Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha olyan fontos Istennek,...

Ha olyan fontos Istennek, hogy ne engedjünk a kísértésnek akkor miért hagyja, hogy megkísértsenek minket?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondai, hogy Isten nem kísért és nem tesz próbára senkit. -ez utóbbi biztos? gyerekáldozat!


Ha fontosak neki azok akik keresik őt akkor miért hagyja, hogy egyáltalán megkísértse őket a gonosz?

Ha elcsábulnak Isten nem felelős benne? Hiszen megakadályozhatta volna.

És itt most nem ateistákról van szó hanem olyanokról akik elvileg Isten keresik. Nem vigyáz rájuk?



2015. aug. 14. 12:59
1 2
 11/19 Ákos13 ***** válasza:
57%

Ozmium42:


"Miért hagyja, hogy meghaljunk? Mindenki meghal, kivétel nélkül."


Szerintem ez a kérdés egy kicsit provokáló, mert jól tudod, hogy a kereszténység szerint (meg úgy a világ nagyjából összes vallása szerint) egy nap megszűnik testünk minden biológiai folyamata, de van egy halhatatlan részünk is, a lélek (vagy a szellem, vagy mindkettő, ki hogy értelmezi a dolgokat), mely túléli a biológiai testet.

Tudom, hogy te ebben egyáltalán nem hiszel, mert nincsenek reprodukálható bizonyítékai a dolognak, sőt szerintem nálad hit sincs, csak a biztos tudás.

De hidd el, ha létezik Isten (én hiszem, hogy létezik), akkor nem hagy végérvényesen meghalni senkit. Sőt, hitünk szerint egy nap új teremtés lesz majd, és megvalósul a feltámadásunk a test, lélek és szellem egységében, és az az életünk már örökké fog tartani.


Tudom, hogy szerinted csak álltatjuk magunkat mi hívők, de az is lehet, hogy a vallásos tanítások közül legalább egy igaz, és ha ez így van, akkor materialista szempontból értelmezett halál, mely szerint az idegrendszerünk elpusztulásával a tudatunk is megszűnik létezni, nincsen.

2015. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Ozmium42 ***** válasza:
63%
A te nézőpontból a halál teljesen felesleges. Tehát továbbra sem értem, hogy miért kell meghalni, főleg, ha igazából nem is kell.
2015. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Ákos13 ***** válasza:

Nem tudom magam sem pontosan., ha csak a színtiszta keresztény nézeteket veszem figyelembe. Valószínű, hogy Isten szükségesnek látja, hogy a lélek elváljon a testünktől, mert ha örökké a Földön maradnánk, akkor nem lenne lehetséges számunkra az ítélet.

Viszont ha beiktatjuk a reinkarnációt, akkor a halál egyenesen szükségessé válik, hogy elválasszon két életet egymástól.

Mivel helyenként a Biblia is utal a lélekvándorlásra, így nem vetem el, hogy lehetséges.

Lehet, hogy a lélek folyamatosan tökéletesedik az átélt életek által, és a feltámadás napján majd ez a tökéletes lélek kap egy végső testet.


Igen, ezzel kicsit összegyúrtam a keleti és nyugati vallási tanokat, de nem kizárt, hogy így van.


Persze ez megint felvethet egy csomó kérdést, de nem hiszem, hogy nekünk embereknek megadatott, hogy mindent fel tudjunk fogni maximálisan a véges elménkkel.


Tudom, hogy ez sem győzött meg téged, nem is a meggyőzés volt a célom, csak próbáltam egy választ adni.

2015. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ákos13 ***** válasza:
22%

És ezzel az evolúciót még figyelmen kívül is hagytam, melynek egyik lényege pont bizonyos fajok kihalása...

Néha bánom, hogy ennyi ismeretet felhalmozott az ember, mert minden megszerzett ismeret csak újabb kérdéseket vet fel...

2015. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tizes! Nagyon rosszul látod. Én komolyan megtértem, teljes szívből. De ami nem igaz, nem állja meg a helyét a világban. Hazugság volt, és rájöttem, átvertek. Ennyi. Nem velem van a baj, hanem azzal, aki még mindig vakon akar hinni valamiben, mert fél a haláltól.
2015. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ákos13: És miért baj,hogy újabb kérdések vetődnek fel?Nem értem.Minél több ismeretet szerzünk,annál több kérdésre tudunk közben válaszolni,és lassacskán,de megismerjük mindennek a működését.Miért lenne jobb a boldog tudatlanság?
2015. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Roland G. ***** válasza:
43%

Jakab 1:13-17:"Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.Hanem mindenki kísértetik, amikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."


A bűnre való csábítás az emberi romlott,bukott természetből fakad.A kísértés nem Istentől jön,a megpróbáltatás lehet Őtőle,hogy a jellemünk fejlődjön ezáltal.A kettő nem ugyanaz.

A gonosz fölött a hívőnek kell hatalmat gyakorolnia,ehhez pedig Isten megadta a szükséges eszközöket,tehát nem az ő felelőssége,hanem a mienk.

A fenti bibliai idézetből egyértelműen kiderül,hogy Isten színtiszta világosság,Ő tökéletesen jó,semmi rossz nem származik tőle.Egyedül a Biblia Istenéről van ilyen kijelentés,a keleti vallások,filozófiák,így a jing-jang sem tanítja ezt.Isten csak jó,és az is marad mindörökké!


-Roland

2015. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"És ne vígy minket kísértésbe."-ez egy idézet a "Mi atyánkból" ami ugye Jézus imádsága.Akkor kis is visz minket a kísértésbe ?Mert itt azt írja,hogy az Isten maga.
2015. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
11%
Csak idő kérdése szerintem és a vallást majd úgy tanitsák az iskolákban mint egy történelmi érdekességet ami elég sokáig kitartott a többihez képest.
2015. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!