Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek létezik isten és...

Szerintetek létezik isten és a földönkívüliek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, mert az ősi görögök, egyiptomiak, maják, stb.. is hittek bennük, de szerintem egyik sem látta.


Tudtommal még mi sem láttuk istent, tehát nem létezik.


Van második, harmadik, negyedik, 11. dimenzió, de ott csak az idősíkok vannak, ahol lehet(ne) utazni az időben.

És ott semmilyen menny és pokol nincs.


Ahogy nincs lélek és túlvilág sem, mert az már nagyon a fantasy világába tartozik.


És a biblia is egy mesekönyv, mert ki hiszi el, hogy az embert sárból és oldalbordából gyúrták?


Létezik a torinói lepel, de azt bárki megcsinálhatta. Hol a bizonyíték?


Ahogy UFO-k, meg füldönkívüliek sem léteznek, mert a 2. világháborúban a németek is gyártottak saját kezűleg UFO-kat, hogy kémkedjenek vagy lerohanják vele az ellenséget.


Én a nagy Bumm-ban hiszek, az ősrobbanásban.

Én úgy vagyok vele, hiszem istent, ha látom.



2012. júl. 24. 05:20
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
89%

Hey! Hát nézzenek oda. Tudtam, hogy ismerős a neved valahonnan. Te ajánlottál nekem Burzumot nem régen xD

Ez milyen cool már xD


Én egyiknek sem zárom ki a létezését. Istenben viszont hiszek, hittem és hinni fogok.

A dimenziókat pedig senki sem látta és tévedés, hogy kizárható Isten.


Ajánlott olvasmány:

[link]


Időutazás gondolatát pedig töröld ki, mert nem létezik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


A lényeg, hogy az idő nem létezik. A bumm meg csak elmélet.

2012. júl. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 senkisemtudja válasza:
52%

Isten a hagyományok szerint földönkívüli, mert ugye "ott fenn a mennyekben" az nem a Föld.

Bármely kellőképpen fejlett technika megkülönböztethetetlen a varázslattól, ha a földönkívüliek ide tudnak jönni, azt már tekinthetjük varázslatnak is, vagy ha valaki életet varázsol egy bolygóra, lehet hogy csak fejlett a technikája.

Isten lehet hogy egy UFO.

2012. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
46%

"Időutazás gondolatát pedig töröld ki, mert nem létezik."

Látom neked se fizikából van diplomád. :D Mondok neked valamit, amitől lehet leesel a székről: ebben a szent pillanatban is az időben utazunk. A múltból a jövő felé. Az az érdekes, hogy mindig minket materialistákat vádolnak meg, hogy egysíkúan gondolkodunk, pedig a többiek képtelenek fölfogni, hogy az idő nem egy megérthetetlen fogalom, ami csak egy irányba folyhat, hanem ugyanúgy átjárható mint a tér. És nem csak egy irányba! Bizonyítottan vannak olyan részecskék, amik képesek oda "utazni", amit mi múltnak nevezünk.

2012. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 Antimod ***** válasza:
90%

"az ősi görögök, egyiptomiak, maják, stb.. is hittek bennük, de szerintem egyik sem látta. [...]

Tudtommal még mi sem láttuk istent, tehát nem létezik. [...]

És ott semmilyen menny és pokol nincs. [...]

Ahogy nincs lélek és túlvilág sem, mert az már nagyon a fantasy világába tartozik."


Nézd, saját dolgod, hogy miben hiszel és miben nem, de azt kell mondanom, hogy érveid rendkívül szerények, és meglehetősen ingatag, szubjektív talajon állnak.


Szerintem létezik Isten, ha nem is olyan, mint azt a keresztény Biblia, vagy bármely más vallás lefesti. Létezik tudatosság is, ami áthatja és irányítja a világegyetemet, különben az darabjaira hullna, és nem létezhetne. A "véletlenek" szétzilálnák a rendszerét.


A földönkívüliekben mint "űrlények", nem hiszek, véleményem szerint nem más naprendszerből, pláne nem másik bolygóról látogatnak ide a mi Naprendszerünkből, hanem inkább az általad említett síkok valamelyikéről néznek át. A németek egyébként róluk is mintázhatták a saját "UFO-ikat", ha már itt tartunk. Sőt, nagyon sok egyéb technikai újítás és felfedezés ötlete is származhat onnan.

2012. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
55%
Isten létezik!
2012. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
43%
Számomra nem létezik semmilyen isten. A földönkívüliek pedig egészen addig nem érdekelnek (a létük, vagy nem létük sem), amíg nem zargatják a köreimet.
2012. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
42%

"És a biblia is egy mesekönyv, mert ki hiszi el, hogy az embert sárból és oldalbordából gyúrták?"


A Biblia nem mesekönyv! Csak azok mondják, hogy az akik nem ismerik igazán. És az ember nem sárból hanem homokból lett!


"Én a nagy Bumm-ban hiszek, az ősrobbanásban. "


Ha nem tűnt volna még fel az ősrobbanás elmélet mindig megbukik. Meg olyan összetett ez a világ, hogy magától nem jöhetett volna létre.


"Én úgy vagyok vele, hiszem istent, ha látom."


Majd a halálod után meglátod Istent. Mert pont az lényege a hitnek, hogy valamiben feltétel nélkül hiszel.

De próbáld ki: Imádkozz Istenhez szívből, keresd őt és megtalálod. Mert ha te egy lépést teszel felé Ő kettőt fog feléd. Ha szívből imádkozol érezni fogod Isten jelenlétét, és kérj Istentől hitet és ő megadja!

2012. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
62%
Kedves #3, küldenél erről valami bizonyított anyagot nekem?
2012. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak az létezik, amit látunk. A szeretetet sem látod, mégis létezik. A fájdalmat sem látod, mégis létezik.

Az létezik biztosra, amit megtapasztaltunk. És ha valaki megtapasztalta Istent, akkor számára biztos, hogy létezik. (a hit azért is hit, mert tudományosan nem bizonyítható semmi)


A magam részéről: hiszek Istenben, és nem zárom ki annak lehetőségét sem, hogy a Földön kívül is van élet a világegyetemben.

2012. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
51%

#9

Kiemelném az előző válaszomból a zárójeles részt: "Csak, hogy lásd az érvelésed megfordítva." De nem nagyon használt...


Én azért örülnék, ha a te "elméletedben" lenne egyáltalán logika, amit érteni kéne. :)


Mi az, hogy semmiből? És mi számít véletlennek? És mi számít pontos működésnek?


Egyszerű dolgok létrejöhetnek "véletlenül"? Ha igen, akkor ezek az egyszerű dolgok fenn is maradhatnak véletlenül. És ha az egyszerű dolgok fennmaradnak, akkor változhatnak egyszerű, apró részletekben véletlenül. Ha ez elég hosszú időn át tart, akkor nagyon bonyolult dolgok is létrejöhetnek... végeredményben véletlenül.


Ám kérdés az, hogy az anyagok a maguk tulajdonságai szerint csak úgy véletlen eseményekbe keverednek-e. Kérdés, hogy amit mi emberek, a magunk kevés ideje alatt és korlátozott képessegei által, véletlennek fogunk fel, az valójában az-e. Vagy csak számunkra tűnik annak. És innentől kezdve az sem kérdés, hogy bármi (egyszerű, vagy bonyolult dolog) létrejöhet-e véletlenül. Szerintem nem. De a "nem véletlennek" nem a tudatos tervezés/teremtés az ellentéte.

2012. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!