Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus tanítványai az apostolok...

Jézus tanítványai az apostolok milyen helyszíneken hirdették az igét?

Figyelt kérdés

Kérlek jelöljétek meg hogy hol írja a Biblia!

Pl. piactér

ApCsel 17:17 Értekezett a zsinagógában a zsidókkal és istenfélőkkel és a piacon is mindennap olyanokkal, akiket éppen ott talált.


2015. júl. 20. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nos, igehelyet nem tudok, mert nincs ilyen igehely, de most olvastam a jövő heti őrtorony NEM NYÍLVÁNOSSÁGNAK SZÓLÓ kiadását, amiben Jézus


PRÉDIKÁLÓKÖRÚTON VOLT.(ez igaz is, de a zrt ezzel másra akar utalni)


az apostolok ÚTTÖRŐMUNKÁT végeztek (ez igaz is, de a zrt ezzel másra akar utalni)


Jézus kongresszust tartott a hegyi beszéd alkalmával.


a piacon az apostolok KÖZTERÜLETI TANÚSKODÁST VÉGEZTEK.(azt nem állítják, hogy standjuk is volt)


az apostolok PÁSZTORI LÁTOGATÁST TETTEK AZ AKKORI HÍRNÖKÖKNÉL


a jeruzsálemi vének vezető testületet alkottak.


érdekesek, nem?

2015. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abban az Őrtoronyban sem volt igehely?
2015. júl. 20. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

volt, de nem arra vonatkozott, hanem valami egészen másra. tipikus: azt állítják, hogy a vezető testület döntést hozott a körülmetélkedésről, és beteszik a körülmetélkedésről hozott döntést a bibliából.


és ezzel a tanúk el is hiszik, hogy létezett vezető testület.


nemrég olvastam kzitus hozzászólását, aki szerint :


"az élet vize a jw.org-ról folyik" ás erre persze bibliaverse is van:


És aki szomjazik, jöjjön; aki akarja, vegye az élet vizét ingyen.

jelenések 22:17


szóval így működik a tipikus tanú bibliamagyarázása.


elég, ha egy könyvön szerepel egy kép a bibliáról, és máris nem ihletetlen kiadványt tanulmányozol, hanem magát a bibliát.


angliában van speciális prédikáló területük is, pl a wall street. csak előírt színű és márkájú öltözetben, speciális arcvállogatás utan, saját, minimum bentley kocsi mellett álva, hogy megfelejenek a gazdagnak légy gazdag bibliaversnek.

2015. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben tereken vagy zsinagógákban tanítottak, akkor mentek be egy házba, ha meghívták őket, vagy éjjeli szálláshelyet kerestek.
2015. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta a tanítványainak.

menjetek és hirdessétek az igét,ahogyan én tanítottalak titeket úgy tanítsatok ti is másokat.


a helyszín? házak utca templom szabad ég.szóval bárhol.

isten igéje nem kijelölt helyhez kötött.


Jézus azt mondta, ott van az én templomom ahol épen vagyok.


tehát isten igéjét bárhol lehet hirdetni,és bárhol lehet imádkozni.


isten lát és hal bárhol is legyünk,még itt is.

2015. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz'

Legelébb hivatkozom a Máté 24:14 versére. Ott ezt irja: Az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon bizonyságul minden népnek, és akkor jő el a vég. Ha nem hirdetnénk Isten királyságának az eljövetelét, akkor vajjon honnan tudnának erről az emberek?

Jézus idejében is ezt a munkát végezték az apostolok. Jézus kiküldte őket erre a munkára.

A Lukács 8:1 verse, 4:43,Cselekedetek 1O:42, 2O:2O,

Máté 1O:7, Máté 1O:27,.

Az apostolok is minden lehetőséget kihasználtak arra, hogy prédikáljanak. Jártak városról városra, faluról falura, és valóban piactereken is végezték ezt a szolgálatot.

Üdvözlettel: Judit!

2015. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szervusz Molnár Sándorné!


Azon gondolkodtam hogy töröltetem a válaszát!

Hivatkozik a Máté 24:14! Én meg hivatkozom a kérdésemre.

"Jézus tanítványai az apostolok milyen helyszíneken hirdették az igét?"


Felteszem a kérdést önnek hogy az én kérdésem tényleg azt sugallja hogy nem kell ezt a szolgálatot végezni? Tényleg ezt jelenti önnek az a megfogalmazás hogy: "milyen helyszíneken"?

Egyszerűen értetlenül állok a szavai előtt.

Miért teszi fel nekem ezt a kérdést? "Ha nem hirdetnénk Isten királyságának az eljövetelét, akkor vajjon honnan tudnának erről az emberek?"

De egyébként válaszolva, mert mondjuk úgy gondolom hogy tényleg akar választ a kérdésére!

- Olvashatnak róla a Bibliában!

- Hallhatnak róla Isten tiszteleten!

- Találkoznak egy hívő emberrel s az beszél róla. Jézus halála óta nincs olyan szakasza a történelemnek amikor ne léteztek volna keresztények.


"Jézus idejében is ezt a munkát végezték az apostolok. Jézus kiküldte őket erre a munkára."


Hölgyem! Értelmezte ön a kérdésemet? "Jézus tanítványai az apostolok milyen helyszíneken hirdették az igét?"

Könyörgöm én magam írom azt hogy Jézus tanítványai az apostolok. Mint egy tényként közölve is hogy annak tartom őket. Jézus tanítványainak és apostolainak.

Ez kb. olyan mintha közölte volna velem hogy a hó az fehér!

Amit nem is kérdeztem és amúgy is tudom mert én magam is leírtam.

2015. júl. 21. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!