Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik Isten, miért...

Ha létezik Isten, miért születnek beteg gyerekek?

Figyelt kérdés
Miért születnek beteg gyerekek, ha Isten létezik? Miért engedi azt, hogy valaki, aki még nem ártott senkinek és semminek akár testi akár értelmi fogyatékossággal szülessen?

2015. jún. 23. 20:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
64%
Hát azért születnek beteg gyerekek, mert orvostudomány és biológia helyett teológiát és egyéb vallástant tanulnak akár felsőfokú képzésben is. És hát ha valaki jól tudja a Bibliát, abból még mindig nem lesz például jó Down-kórt szűrő szakember. Ahhoz reáltudományok kellenének varázslástan helyett. De az meg munkát és tudományos gondolkodást igényelne ám.
2015. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
28%
mert olyan "szerződése" van sátánnal, hogy a biblián kívűl nem szól bele a világ folyásába egy meghatározott ideig, hogy sátán tudja bizonyítani az állítását. utánna azonnal cselekszik, meggyógyítja és feltámasztja őket.
2015. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
61%

Szóról szóra pontosan az van, amit az első írt.


"Ha létezik Isten" - nem létezik isten. Egyik isten se létezik a sok kitalált isten közül. Sőt, Mikulás se létezik meg húsvéti nyuszi se, meg a Hupikék Törpikék se, meg Voldemort se, meg Harry Potter se, meg a többi kitalált mesefigura.

2015. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
50%
3-as de a hülyeségeid, szemmel láthatóan léteznek :)
2015. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
42%
Magadról példázol?
2015. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nyilván a kérdésem vallásos személyekhez szólt. :) Voldemortról mindenki tudja, hogy kitalált, és senki nem hisz a létezésében (ok, én Perselus Piton létezésében még reménykedem :D ), de Istenről ez nem mondható el.
2015. jún. 23. 21:00
 7/52 anonim ***** válasza:
23%

Mert Isten szadista.

Ha nem így lenne, nem teremtett volna olyan világot, ahol a gonosz van előnyben a jó ellenében.

2015. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 homo ludensz ***** válasza:
50%
Nagyon elszomorít mikor egy beteget látok és főleg ha az egy gyermek. Arra nem gondol az aki vallás helyett kizárólag a tudomány tanítaná hogy ha a terhesség olyan szakaszában mikor már biztosan ki lehet mutatni hogy a magzat testi vagy értelmi fogyatékkal fog megszületni az aki addig hordta meg fog tőle drasztikus úton válni? A többség nem! Világra fogja hozni és szeretni fogja és neki az lesz a legszebb gyermek a világon. Tudni fogja hogy kapott egy nehéz feladatot,egy fogyatékos kis lényt kell nevelnie és óvni míg az erejéből telik. Itt jön az ő hite saját magában és a Teremtőjében hogy képes lesz erre. Semmi nincs ok nélkül mert a leghíresebb professzor is a lelke mélyén tudja hogy ő is csak egy eszköz egy Nagy Rendező kezében és a szülőkkel vállvetve igyekeznek korrigálni a lehetőségekhez képest a kicsi életminőségét.
2015. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%

Megmagyarázzák. Ha valami jó dolog ér: lám, jó az Isten, jót ád! Ha baj ér: Isten útjai kifürkészhetetlenek!


Nem vagyok teológiailag képzett, de az eredendő bűnnel - amit én a legmesszemenőbbekig elutasítok - lehet összefüggésben a dolog. Mindenki bűnös - vallják ezek.

2015. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Roland G. ***** válasza:
66%

Szia kérdező!


Én hívő vagyok,és lehetne sokat idézni a Bibliából,hogy miért vannak rossz dolgok az életben.Pl:Ádámban az egész emberi faj benne volt,és amikor bűnt követett el,akkor az egész emberi faj bűnt követett el,és azóta mindenki bűnös természettel születik meg,elszakadva Istentől...



Az élet sokszor produkál olyan dolgokat,amire egyszerűen nincs magyarázat,még egy elkötelezett keresztény számára sem.Az emberi élet értékes akkori is,ha valaki betegen szüleik meg,vagy csak rövid ideig él.

Miért történnek ilyenek?Nem tudom!

Személyes életemben is voltak/vannak olyan dolgok,amire nem tudom a megoldást vagy magyarázatot.

Egyet viszont tudok:minden ember értékes,vallástól,világnézetétől függetlenül,ha egészségesen születik meg,akkor is,ha fogyatékkal,akkor is.


Az ateisták válaszai nem helyesek, (nem lehet az élet rossz dolgaira mutogatva Isten létét tagadni) de a hívők válaszai sem helyesek ebben a kérdésben.

Egy szó,mint száz:Olyan kérdést tettél fel,amire én személy szerint nem tudok válaszolni teljes egészében,és szerintem nem is lehet!



-(Egy teológushallgató)

2015. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!