Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenható, akkor a...

Ha Isten mindenható, akkor a Sátán mégis hogy uralhatja ezt a világot?

Figyelt kérdés

Sok kereszténytől hallottam már, hogy azért ilyen kegyetlen a világ, mert itt bizony a Sátán a főnök.

Akkor Isten hatalma mégis csak kisebb az övénél? Pedig úgy tudtam, hogy sokkal erősebb a Sátánnál.


2015. nov. 20. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

itt nem erőfitogtatásról van szó.


Sajnos a a Biblia ismeret hiánya az, ami miatt sokan nem értenek, vagy nem tudnak semmit erről, pedig ez az egyik legfontosabb dolog, amit tudnia kellene mindenkinek.


Ez is mutatja, hogy nem igazán vannak az emberek felvilágosítva azoktól, akik állítólag Istent képviselik


Kedves kérdező


Ennek előzménye és oka van. Sátán egy angyal, aki fel lázadt a Teremtője ellen, s megvádolta Istent és az embereket is

Ezért az állításai bizonyítására, bizonyos ideig, és némileg megengedte, hogy Sátán bizonyítsa be az állításait mind Istennel mind az Emberekkel szemben


De ezt nem lehet így 5 percben ezt sem leírni, sem magyarázni

Az idő hamarosan lejár, és Sátán vádjai bizonyítást nyertek, hogy tévedett.

Ezért Isten hamarosan véget vet ennek a káosznak, és vissza veszi az uralmat,

Erre a Fiát Krisztust hatalmazta fel, és királyi hatalmat adott neki.

2015. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem, tehát Isten engedi meg a Sátánnak, hogy szórakozzon az emberekkel.

Tehát Isten olyan, mint egy apa, aki azt mondja egy pedofilnak, hogy azt csinál a fiával, amit csak akar és három órára bezárja őket kettesben egy szobába.

2015. nov. 20. 13:54
 3/20 Clark Kent.. ***** válasza:

A történelmi valóság:


Sátán valószínűleg nem létezik, hanem egy vallásfejlődés eredménye, erről korábban már írtam.


A keresztény magyarázat:


Isten megengedi neki.

2015. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


Ezért írtam azt, hogy ezt nem lehet itt 2 percben megbeszélni, vagy leírni

Ennek sok oka és jogi oldalai is vannak.


ezért ha szeretnél pontos ismeretet kapni erről, akkor kérj ingyenes Biblia tanulmányozást minden elkötelezettséget, vagy anyagi szolgáltatást félre téve

Jehova Tanúitól a jw.org oldalon

2015. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert.... őőőő...... izééééé..... keresztény logika?
2015. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Clark Kent.. ***** válasza:
67%
A Jó Isten mentse meg az embereket a keresztény logikától. :-)
2015. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

A szabad akaratom használatához hozzá tartozik a döntési lehetőségem is Isten mellett, máskülönben nem volna szabad akarat. Ő pedig vigyáz rám és ha a meghal ez a testem, akkor feltámadásig vele leszek, mert embernek lettem teremtve a Földre. És ez másra is érvényes. Ha nincs választási lehetőség, akkor az nem választás, nem döntés és nem szabad akarat.

Jehova tanúi pedig nem keresztények, csupán Jézust utánzó emberek, de nem Jézust követők, amit jelent a keresztény szó.

2015. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Na igen, többek között a kérdező által felvázolt dolgok miatt fog egész egyszerűen eltűnni a kereszténység a többi sötét vallással egyetemben. :)

Egyszerűen száz sebből véreznek logikailag.

2015. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

"A szabad akaratom használatához hozzá tartozik a döntési lehetőségem is Isten mellett, máskülönben nem volna szabad akarat."


A szabad akarat baromság. Az akarat szabadságához hatalom is kell, mert ha valaki erősebb nálad, akkor ő határozza meg, hogy mi lesz veled és nem te a saját akaratodból.

Vagy szerinted a zsidók a koncentrációs táborokban és a foglyok a gulágon mind szabad akaratukból voltak ott és a gyilkosaik nem is tehetnek a halálukról, ők voltak a mocskok, mert nem akartak elég erősen élni, mi?

Vagy a kérdező által felvázolt esetben is gondolom a magatehetetlen gyerek akarja magát megerőszakoltatni a pedofillal, igaz? Biztos őt is azért erőszakolja meg, mert nem akarja elég erősen, hogy ne történjen meg.

2015. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Sok kereszténytől hallottam már, hogy azért ilyen kegyetlen a világ, mert itt bizony a Sátán a főnök. "


Kegyetlen a világ... Nincs a Bibliában ígéret arra hogy a Földön (akár hívő vagy, akár nem) minden jó lesz.

2015. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!