Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennel nem is, de Sátánna...

Ha Istennel nem is, de Sátánnal miért nem tudunk közvetlenül találkozni/beszélgetni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 22:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
32%
Szoktam beszélgetni Istennel és nem vagyok vele egyedül. Inkább az a kérdés, hogy más miért nem él ezzel a lehetőséggel?
2015. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Szokott válaszolni is, kezet ráztok, meghívod egy kávéra és egyebek?


Elhiszem, hogy maga az ima kitisztítja az elmét, így olyan dolgokra is rájövünk, amikre a hétköznapi életünk során nem....de nem véletlenül írtam, hogy "közvetlen".

2015. júl. 22. 23:04
 3/44 anonim ***** válasza:
33%

Isten csak bizonyos szintű mozgásteret enged neki, legalábbis sokan ezt gondolják, talán van valami szerződés köztük vagy nem tudom, pl megkisértheti az embereket, de nem állhat eléjük és tépheti le a karjukat, ahogy Isten sem egyszerűen átalakítja az agyunkat hanem elveket nyilatkoztat ki amiket vagy betartunk vagy nem, gondolom az ördögnek sem enged nagyobb befolyást az anyagi világra mint önmagának


egyébként az előzőnek feltett kérdésedre: igen válaszol :D én nagyon ateista voltam aztán egyszer valami arra vezérelt, hogy imádkozzak, az volt bennem, hogy hát oké úgy sincs isten, mit számít, mindenféle ezoterikus meg spirituális dolgok híveinek is engedtem h megátkozzon meg varázsoljon rajtam, mondván, úgy is csak hadonászik, mit árthat nekem? Ugyan így imádkoztam, meg is lepődtem h érkezett válasz, persze azt mondtam biztos csak tudat alatt belemagyarázom, szóval újra meg újra meg újra stb :D


azóta hallottam csomó más embertől is hasonlót, Isten gyakran válaszol ha az emberek tényleg nyitottak, viszont azért megvan a magukhoz való eszük, és szeretnének valami választ is, hogy nem csak a "levegőbe beszélnek"


persze a "na viríccsá valamit paraszt" hozzáállás nem jön be, ahogy Jézus sem tett soha semmi csodát annak akik a cirkuszi mutatványt kereste benne, azoknak akik viszont csak megerősítést kerestek azoknak igen

2015. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Mojjo ***** válasza:
75%
Méghogy csak beszélni... Engem gyíkká változtatott! (De már elmúlt)
2015. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
50%

Butaságokat fölösleges írni.

Egyetlen indokot tudok elképzelni: ha eléd állna, azzal egyértelművé tenné, hogy VAN Isten.

Na, ekkora öngólt nem fog rúgni.

2015. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Tudunk közvetlenül beszélni vele, de nem ajánlott, mert csak hamisságot szól, és félrevezeti az embert.
2015. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

"Egyetlen indokot tudok elképzelni: ha eléd állna, azzal egyértelművé tenné, hogy VAN Isten.

Na, ekkora öngólt nem fog rúgni."


Ha bebizonyosodik Isten léte, akkor is van még bőven buktató. Hamis felekezetek, gyenge akarat, vagy Sátán, ha úgy tetszik Isten képében szólít meg engem. Ez nem öngól, csak simán kockázatos, de 1-1 ember elfordulása mit fogja érdekelni?


Engem csak az zavar, itt ez a Sátán. Lázadásában, amennyire tudjuk nincs indok, nincs logika. Annyit mond a Biblia, hogy ő maga a lázadás, és irigységből cselekedett, de....Igazán az okát ki más tudhatná jobban, mint maga Sátán? Még a végén kiderül, hogy ő a jó fiú, és jogosan lázadt föl.

2015. júl. 23. 11:13
 8/44 anonim ***** válasza:
0%

Ha TÉNYLEG bebizonyosodna az isten léte, akkor a sátán a jelenleginél sokkal rosszabb helyzetbe kerülne. Ugye az angyalok egyharmadát tudta maga mellé állítani - lehetséges, hogy így lenne az emberekkel is.

Míg jelenleg, mértéktartó egyházi források szerint 90% kerül hozzá.


Az meg, hogy jogos-e a lázadása - jó kérdés.

Tudod, a Biblia a sorok között elég sok mindent elmond róla. Értően kellene olvasni.

2015. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

"Tudod, a Biblia a sorok között elég sok mindent elmond róla. Értően kellene olvasni."


Tudod a Mein Kampf sorai is sokat mondtak a zsidókról... Ez egy kegyetlenül sarkított példa volt, de jól tükrözi azt, hogy ha egy népről, vagy személyről, tegyük fel Sátánról, csak egyféle ismeretanyagot használunk (mi más van mondjuk?), azzal nem fogunk többet látni annál, mint amit elakarnak velünk hitetni.


Nem mondom, hogy ezentúl Sátánt imádjuk, és nézzük el minden tettét, de felülvizsgáltuk őt valaha is?

2015. júl. 23. 12:47
 10/44 anonim ***** válasza:
25%
Igen, pl. itt a gy.k.-n is leírtuk már, hogy itt mi történhetett a Biblia alapján.
2015. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!