Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szeret minket, akkor...

Ha Isten szeret minket, akkor miért teremtett és tart fenn egy kegyetlen világot?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
még ebben a kegyetlen világban is lehet szép az élet, vagy lehetnek szép pillanatok az életben, nem?
2015. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%

Szia


Isten nem teremtett kegyetlen világot és nem is tart fennt ilyet.

a kegyetlenséget az emberek életébe Sátán hozta be, és az emberek akik nem ismerik Istent és nem is a szerint élnek tartják fennt az uralmukkal ezt a rossz életet

Isten jelenleg csak megengedi ezt, de már nem sokáig.

Ám ahhoz hogy ezt megértsd, egy pontos Ismeret szükségeltetik mert e nélkül csak ilyen kérdések és észrevételek foglalják el az elmédet

2015. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"még ebben a kegyetlen világban is lehet szép az élet, vagy lehetnek szép pillanatok az életben, nem?"


Igen, csak éppen a kellemes és a kellemetlen dolgok aránya elég erősen el van tolódva az utóbbiak felé.

Isten könnyedén meg tudná oldani, hogy sokkal kellemesebb legyen az élet. Csak akarnia kéne.

Gondolom, utána sokkal több híve is lenne, mert sokkal többen szeretnék őt érte.

2015. máj. 25. 19:36
 4/21 A kérdező kommentje:

"a kegyetlenséget az emberek életébe Sátán hozta be, és az emberek akik nem ismerik Istent és nem is a szerint élnek tartják fennt az uralmukkal ezt a rossz életet"


Ez hatalmas nagy tévedés vagy egyenesen hazugság.

Ha nem lenne ember a Földön, az akkor is ilyen lenne:


https://www.youtube.com/watch?v=qeNArHTxxdY

2015. máj. 25. 19:37
 5/21 A kérdező kommentje:

Ráadásul, én úgy tudom, hogy a Sátán hatalma csak egy apró kis porszem Isten erejéhez képest.

Ha a kegyetlenséget a Sátán hozta be, akkor az azt jelenti, hogy hatalmasabb Istennél, mert az van, amit ő akar és nem az, amit Isten.

2015. máj. 25. 19:39
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel büntet a katolikusok miatt.
2015. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Ráadásul, én úgy tudom, hogy a Sátán hatalma csak egy apró kis porszem Isten erejéhez képest.

Ha a kegyetlenséget a Sátán hozta be, akkor az azt jelenti, hogy hatalmasabb Istennél, mert az van, amit ő akar és nem az, amit Isten.


nem feltétlenül. ugyanis az ember döntött úgy, hogy Isten helyett sátánt válassztja. erre több millió tanú volt az égben. (az angyalokra gondolok) Isten azonban nem hagyta el az embereket, hiszen Ő teremtette őket. egyszülött fiát adta, hogy megmentse az embereket ettől a sátáni világtól. azonban igazságossága miatt a sátánnak kiszabott időt biztosítania kell, akárhogy is fáj ez neki. miként egy szerető férjnek sem jó, ha szenvedni látja a feleségét, amikor az vajjúdik. nem tehet mást, csak bíztatja. nem tud szülni helyette,de tudja, hogy rövid idő, és a fájdalom örömmé fog változni, amikor majd világra jön a közös gyermekük.

2015. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"nem feltétlenül. ugyanis az ember döntött úgy, hogy Isten helyett sátánt válassztja."


Az ember? Mit jelent az, hogy az ember?

Én például nagyon sok olyan embert ismerek, aki rendes és mégis többet szenved, mint aki egyáltalán nincs tekintettel másokra. Sőt, sok olyan van, aki gátlástalan és nagyon jól él.

Akkor ilyenkor mi van?

2015. máj. 25. 21:56
 9/21 Ozmium42 ***** válasza:
82%
Azért, mert nem szeret. Csak magát szereti, ezért van az, hogy csak akkor nem öl meg, ha pontosan azt teszed, amit ő akar, azt mondod, amit ő akart és azt gondolod, amit ő akar. Ha ezt teszed, akkor is meghalsz, csak akkor a Sátánra kell fogni, kivéve, ha talál magától jó ürügyet.
2015. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
kedves ozmium 42 Isten szeretet, írja a biblia. a fiát adta érted. Jézus kopog az ajtódon, nem hallod? azt kérdi: érted adtam a vérem, az életem, miért mondassz ilyet? ja persze, azért nem hallod, mert Jézus nem tolakodó, annyira szeret, hogy tiszteletben tartja a szabad akaratodat. türelmes hozzád. és hozzám is. Isten szeretet.
2015. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!