Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti is éreztek párhuzamot a...

Ti is éreztek párhuzamot a Biblia és Sánta Ferenc Ötödik pecsét című műve között? Keresztény emberek olvassák ezt a művet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
igen van keresztény áthallása méghozzá direkt,a filmváltozatot láttad? ott még világosabb, sőt nyíltan ki is mondják, hogy "most krisztust kell megpofoznunk"
2015. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Igen, láttam a filmváltozatot. Bár a könyvből is egyértelművé válik a krisztusi párhuzam, sőt Hieronymus Bosh képei is alludálnak kereszténységgel kapcsolatos dolgokra.

Vajon egy mélyen hívő kereszténynek szabad-e ezt elolvasnia?

2015. aug. 5. 01:03
 3/7 anonim ***** válasza:

persze, én keresztények között néztem meg, kifejezetten "vallásos nevelő" céllal mutatták, és utána dumáltunk h tomóceusz lennénk vagy gyugyu ;) mindent szabad olvasni, én más vallások szent könyveit és a tanításukat összefoglaló könyveket is olvastam, valamit ateista blogokat, és könyveket, pl dowkins csomó könyve megvan, ő ugye ismert ateista és szkeptikus filozófus mégis maradtam ennél a meggyőződésemnél

(dowkinsról annyit, hogy bár tud arrogáns és szőrszálhasogató lenni, de az egyetlen olyan ateista aki valamilyen szinten legalább hasonlít arra amit az ateisták magukról állítanak + őt tényleg a jó szándék vezérli)


egyébként az ilyen mit szabad nézni/olvasni dologról:


a legtöbb keresztény vallásban nincs ilyen mindig az egyén dönti el, szekták mint jehova tanúi persze szűrhetnek, néha a szülők a gyerekeik esetében szűrik mit olvashatnak ,de ez a nemkeresztények között is így van, ám néha bekerül 1-2 vallásos szempont is, pl egyesek csak 18 éves kor fölött engedik a gyerekeiknek a harry potter elolvasását, bár megjegyzem ez a ritka de látványos kivétel


persze ha valaki elkezd szétfolyni és mindenből elemeket átvenni, azt persze a környezet ne mnézi jó szemmel, nyilván nem jó ha egy barát aki eddig komolyan vette a kereszténységét, ezek szerint az elvek szerint igyekezett élni hirtelen mindenféle tesco-horoszkóp ezotv-s színvonalra esik és ezzel kezd elfoglalkozni, de azon h én pl sokat tudok más vallásokról is senki nem húzza a száját


illetve annak keresztény vallástörténészek/irodalmárok stb-k is, akik nyilván az egyetemen kötelezően olvasnak mindenfélét


érdemes még azt is tudni, hogy egyes "sláger művek" is megosztóak, én pl hányok az amúgy rendkívül népszerű viskótól(könyv) a fireproof-tól (film) és a hillsong-tól(zenekar) már egyenesen vért hányok

2015. aug. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem Jehova Tanúi erre rögtön azt mondanák, hogy borzalmakat olvasok, és nem szabad lenne erőszakos műveket kiadni, mert lefelé nivellál. Csakhogy ez szerintem nem erőszakos mű, hanem megmutatja a társadalom fonákságait. Szerintem nagyon is mélylélektan., amiben észre kell venni a krisztusi, biblia allúziókat.
2015. aug. 5. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:
egyet értünk, nem értem Jehova tanúit ezzel kapcsolatban, hiszen magában a bibliában is sokat lehet olvasni erőszakról és gonosz emberekről, mert a Biblia a valóságról szól, nem egy cukormázzal leöntött csillámpóni, és a valóság sajnos tele van erőszakkal, önzéssel és gonoszsággal
2015. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A valóság tele van erőszakkal és gonoszsággal. Nekünk az a feladatunk, hogy ezeknek a negatív erőknek ellenálljunk gondolom én ezt holott nem vagyok keresztény.

Az Ötödik pecsét egy gyönyörű regény, példázat arról, hogyan voltak képesek ellenállni a gonosz erőknek. Cserhalmi Györgyöt csak egyvalaki volt képes arcul ütni a filmben. Az ő viselkedése is érthető, hiszen az emberi élet mindennél fontosabb, nem feltétlenül az, hogy hőssé váljunk.


Szerintem ne csak Jeohva Tanúit említsük. Ide sorolnám a Hit Gyülekezetét, Adventistákat, Pünkösdistákat, Szcientológusokat. Fundamentalistákat, talán még a Baptistákat is. Bár ők talán kicsit még mások.

2015. aug. 5. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:

én rengeteg baptistát ismerek, ők nagyon nem szekta :D semmi ilyen ostoba szokásuk nincsen


sok embert az aktivitásuk emlékezteti őket a szektákra, ami szomorú mert szerintme ez a fajta aktivitás jó dolog, pl a szeretetszolgálatuk nem promózza magát mint a hitgyüli mégis folyton hallani róluk mert nagyon aktívak pedig kevesen vannak, utcán is mindig nagyon segítőkészek, lazán odamennek segíteni egy ismeretlennek is ha látják ,hogy kell és nem rejtik véka alá, hogy a vallásuk miatt ilyenek


nekem pl az is nagyon tetszik ,hogy ha elmegyek egy bármilyen misére/istentiszteletre akkor a kutya nem foglalkozik velem, max ha kifejezetten kicsi közösség pl házi gyülekezet, ha csak érdeklődő valaki simán megtörténhet, hogy elmegy párszor aztán nem és ennyi, a baptisták odamennek megkérdik merről jöttél ,stb, ha csak érdeklődő vagy szívesen ott maradnak utána válaszolni a kérdéseidre, szívesen odaadnak valami kiadványt, hogy olvasd el stb


ez a közvetlenség és aktivitás vonzó annyira a szektákban is sokaknak, szerintem jó hogy van olyan történelmi egyház is ami gyakorolja ezt

2015. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!