Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valójában a sátán a "jó", és...

Valójában a sátán a "jó", és isten a "gonosz"? Mi a véleményetek? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Kőkeményen ateista vagyok,de azért valamennyire nyilván ismerem a sztorit,utána is kerestem a neten,mert érdekel,ki mit gondol erről,főleg a vallásosak.Ugyanis fel nem foghatom,hogy hogyan képesek egyesek jónak tartani egy istenhez hasonlóan szeszélyes,gyilkológép (lásd gyerekeket öletett meg medvével,mert kicsúfoltak valakit!,ráadásul sokkal-sokkal több embert ölt meg ő) személyt,aki azért teremtette az embert,hogy agyatlanul,gondolkodás nélkül kövesse,míg a sátán meg csak felnyitotta az ember szemét.

Aki tud angolul: [link]


2015. aug. 5. 14:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
75%
Hát én azt nem értem hogy mért kén állandóan könyörögni istenhez hogy bocsásson meg nekünk meg mért kell olyannak lenünk mint . Minek a böjt neki attól jobb hogy nem eszünk húst. Én ezt az egyházi baromságot utálom. szerintem isten adott egy életet és azt kezdesz vele amit akarsz. Az ördög az meg szerintem csak egy kitaláció, hogy legyen mitől félni így több egyház fan legyen.
2015. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ozmium42 ***** válasza:
20%
Ez egy mese. Ha teljesen máshogy meséled, akkor az már egy másik mese. Ennyi.
2015. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze,hogy mese,akként is kezelem,csak ezen akadok ki mindig a leginkább,hogy a hívők ilyen szinten képtelenek önállóan gondolkodni,hogy ezt nem veszik észre a saját könyvükben...Bár ahány hívő,annyiféleképp magyaráznak mindent,ésatöbbi,egyszerűen kaotikus az egész bagázs.És ha még így az orruk elé tolja az ember a tényeket,akkor is képesek elferdíteni,és jól megmagyarázzák a dolgokat.Kíváncsian várom azért,hogy ezt mivel magyarázzák ki.
2015. aug. 5. 15:26
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

Ha rendesen elolvasod a Bibliát, akkor látod, hogy az isten és a sátán természete gyakorlatilag megegyezik.

Az elején... hogy aztán később mi lett belőle, az más kérdés. De sok hasonlóság van köztük így is.

2015. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nézz utána, hogy ki volt Prométheusz és hogy mit tett.

Na, kire hasonlít az ő sztorija?

2015. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

szerintem az ószövetség ISTENE SÁTÁN, MIVEL ÁDÁM ÉS ÉVA ŐT VÁLASZTOTTA. sátán pedig a Teremtő tanácsait hígitotta fel úgy, hogy az inkább átok volt, miként Isten meg is átkozta a földet: sátánnal. Jézusnak mégis sikerült betöltenie a törvényt, és e miatt nyílt meg a jogi lehetőség arra, hogy az emberiség megszabadoljon a törvény alól, és közeledhessen Istenhez.


az evangéliumok teljesen más Istent mutatnak be, mint az ószövetség istene.

2015. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Az jó jel, ha ezen elgondolkozol. :-)

Érdekes nézőpont, hogy a Sátán csak felnyitotta az ember szemét, Isten pedig gonosz és gondolkodás nélküli alázatra akarja kényszeríteni az embert.

A kérdés, hogy ez a nézőpont, amit a Sátántól kaptunk, hasznunkra vált-e? Az embernek nem-e az a legjobb ha Isten utasításait követi? Ezt mindenki a saját életén végignézve mérheti le.

A tudás, amit a Sátán ígért, egy hazugság. Elhitette velünk, hogy birtokolhatjuk az abszolút igazságot. Egyfelől nem birtokolhatjuk, másfelől ez a fajta törekvés a romlásba visz.

Nem kaptunk tőle semmit, mert amit ígért az nem lehetséges, azaz hogy mi Istennel egy szinten lehetünk. Valakinek szolgálni kell, csak ez nem hangzik olyan jól, mint hogy teljesen szabadok lehetünk.

2015. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Olyan nincs szerintem,hogy abszolút igazság.Nem lehet érthetően,és röviden válaszolni erre a kérdésre,hanem több kisebb kérdést kell feltenni.Viszont így apránként megismerhető a világ működése,szerintem.A tudomány fejlődik,és egyre több mindent fedez fel/válaszol meg.Ezért is hiszek a tudományban,illetve nem is hitnek nevezném,hanem az egyértelmű tudás mellett állok inkább,úgy mondom.Nem értem,miért vezetne ez romlásba.Az igaz,hogy az érmének két oldala van,bármit lehet "rossz" dolgokra is fordítani (a tudást hasonlíthatjuk egy késhez is akár,az önmagában nem rossz dolog,mert használhatod önvédelemre is,ugynaakkor ha egy őrült kezébe kerül,nem sok jó fog kisülni belőle,de attól még nem a kést kell hibáztatni,hanem meg kell tanítani az embereket,hogy mit lehet tenni vele és mit nem),ezért is kéne nagy energiát fektetni az emberek tanításába,és nem csak egyoldalúan bemutatni a dolgokat,hanem arra nevelni őket,hogy saját gondolataik legyenek,és ismerjék meg normálisan a világot,amiben élnek,nem valami ki tudja ki által írt,ezer éves könyv alapján.Mert pont ez a baj,hogy sokan nem kérdőjeleznek meg semmit,hanem elfogadják igaznak,és nem gondolkodnak rajta mélyebben.Gondolj bele,a média is gyönyörűen tud manipulálni információkat,akkor egy ilyen régi könyv miért lenne igaz feltétlenül?Az,hogy sokan elhiszik,még nem tesz valamit igazzá.(lásd a lapos Föld teória,stb)

Persze,hogy szolgálni kell,de ha lehet,én inkább szellemileg nem rendelem magam egy ilyen fantáziált figura alá.Legalább gondolkodásmódban ne alacsonyítsuk le magunkat rabszolgasorba.És igen,nagyon rossznak tartom,hogy agyatlan birkaként kövessünk valakit,afféle robotként,ahelyett,hogy megpróbálunk nyitottabb elmével élni,és igyekezni megismerni ezt a világot,amíg lehet,mert nem olyan hosszú ez az élet.Érdemes felismerni,hogy önmagában is sokkal csodálatosabb minden,mint amiket egyesek kitaláltak.Megéri elmélyülni a biológiai és egyéb természettudományos (valós) ismeretekben,mert tényleg lenyűgöző minden a Földön,és persze azon kívül is.És hagyni kell a régi babonákat és hiedelmeket,azok horgonyként szolgálnak.Ott az egész óceán,de valaki csak áll rajta egy helyben emiatt,míg másoknak volt annyi sütnivalója,hogy felhúzza ezt,és elinduljon tapasztalni és látni.

De ha jobb érzés önálló gondolatok nélkül beállni a sorba,és rabszolgának érezni magad,akkor oké,ha neked így jó.Nekem elég a fizikailag létező feletteseket "szolgálni",a többiből nem kérek.

2015. aug. 6. 13:17
 9/15 ceri ***** válasza:

A kérdésről az a véleményem, hogy ám legyen.


Továbbá legyen bal a jobb, a kezdet a vég, a melegek meg házasodjanak. A nyúl meg lőjje le a vadászt, a sötétet hívjuk fénynek, etc,etc.

Jhvh persze attól még nem lesz isten, hogy a zsidóknak ő az istenük. Jhvh lehet, hogy a sátán -a tettei arra utalnak- de valaki, vagy valami nem attól lesz isten, hogy egyesek kijelentik. Sem sátán, sem Jhvh nem azt a minőséget képviseli, amit az isten jelzővel lehet illetni. 2, vagy 2 néven említett de egy lényegű gonoszról van szó, akik egymásra licitálnak gonoszságban.

Olyanok, mint pártok a politikában, mindegy mi a nevük, ugyan az a kéz mozgatja őket. Az emberek meg elvannak ezzel a bábjátékkal, és nem látnak a dolgok mögé. A helyzet meg csak romlik számukra folyamatosan.

2015. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itt nem a tudományról, meg a kutatásokról van szó, mert az nem jó vagy rossz, ahogy te is írod. A Sátán azt hitette el, hogy nincs szükségünk Istenre, nincs szükségünk alázatra, a magunk eszére támaszkodva kialakíthatjuk saját törvényeinket, és egy boldog világot. Így nyitotta fel a szemünket. Persze lehet mondani, hogy kevés okos, és sok buta ember van, és a buták miatt ilyen csúnya a világ. És persze én vagyok az okos...
2015. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!