Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valójában a sátán a "jó", és...

Valójában a sátán a "jó", és isten a "gonosz"? Mi a véleményetek? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Kőkeményen ateista vagyok,de azért valamennyire nyilván ismerem a sztorit,utána is kerestem a neten,mert érdekel,ki mit gondol erről,főleg a vallásosak.Ugyanis fel nem foghatom,hogy hogyan képesek egyesek jónak tartani egy istenhez hasonlóan szeszélyes,gyilkológép (lásd gyerekeket öletett meg medvével,mert kicsúfoltak valakit!,ráadásul sokkal-sokkal több embert ölt meg ő) személyt,aki azért teremtette az embert,hogy agyatlanul,gondolkodás nélkül kövesse,míg a sátán meg csak felnyitotta az ember szemét.

Aki tud angolul: [link]


2015. aug. 5. 14:55
1 2
 11/15 ceri ***** válasza:

Isten nem lehet tudás ellenes. Ha az lenne, nem teremtett volna embert. Megállhatott volna az állatoknál. Az embernek miért lenne ennyi agya, ha a tudás bűn lenne?

Csak egy szadista teremt egy lényt olyan tulajdonságokkal, aminek aztán a használatát bűnnek minősíti.

A földi életben egyetlen bűn létezik -mások bántása. Ami nem tartozik ebbe, azt az egyik ember találta ki, hogy a másikat kizsákmányolja, zsarnokoskodjon, élősködjön rajta.

2015. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"sten nem lehet tudás ellenes. Ha az lenne, nem teremtett volna embert."

Pedig az!

Lásd a tudás fáját...


"Megállhatott volna az állatoknál."

Nem egészen. Az emberekkel (és az angyalokkal is) az volt a célja, hogy őt dicsőítsék. Állat erre nem képes. Szeretni tudja - de dicsőíteni nem.


"Az embernek miért lenne ennyi agya, ha a tudás bűn lenne?"

Lásd fent.

A tudás pedig nem önmagában bűn - akkor lesz bűn, ha az ember már túl okos és megpróbál isteni szintre kerülni.


"Csak egy szadista teremt egy lényt olyan tulajdonságokkal, aminek aztán a használatát bűnnek minősíti."

Bizony!


"A földi életben egyetlen bűn létezik -mások bántása."

Nem egészen: a LEGFONTOSABB, MEGBOCSÁTHATATLAN bűn az, ha az isten hatalmát kétségbe vonod.


"Ami nem tartozik ebbe, azt az egyik ember találta ki, hogy a másikat kizsákmányolja, zsarnokoskodjon, élősködjön rajta."

Van is jó pár közülük a Bibliában.

2015. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, kérdező. Nekem egy normális Isten az, aki azt mondja Ábrahámnak, hogy oké, hogy nem szépen járt el vele azzal a paranccsal, de csak próbára tette és súlyosan csalódott benne, hogy annyira nem használja a saját agyát és atyai érzéseit...

Az angyalokkal és emberekkel önnön dicsőíttetése szánalmas egoizmus.

Lucifer viszont belevaló volt, angyalnak teremtették és mégis összehozta a kritika igen helyes képességét.


Szerintem is azért van saját agyam, hogy használjam... S ha igen optimista lényként hiszek valamiban, az tuti nem egy igazságtalan isten, aki miatt a pokolra jutok teljesen ártatlan dolgokért, amikkel senkinek sem ártok.

Eleve a pokol egy teljesen buta elképzelés.

De az egész Biblia, illetve az Ószövetség egy héber mítoszgyűjtemény, voltak egyéb hasonlatosak, csak ez népszerűbb lett. Ha Isten akarna is valami szent könyvet leíratni, valószínűleg elég hamar elhessegetné a gondolatot, hiszen hogyan is tudná a tökéletlen emberi nyelvekre és eltérő értelmezésre bízni a fontos dolgokat? Már egy más nyelvre fordítás is sokat ront az eredeti művön... Pedig ez két emberi nyelv között van, teljesen emberi sztorikat elmesélve. Néha nem értem, két ember hogyan tud kommunikálni, a szavak sem ugyanazt jelentik számukra, más világban élnek...


Ami a tudás fáját illeti, teljesen egyértelmű, hogy meg kellett történnie a dolognak. Amiben én semmi bűnöset nem látok, persze. Anélkül dögunalmas lapos pocsolya lett volna az emberi élet, két fővel. Elindult a hosszú folyamat, az ember felnőtté, önállóbbá vált, hogy fejlettségben elkezdje közelíteni Istent vagy önmaga tökéletesen fejlett formáját...? Ez speciel szimbólum, nyilván nem 2 ember volt, az egész sokmillió évvel kezdődött az első élőlényekkel, bár hogy lelket hogyan kaptunk, az már homályos nekem.

De az istenben, aki roppant meglepődött, hogy a saját akarattal rendelkező kíváncsi lények tudni akarnak s roppant megdühödött rájuk, de azért mégsem engedte el a kezüket teljesen soha, na ebben már nem sehogyse hiszek. Elég szomorú lenne, ha ez a világ nemcsak olyan tökéletlen lenne, amilyennek tapasztaljuk, de még az istene is elég problematikus erkölcsi szempontból, még emberi mércével mérve is.

Ha tökéletlen isten kell, választok egy érdekesebb vallást, sok istennel, akik legalább megérthetőbben tökéletlenek.

2015. aug. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ceri ***** válasza:

12-es !


Te a ma olvasható Bibliában leírtakkal cáfolod azt amit én írtam. Az a Biblia pedig manipulált, önellentmondásos iromány. Szerintem egy ilyen iromány nem túlzottan alkalmas arra, hogy bármit is cáfoljon. De persze mindenki maga dönt, hogy mit minek tart, és mire használ fel.

2015. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Zenon ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést én is feltettem már évekkel ezelőtt.

A lényeg abban rejlik, hogy Te mennyire ismered azt, aki a tükörből visszapislog rád.

Isten nem angyal vagy ogre, vagy pokemon. Nem lidérc vagy falióra, bádoglemez.


A pozitív mentális reakciók vezetnek el egy olyan elmélyültség állapotába, amikor az ember készakarva rádöbben, hogy szükséges lennie egy magasabb erőnek, egy építő erőnek, ami az Életből fakad. És az Élet se jó, se rossz, hanem mindkettő.

Tehát a két pólus egysége az Élet, és ebben az egyik Isten. A szerepek nem cserélhetők fel, mert nem a nevükön van a hangsúly, hanem az üzenetükben.

2015. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!