Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan nevezhetem meg a...

Hogyan nevezhetem meg a világlátásomat, ha semmiféle vallásban és természet felettiben nem hiszek, de nam akarom hogy a magukat ateistának nevező hisztériázó őrjöngő vallási-fundamentalizmus jellegét mutató egyénekkel összemossanak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 20:46
1 2 3 4 5
 1/45 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Hát ha nem hiszel a vallásban és a természetfelettiben, akkor te bizony ateista vagy és kötelező járnod a heti vallásellenes gyűlésekre és be kell magolnod a katek.. ateista szabályzatot is.
2015. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

ha valaki esetleg nézi a cleveland show-t (a family guy testvérsorozatát) talán emlékszik az egyik részben a párbeszédre:


- nem hiszel semmiben? te akkor ateista vagy?

- nem! Azok a legalja, emlékszel Brian griffinre?

- A kutyára? Igen.

- Ugye mekkora fa**fej?

- Igen...

2015. jún. 15. 20:53
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
A habzó szájú "AKKOR SE SINCSEN SEMMI ISTEN SE NEM" típusú figurák kb. olyanok az ateisták között, mint a vallásosok között a Flat Earth Society követői, vagy a Hitgyülisek. Ateistának lenni nem azt jelenti, hogy odatolod a pofád a templomi hívek közé és rázendítesz a "pfff maradjatok már a 3000 éves mesekönyvetekkel" dalra, hanem azt, hogy a világ ok-okozati viszonyait racionálisan igyekszel levezetni, a lehető legkevesebb ismeretlen tényezőt hagyva az egyenletben.
2015. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem tűnt fel, hogy az ateisták nagyon őrjöngenének és hisztériáznának.

Amúgy valóban ateista vagy, ha nem hiszel semmiben.

2015. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 mustafa33 ***** válasza:
0%
Te materialista vagy nem ateista. Az ateisták istentagadók, tagadni viszont csak létezőt lehet, tehát az ateisták valójában istenhívők.
2015. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
83%

a-teista=isten NÉLKÜLI

anti-teista=istentagadó

2015. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

nem értek egyet az utóbbi levezetéssel, de azzal igen, hogy az ateizmus is egyfajta vallás, legalábbis vallásos jelleget mutat, prekoncepció, fanatizmus, stb


én elég sokszor megfigyeltem az ateisták örjöngését, itt gyakorin pláne, bármi kérdést kiírok egy vallással kapcsolatban, leoltják ,hogy minden vallás ostobaság, a szent könyvek mesekönyvek ,a vallásos emberek hülyék... kb bűn szerintük kiváncsinak lenni


én úgy gondolom nem baj ha vannak vallások, meg amúgy is azokon alapul az értékrendünk, persze túl lehetne már lépni rajta, de nekem a legkevésbé sem fáj ha valakinek van hite és az neki fontos, én még nem láttam embert aki vallásos lett és ne lett volna belőle jobb ember


az ateisták gyakran kattognak, hogy a vallásos emberek erőszakosan térítenek, meg pokollal fenyegetnek, erőszakos térítést ha kérdezem az inkvizícióra hivatkoznak, annak már évszázadok óta se híre se hanva, pokollal meg nem láttam még hogy fenyegettek volna valakit, de nem is hallottam róla, legalábbis keresztényeknél, muszlimoktól több ilyen kiadványt is olvastam


viszont az ateistákra MINDEN vádjuk visszaszáll, ordibálnak, trollkodnak, a másképp gondolkodókat fenyegetik, hülyéknek állítják be őket, sértegetik ami nekik fontos (nem krtizálják, sértegetik! Pl a kecskét kefélő mohamed nem kritika hanem kötekedés), nem hisznek el semmilyen tudományos tényt ami az ő álláspontjukat cáfolja, és egész konkrétan HAZUDNAK a vallásokat illetően, én rengeteget foglalkozok történelemmel, de még ha csak az éretségire tisztességesen tanul valaki akkor is simán rájöhet ezekre a hazugságokra, és ferítésekre.


Kedvencem, hogy a keresztények egyszercsak előtűntek keletről, és megölték aki nem ünnepelte a karácsonyt... ilyen facebook posztokat kell olvasnom minden karácsonykor...


legszánalmasabb összeesküvés elméletek szintje, és persze mindezt iszonyú nagy felsőbbrendűség érzettel


aki nem hiszi nézzen szét az itteni kérdések között és rájöhet, a legalja mégcsak nem is jehova tanúi, hanem az ateisták


és büszkén viselik a jelzőt "ateista" ha ez az ateizmus akkor én valami más akarok lenni

2015. jún. 15. 23:03
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Hívd magad nyitott gondolkodású racionalista szkeptikusnak, ha úgy jobb.:)
2015. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen álhíreket inkább az ezotérikusok terjesztik az én tapasztalataim szerint.
2015. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


íme az ékes példa, egy történésznek azt állítani, hogy "jézus sosem létezett" vagy, hogy a Biblia "mesekönyv" mindenféle valóság alap nélkül kb olyan mint azt állítani egy csillagásznak ,hogy a föld lapos és mozdulatlan...

2015. jún. 15. 23:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!