Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jótékonykodást önmagunkért...

A jótékonykodást önmagunkért tesszük?

Figyelt kérdés
Egyetértesz ezzel?

2015. aug. 14. 12:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nos, ez érdekes,mert Jézus szerint a gazdag ifjúnak ezt kellett volna tennie, hogy megmentést nyerjen.


a jó és elfogadhatóimádatra szintén ezt hozta fel.


de kifejtenéd, szerinted mire van szükségük a szegényeknek?


csak nem örtorony és ébredjetek kiadványra?


bizony, finom pörköltet lehet abból készíteni szellemileg!!!


és mivel havi 32 000 000 példányban nyomtatják, ki is tart egy hónapig...

2015. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha a kicsiből adunk, akkor nem magunkért.

Ha sokból adunk egy keveset, akkor igen.

Ha sokból adunk nagyon sokat, akkor megitncsak nem magunkért.

2015. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
2015. aug. 15. 09:21
 14/16 anonim ***** válasza:

szerintem nem, egyszerűen valaki éhes, és ez tűrhetetlen, persze nem etethetek emg mindenkit, de legaláb azt a páart, ez ennyi


ha valaki a rotkomon tapos nem tűröm, ha valaki éhezik ugyan így kiveri a biztosítékot


elismerem ez a gondolkodás talán vallási alapon nyugszik de egyszerűen ilyen vagyok

2015. aug. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ételosztással nem lesz jobb mások élete, ruhaadománnyal nem lesz jobb mások élete, ugyanabban az élethelyzetben maradnak, viszont az én lelkem nemesedik."


A lelked akkor nemesedik,ha nem tudsz róla...

"Mikor láttunk mi téged börtönben,mikor látogattunk meg...?"

És "Az egyik kezem nem tudja mit tesz a másik"


És igaz,hogy a jótékonykodás önérdek,de ezzel nincs baj,ha őszinte.Mondjuk az a helyzet,hogy általában a legtöbben a kifelé affektálás miatt szoktak jótékonykodni.

2015. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Szerintem inkább valamiféle bizonyítási vágy van bennünk és kompenzálni szeretnénk(pl vmi gyermekkori traumát vagy valamit).

Igen elég rossz belegondolni hogy nem létezik önzetlenség.. Hogyha valakinek segítesz akkor azt azért teszed mert segíteni akarsz akkor is ha le kell modnanod valamiről. Akkoris azért modnasz le mert neked fontosabb másnak az ügye. De ez attólmég a másiknak jól esik :D és igazából azért teszed mert szereted és jót okozol vele igaz hogy elsősorban magadnak de ő is profitál belőle tehát ezzel semmi probléma nincs :D

2015. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!