Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenkit ugyanannyir...

Ha Isten mindenkit ugyanannyira szeret, miért van a világon háború, éhezés, szegénység, korrupció, terrorizmus, stb?

Figyelt kérdés
Teljesen távol állt eddig tőlem a vallás, de most ez a kérdés elgondolkodtatott.

2015. szept. 23. 19:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Ha Isten mindenkit ugyanannyira szeret, miért van a világon háború, éhezés, szegénység, korrupció, terrorizmus, stb?"


Mert az emberek többsége elfordul Jézustól, ezáltal szabad akarattal a bűn mellett tör lándzsát. Jézus természetesen nemsokára véget vet mindezeknek. Alaposan megtanultuk mi hívők, mit jelent a gonosz tudása (beépülése a tökéletes jellemünkbe, ahogy Isten teremtett). Ethát az indító kérdésben lévődolgok nem tartanak örökké, Isten nemsokára végérvényesen kitakarítja a bűnt és mindenkit, aki nem tért meg Jézushoz, ezáltal szabad akarattal a tökéletes isteni jóhoz. A szabad akarat mindig tisztelve van Istentől. A hívők is szabad akarattal mondanak nemet a korábbi bűnös természetüknek és Jézust igyekeznek felöltözni. Így a Mennyben és az újjáteremtett földön sem robotok leszünk, hanem a szabad akaratunknak megfelelően ismét isteni jóságban fogunk élni, ahogy szabadon rendelkeztünk erről. Aki nem választotta Jézust, szabad akarattal Istentől távol fogja tölteni az örökkévalóságot a külső sötétségen, ahol sírás és fogcsikorgatás lesz és minden jó hiánya

2015. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A kérdés azt feltételezi, hogy a felsorolt problémákat Isten hozta létre. És milyen alapon feltételezi ezt?

Isten akár van, akár nincs, az említetteket mind az emberek csinálják sokféle ok miatt, de elsősorban érdekből. És ezek az emberek vagy isten ellenére, vagy istentől függetlenül teszik ez. Itt isten szerepe mindössze annyi lehet, hogy elfogadja, vagy nem fogadja el ezeket az embereket (is).

2015. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"A kérdés azt feltételezi, hogy a felsorolt problémákat Isten hozta létre."

Egyetértek! Pedig ezeket Isten hiánya okozza. Adám, Éva és az emberiség megismerte a rosszt, ahogy Isten is ismerte. Csakhogy a rosszat egyedül Isten tudja kezelni, ellenállni neki. Isten csak akkor cselekedne bűnt, ha megszűnne Istennek lenni. Ádám, Éva és az emberiség megismerte a bűnt, láthatja, hová vezet (háború, gyilkosság, hazugság, szexuális aberráltság, stb...). Nemsokára vége lesz. Ezért emberek! Térjetek meg Istenhez Jézusban. Töltsük együtt az örökkévalóságot a színtiszta jóban!

2015. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Teljesen távol állt eddig tőlem a vallás, de most ez a kérdés elgondolkodtatott."

Nem értem! Mert ez a kérdés most közelebb hoz a valláshoz? Vagy ez a kérdés még jobban eltávolít? Egy olyan kérdés ez, amit a legtöbb ateista, Istentagadó, neki szegez a hívőnek. Pedig erre a legegyszerűbb válaszolni, csak elfogadni nem könnyű. Döntsd el mit szeretnél ezzel a kérdéssel, mert ha csak kötözködni, akkor továbbra is távol fogsz állni a vallástól, mert félre vezeted magad.

2015. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
A teljesen távol áll tőlem a vallás kijelentésemmel arra akartam célozni, hogy se ateista, se hívő nem vagyok. Nem érdekel engem ez a téma. És egy kérdés: Ha alapul vesszük a tiltott almás történetet, Isten miért tűnik egy durcás gyereknek? Ádám és Éva elkövetett egy hibát, rendben, bűnhődjenek. De a több milliárd más embernek miért kell miattuk szenvedniük? Mi közünk nekünk az egészhez? Ez olyan, mint pl. az összes második vh.-ús német veteránt lenácizni...
2015. szept. 24. 20:08
 16/23 A kérdező kommentje:
És hittérítő hozzászólásokat mostantól nem kérek. Ezektől az ateistákból nem lesznek hívők, a hívőkből se ateisták.
2015. szept. 24. 20:10
 17/23 anonim ***** válasza:
62%
Isten annyira volt "durcás gyerek" a bűnbeesés után, hogy elküldte nekünk egyetlen fiát, Jézust, hogy megváltson minket. Hát ennyire gonosz ez az Isten...
2015. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
"mostantól nem kérek" -kit érdekel, mit kérsz? Kérdeztél feleltünk. Kérjél a kisboltban. És amit meg én kérdeztem az 5-ben, arra válaszolj, ne nullázz, mint egy baromállat - ha válaszolsz, gondolkodsz. Az meg nem árt néha.
2015. szept. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"És hittérítő hozzászólásokat mostantól nem kérek. Ezektől az ateistákból nem lesznek hívők, a hívőkből se ateisták."


Isten mást kér. Azt, hogy tegyünk bizonyságot és békítsük az embereket Vele, mert Ő megbékélt Jézusban az emberekkel. Te lehet nem térsz meg, de bárki, aki olvassa megtérhet. Bár azzal egyetértek, hogy ha Jézusról bizonyságot teszünk, akkor nem lesz a Jézus hívőből ateista ("hívőből ateista"). Kegyelem Veled

2015. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"És egy kérdés: Ha alapul vesszük a tiltott almás történetet, Isten miért tűnik egy durcás gyereknek? Ádám és Éva elkövetett egy hibát, rendben, bűnhődjenek. De a több milliárd más embernek miért kell miattuk szenvedniük? Mi közünk nekünk az egészhez?"


Nos, ezt kellene kikutatnod és megértened, ahogy több millióan megtették előtted és Jézusban üdvözültek, üdvözülnek. Aki eldobja a saját bölcsességét és alázatosan Istenhez fordul, meg fogja érteni.

Csak egy gondolat. Mi közünk ehhez? Te sem keresed Jézus és Isten igazságát, tehát sok közöd van ehhez és a büntetésed is jogos, ha nem térsz meg. Az enyém is jogos lenne, de én elfogadtam, hogy Jézus helyettem halt meg, így én nem kapok büntit, csak áldásokat már ebben az életben is. Hála Istenek Jézus nevében

2015. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!