliumában ez van:

41 Mármost a szüleinek szokásuk volt évről évre elmenni Jeruzsálembe a pászka ünnepére. 42 Mikor aztán tizenkét éves lett, felmentek az ünnep szokása szerint, 43 és ott eltöltötték az ünnepnapokat.

(ez a 12 éves Jézus)

2015. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

érdekes a kolosszé 2:16

16 Senki tehát meg ne ítéljen titeket evés és ivás dolgában, vagy ünnep vagy az újhold megtartása vagy sabbat tekintetében; 17 mert mindez az eljövendőknek árnyéka, a valóság azonban a Krisztusé

2015. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tehát ünnep és ünnep közt van különbség, nem minden ünnepet ítél el a Teremtő. a tanúk erre azt mondanák, hogy vizsgáld meg a származását, és dönts a lelkiismereted szerint.
2015. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

talán legjobban az ézsaiás 1:13 magyarázza ezt el:

Újhold és sabbat, gyűlés hirdetése — nem tűrhetem együtt a rejtelmes erők alkalmazását és az ünnepi gyülekezést. 14 Újholdjaitokat és ünnepi időszakaitokat gyűlöli a lelkem. Terhemre vannak már, belefáradtam hordozásukba. 15 Amikor kiterjesztitek kezeteket, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én meg nem hallgatom; vérontással van tele a kezetek. 16 Mosakodjatok meg, tisztítsátok meg magatokat, távolítsátok el szemem elől cselekedeteitek gonoszságát, ne tegyetek többé rosszat! 17 Tanuljatok jót tenni, törekedjetek az igazságosságra, igazítsátok helyre az elnyomót, szolgáltassatok igazságot az apátlan fiúnak, védjétek az özvegy ügyét!

2015. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi kiforgatják a szentírást, szerintem az idézetek és magyarázatok alapján amiket írtak egy egyszerű logikus gondolkodással világossá válik, hogy tévesen értelmezik, egyébként meg már az ókorban is létezett ilyen nézet, Pál viszont rávilágított, hogy valaki akár ünnepel akár nem ünnepel az a célja, hogy Az Istenhez kerüljön közelebb, ezért mind a két vélemény helyes lehet


Római levél 14. fejezetét érdemes elolvasni ezzel kapcsolatban (nyugi rövid, csak pár sor) a leginkább ide vonatkozó részt bemásolom, ez az 5. vers: Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.


Károli fordításból másoltam

2015. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pál véleménye nem írja felül azt, hogy a Teremtő nem szereti a pogány gyökerekkel rendelkező ünnepeket. a malakiásban az ünnepek ganéjját a papoknak mondta, a legtöbb ünnep ma katolikus ünnep.
2015. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az általad kiragadott írásszöveg szövegkörnyezetéből kiderül, hogy pál arról a problémáról beszélt, ami akkoriban komoly gond volt: a törvény rendeleteit tartsák-e be, vagy az új szövetség, Jézus addigi tanítása szerint járjanak el. és azok, akik megtartották, biztos, hogy nem törvénytelen ünnepet tartottak, csak elavultat. nem idegen isteneknek hódoltak, hanem a Teremtőnek. pál soha nem buzdított pogány eredető ünnepek megtartására, ez ugye nem kérdés számodra sem?
2015. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!