Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha napjainkban élesben gyakoro...

Ha napjainkban élesben gyakorolnák a dél-amerikai indiánok vallását, aminek szerves része az emberáldozat, akkor vajon azt is tolerálni kellene?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogyha egy hangyányit is kritikusan beszél valaki a közmédiában egy vallással kapcsolatban, akkor őt azonnal kirekesztőnek bélyegzik és kitiltják a közbeszédből, aztán meg gőzerővel elhatárolódnak tőle és kifejezik mélységes toleranciájukat az emberek vallásával kapcsolatban, még akkor is, ha azok konkrétan a nők leminősítését és más vallásúak kirekesztését hirdeti.
2015. nov. 23. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

noss létezik egy kettős mérce, ez a kép jól mutatja:


[link]


én is ateista vagyok, liberálisnak vallom magam, de szerintem is teljesen igaz amit ez a kis humor ábrázol, sokan nem következetesek a liberális nézeteikhez, hanem csak megtanulták, hogy "ez jó, ez rossz" mellé esetleg pár érvet, és ezt böfögik vissza.


úgy gondolom előb utób be kell látni, hogy nem minden vallás egyenlő, ahogy alapvetően tiszteletben kell tartani mások politikai nézeteit, úgy kell a vallásit is.

Példának okért egy nácinak egyszerűen nem járhat akkora szabadság mint egy konzervatívnak, liberálisnak vagy szociáldemokratának, egészen egyértelmű okokból, ugyan így egy muzulmánnak sem járnak azok a jogok amik egy zsidónak kereszténynek vagy buddhistának


nem lehet azt mondani, hogy pl egy náci vagy kommunista nem azért hajt végre erőszakos cselekményeket mert a politikai nézetei erre sarkallják, hogy ez csak egy radikális kisebbség, egyszerűen nem igaz, hasonló a helyzet egyes vallások képviselőivel is

2015. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Mutass olyan dél-amerikai indián vallást, aminek szerves része az emberáldozat! Jah hogy nincs ilyen ... Ha a maya és inka vallásra gondoltál, akkor csak annyit tennék hozzá, hogy halvány lila gőzük nincs a történészeknek, hogy mi volt a vallásuk és miben hittek. Minden amit tudnak, csak kitalált baromságok. Az meg, hogy emberáldozatokat ábrázoltak semmit nem jelent. A keresztény festészetben is ábrázolták már a poklot, ahol szörnyek falnak fel embereket. Ha eltűnnénk és csak ezek maradnának hátra, vajon mit mondanának? :) "Szerves része volt ennek a vallásnak az emberáldozat". :)


Nem beszélve arról, hogy a központi alak, Jézus, kannibál, hisz testet eszik és vért iszik. Aztán pedig tanítványainak saját testét és vérét adja.


---


A liberalizmus nem létezik. Nincs olyan, hogy mindenki egyenlő, mert mindig lesznek egyenlők és egyenlőbbek. Ráadásul az élet valóságába nem tartozik bele a liberalizmus.


---


A vallási szabadságot én támogatom, mindenk itartsa meg a vallását és a saját hite szerint cselekedjen. Ám, ha egy vallás kárára és veszélyére van akár csak 1 másik vallásnak is, én azt elutasítom, és egyáltalán nem támogatom még csak a létét sem. Nem azt mondom, hogy rögtön el kell pusztítani, de azt mondom, hogy kordában kell tartani. Így például igen is, jogokat vonnék meg ezektől a vallásoktól. Természetesen csak az országon belül, ha ő teljesen a saját vallásában akar élni, akkor menjen haza és gyakorolja otthon és magán, szomszédain, a családján, barátain.


---


Anonymus

2015. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért a törvények megszabják észszerű keretek között a vallásszabadságot.. Le van írva jogban, hogy minden olyan vallási cselekményt be kell tiltani, ahol olyan dolog történik, ami ellenkezik a jogrenddel és bűncselekménynek minősül (pl. gyilkosság). Van, ahol be van tiltva a szcientológia is. Meg ezeket a TV-s varázslókat is lehetne bünteti mások becsapásáért, csak az a baj, hogy találnak kiskaput.
2015. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. képéhez annyit fűznék csak hozzá, hogy létezik ugyanez minden egyes vallásra. Ha kritizálom a kereszténységet, iszlámot, judaizmust, hinduizmust, akkor megkapom, hogy én hülye gyökér, mindent tiszteletben tarok CSAK a kereszténységet nem (a keresztények felől, mert álszent vagyok meg mittudom én), illetve CSAK az iszlámot nem (a muszlimok felől, mert rasszista vagyok), illetve CSAK a judaizmust nem (mert náci vagyok), illetve CSAK a hinduizmust nem (mert el akarom nyomni a külföldi kultúrákat).


Ja, kicsit elegem van már ebből a baromságból. Nem érdekel senkinek az áldozat kártyája. A többi vallást is ugyanakkora baromságnak tartom, mint Mr. "MIÉRT CSAK AZ ENYÉMET" vallását. Csak ennyit akartam mondani. Off és nem konkrétan neked szól. De ez az egész vallások közti kivételezgetés csak a vallásosak fejében létezik.


Csak hogy még egy példát mondjak, nem tudom ki ismeri Sam Harrist. Évekig hallgattuk, hogy azért fókuszál a keresztényekre, mert egy álszent gyökér. Most éppen a nemzetközi terrorizmus miatt az iszlámra fókuszál. Miért fókuszál csak az iszlámra ez a szemét rasszista, miközben a keresztények is...? BLEH! NEM! Mindenki hagyja abba ezt a hülyeséget.

Mindenki vallását egyaránt nevetségesnek tartom.

2015. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, te keversz dolgokat.

Napjaink indiánjai élesben gyakorolják vallásukat, amelynek ma nem része az emberáldozat. Amikor része volt, akkor sok más helyen sokkal alantasabb okból is ezerszámra gyilkoltak embereket.

A Vallással kapcsolatban olyan kritikusan beszélhetsz, amennyire csak akarsz, DE!

1. A kritikád valódi legyen, ne sértsen, hanem konstruktív legyen és előremutató.

2. Az emberek, így a média is sokféle. Vannak helyek, ahol semmi sem megengedett, ami eltér a hely szellemétől, függetlenül a mondanivalótól. Ide nem érdemes menni véleményt mondani, innen nem érdemes véleményt hallgatni.

2015. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogyha egy hangyányit is kritikusan beszél valaki a közmédiában egy vallással kapcsolatban, akkor őt azonnal kirekesztőnek bélyegzik és kitiltják a közbeszédből"


Kamu. Te is éppen a vallásokat szapulod, mégsem lettél kitiltva.


A trollkodához is ész kell, ha egyik szavad üti a másikat, hamar lebux. :D

2015. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6#

Ha már szóba hoztad az észt... neked se lehet túl sok belőle, ha számodra az internet a közmédia része. Ebbe szépen beleültél.


Akik meg amiatt pampognak, hogy milyen hülye vagyok, merthát nem is része ezeknek az emberáldozat, azoknak felhívnám szíves figyelmét arra, hogy én azokra gondoltam, aminek része ez, hisz rengetegnek nem az, pl. az új ezo - nem age alapjául szolgáló animista törzsi vallásoknak nem része az emberáldozat. Nem véletlenül kezdtem az egész kérdést a "ha" szócskával, mert amikről én gondoltam, azokat már nem gyakorolják. Annyira jellemző ez a mentalitás erre a topic-ra, hogy az elképesztő... ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnának az emberek, máris kikezdik magát a kérdezőt, mint embert és kiselőadást tartanak neki abból, hogy ő milyen hülye.

2015. nov. 25. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!