Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » ÉZSAIÁS 44:24 Így szól Jehova,...

ÉZSAIÁS 44:24 Így szól Jehova, a te Megváltód, és aki Formálód az anyaméhtől fogva: "Én, Jehova cselekszem mindent: magam feszítem ki az egeket, kiterítem a földet. Ki volt velem?

Figyelt kérdés

A Tanúk hitnézete szerint Krisztust Mihály az arkangyal megtestesülésének tartják: „Erőben is, hatalomban is a legelső angyal az arkangyal, Jézus Krisztus, akit Mihálynak is hívnak.” (Az Őrtorony, 1995. november 1., 8. oldal) Hitük szerint ezt az első angyali személyt Isten teremtette és így „olyan” a számára, mint a fia: „Az első szellemi személy, akit Isten alkotott, olyan volt számára, mint egy elsőszülött fiú.” (kép felirattal a 29. oldalon, az 1982-ben megjelent Mindörökké örvendj az életnek a földön! című Őrtorony-füzetben) Ez a „fiú” ezután Isten mellett dolgozott az ő segítőjeként vagy eszközeként minden más dolog megalkotásában.


A Szentírás ehelyett azonban ezt Írja a Fiúról: „Minden őáltala jött létre… a világ őáltala jött létre…” (János 1:3, 10) „Isten… ezeknek a napoknak a végén egy Fiú által szólt hozzánk, …aki által a világrendszereket is alkotta.” (Héberek 1:1, 2)


Jehova Tanúi nézőpontja szerint ez azt jelenti, hogy az első angyal jelen volt Istennel, a mennyek és a föld teremtésénél - ellentmondva Isten fentebbi bizonyságtételének, amely szerint „egyedül” volt amikor „önmaga” feszítette ki az egeket és alkotta meg a földet. Akkor kinek van igaza? - Az Őrtorony vezetőinek, akik saját magyarázatokat agyalnak ki, vagy magának Istennek aki jelen volt a teremtésnél és aki sohasem hazudik?


2015. júl. 30. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

(Ézsaiás 44:24) . . .„Én, Jehova cselekszem mindent: magam feszítem ki az egeket, kiterítem a földet.. . .

(Ézsaiás 45:12) 12 Én alkottam a földet, és az embert is én teremtettem rá. Én feszítettem ki saját kezemmel az egeket, és parancsoltam egész seregüknek.”


jól megfigyelhető, hogy Isten egyes szám első személyben utal magára.

Jézusról azt mondja hogy mellette volt mint kézműves.


(Példabeszédek 8:30, 31) 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.


Jézus itt a mondatban Isten földjének nevezi a termékeny talajt, és nem tulajdonítja magának azt hogy valamelyest részt vett az elkészítésében.

kiragadott Biblia versekkel csak cáfolatok keresése a cél, s ezért nincs összhangban egyes embereknek az egész Biblia


egy szakember keze alá is dolgozhat egy segéd munkás,s ettől nem Ő a szakember. s nem kell ehhez Őrtorony,

persze a testvérek leírták, a megállapítást,


sajnálom , hogy csak negatív érzelemmel közelíted meg a beszélgetést, hogy vád alá essenek a testvérek.

2015. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nade....


MILYEN JOGON KÚRTÍTOTTAD MEG A BIBLIAVERSET???


ÍGY, HOGY PONT A LÉNYEGET HAGYTAD LE, egyszerű igazolni, és azt állítani, amit állítóttál...


ezt a pofátlanságot, hallod...


a bibliavers így fejeződik be: KI VOLT VELEM?


tisztelt bibliahamísító galamb, ezt miért hagytad le az idézetedből?????

2015. júl. 30. 09:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Jób könyve, 38-41. részében Isten szól, és a teremtésben mutatja meg hatalmát.
2015. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Senki se volt vele, ezt Isten maga állítja. Tehát az őrtorony hazudik.
2015. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

láttátok, hogy kihagyta ezt a részt az idézetből a világosság galambja?????


szemrebbenés nélkül.


meg vagyok döbbenve az eljárásán.

2015. júl. 30. 11:07
 6/15 anonim ***** válasza:
nem hagytam ki, sajnos nem olvastad el rendesen a szavaimat. sajnálom,
2015. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig ha nem kiragadnál verseket, csak hogy feljebb emeld Jézust az eredeti "rangjánál" igazolva a saját állításodat, akkor láthatnád, hogy itt nem kizárólag a teremtésről beszél, hanem arról hogy neki van egyedül hatalma dolgokra, mint hogy Ő tudja a jövendőket megmondani, vagy semmissé tenni emberek elhatározását, és ez összhangban van Jézus azon szavaival, hogy senki sem tudja megmondani pl azt a napot se órát, csak Jehova mert ezt a saját ogának tartotta meg

Még Jézus sem tudta.


Ennél fogva az Ézsaiás próféciájából írt szavakat a teremtés témájával akarod keverni,pedig ez nem erről szól.

Sajnálom, hogy mindent felhasználsz szavakon lovagolva és kiragadva, csak hogy bizonyítsd azt ait a Biblia nem tanít.

2015. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de bizony, nincs benne a kommentedbe. ne sajnáld, mert te nem olvastad el...
2015. júl. 30. 17:33
 9/15 A kérdező kommentje:

White Dove nevű felhasználó válasza:


(Ézsaiás 44:24) . . .„Én, Jehova cselekszem mindent: magam feszítem ki az egeket, kiterítem a földet.. . .

(Ézsaiás 45:12) 12 Én alkottam a földet, és az embert is én teremtettem rá. Én feszítettem ki saját kezemmel az egeket, és parancsoltam egész seregüknek.”


jól megfigyelhető, hogy Isten egyes szám első személyben utal magára.

Jézusról azt mondja hogy mellette volt mint kézműves.


(Példabeszédek 8:30, 31) 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.


Jézus itt a mondatban Isten földjének nevezi a termékeny talajt, és nem tulajdonítja magának azt hogy valamelyest részt vett az elkészítésében.

kiragadott Biblia versekkel csak cáfolatok keresése a cél, s ezért nincs összhangban egyes embereknek az egész Biblia


egy szakember keze alá is dolgozhat egy segéd munkás,s ettől nem Ő a szakember. s nem kell ehhez Őrtorony,

persze a testvérek leírták, a megállapítást,


sajnálom , hogy csak negatív érzelemmel közelíted meg a beszélgetést, hogy vád alá essenek a testvérek.



SZÓVAL NEM HAGYTAD KI....

2015. júl. 30. 17:34
 10/15 A kérdező kommentje:

HA NEM HAGYTAD KI, HOL VAN?????????


ELVITTE A CICA???????????

2015. júl. 30. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!