Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik az a gondolatmenet...

Melyik az a gondolatmenet amelyiket leírok lent?

Figyelt kérdés

Olvastam anno interneten egyfajta tesztet, arról hogy a hívő ember jól éli életét, azért hogy a mennyországba jusson. Míg az ateista kockáztat. És mi van, ha tényleg van pokol, vagy ha nincs?

Erre alapoztak egyfajta tesztet valami robottal, ami világuralomra tör, vagy valami ilyesmi.

Na erre a feltevésre vagyok kíváncsi.



2015. máj. 6. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mire gondolsz. :D De nekem Pascal fogadás fragmentuma jutott erről eszembe. Ez valószínűségszámítás és játékelmélet kombinációja tulajdonképpen, és még az sem kell hozzá, hogy az ember hívő legyen.


Tegyük fel, hogy van Isten.

1. lehetőség: úgy élem az életemet, ahogy Isten elvárja. --> tök jó. üdvözülhetek, örök boldogságot kapok. --> végtelen jutalom.

2. lehetőség: úgy élem az életemet, ahogy akarom, nem foglalkozom a Biblia tanításával --> végtelen veszteség


Tegyük fel, hogy nincs Isten.

1. lehetőség: úgy élek, mintha lenne. --> erkölcsös életet fogok élni, másoknak segítek, és ez jó

2. lehetőség: úgy élek, mintha nem kenne Isten. --> nem történik semmi.


vagyis a végtelen jutalom miatt, érdemes arra fogadni, hogy létezik Isten.

2015. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
és mi az a végtelen jutalom?
2015. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Olyan ígéret, amire semmi biztosíték nincs, teáht lutri. Persze az öngyilkos merénylők is azért olyan aktívak és lelkesek, mert nekik is azt mondták, hogy jutalom vár rájuk...
2015. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen igen ez az, de ugyanez volt szemléltetve valami géppel, valami olyasmi, ha belépsz abba akkor rizikós, de ha nem akkor is :D

Nem emlékszem rá, csak hogy napokig gondolkoztam rajta.

2015. máj. 6. 21:32
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozni, ez Pascal álláspontja, nem az enyém. És a kérdező erre gondolt.


A végtelen jutalom pedig az üdvözülés: örök élet + boldogság. (Továbbra is Pascal, és nem az én álláspontom)


Sajnos ezt a gépes verziót nem ismerem. :(

2015. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#1 Próbáltalak fölpontozni, hát nem sok sikerrel... :)
2015. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam, de ugyanúgy 41%-on maradt neki, nem értem..
2015. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na most látom, 53 lett, akkor csak várni kellett egy kicsit :d
2015. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Köszi nektek. :D
2015. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A pillangó-hatásból kiindulva akármi múlhat ezen :D
2015. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!