Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire plagizált Mohamed...

Mennyire plagizált Mohamed próféta a Korán megírásakor?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 03:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nem a muszlimok indítottak pert ellenem, hanem a mellettük álló jogvédő egyesület, ők csak elpanaszolták nekik, hogy én meg még két társam (akiket mellesleg életemben nem láttam) arról prédikálunk nyilvános helyeken, hogy ki kéne irtani az összes muzulmánt. A sztorit most nem mesélném el, a lényeg annyi, hogy muszlim közösségtől csak fenyegetéseket kaptam, hogy kirúgatnak a munkámból és az otthonomból, ha nem vallom magam bűnösnek.

Aki szerint pedig állítása szerint élt hosszabb ideig muszlimok között az árulja már el hol volt ez és ne Bolognával jöjjön, mert az ottaniak csak üzletelni járnak oda. Brightonban és Londonban is hónapokig éltem, az előbbiben a főbérlőmet fenyegették meg egy imám biztatására helyi muzulmánok, miután pedig megölték a kutyáját és ő elment feljelentést tenni, a rendőrség kerek perec kijelentette, hogy nem küldenek embereket a darálóba egy döglött kutya miatt. Londonban nem egyszer láttam muszlim tüntetést, ahol sharia törvényekért tüntettek és más vallásúak megölésével fenyegetőztek, bár a rendőrség szerint az a kijelentés, hogy "non-muslims will be cast aside" nem számít halálos fenyegetésnek, egyszer pedig egy becsületgyilkosság helyszínelésébe botlottunk bele, ahol a nyomozó azt mondta, hogyha sokáig maradunk, akkor legközelebb mi megyünk a zsákba, mert ezek megjegyzik az arcunkat és "bekopogtatnak hozzánk". A taqiya miatt pedig sosem tanúskodnak egymás ellen, mindig az van, hogy nem láttak vagy hallottak semmit, az imámok pedig konkrétan arra buzdítják a fiatalokat, hogy nyugodtan hazudjanak csak, ha ezzel más muszlimok érdekeit szolgálják, ez pedig több muszlim szerint is természetes és elfogadható dolog. A nőket rendszeresen verik az utcán a negyedeikben, egyszer egy fiatal nőt azért vertek és erőszakoltak félholtra, mert az férfi kíséret és fejkendő nélkül mert bemenni egy muszlim boltba, a rendőrség ezt is úgy hozta le, hogy ismeretlen tettesek egyenlőre tisztázatlan indokból könnyebben bántalmaztak egy huszonéves nőt. Rendszeresek látvány az összevert gyerek, a tanárok pedig nem szólnak érte se a rendőrségnek, se a szülőknek, mert a végeredmény mindig az, hogy úgy lesznek beállítva, mint muszlimgyűlölők, akik hamis rágalmazzák a szülőket csakis azért, mert másmilyen kultúrájúak. Egyszer sikerült bemennem egy imaházba, ahol miután jól lecsesztek, hogy mit keresek itt fehérként, végül megengedték, hogy a leghátsó, legkoszosabb szőnyegre leüljek és szó szerint beszartam mi megy ott. Arra oktatják az embereket, hogy ne hallhassanak az ész érvekre, mert Allah a racionalitással teszi próbára a hitüket és azok, akik meghallgatják és elhiszik ezeket, azok háta fordítanak a vallásuknak. Utána jött a tömény politika. Kiközösítéssel fenyegették azokat, akik nem a muszlim képviselőjelöltre szavaznak az önkormányzati választásokon, illetve, hogy mindenki, aki nem megy el a tüntetéseikre "komoly árat fog fizetni érte". Egy ottani, értelmesebb arctól megkérdeztem, hogy mindenhol ez megy-e, erre ő azt válaszolta, hogy igen, a legtöbb helyen ilyen átéléssel közvetítik Allah szavait.

Első kézből tudom hogyan viselkedik a legtöbb muszlim, szóval szívesen válaszolok az összes tudatlan kérdésére, aki még mindig azt hiszi, hogy ők csak a szenvedő alanyok és én, illetve a hozzám hasonló gonosz nácik szívből utáljuk őket.

2015. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Hát a sok hazugság alapján amit eddig irtál szerintem enyhén kiszinezted a fent leirtakat is.


"Aki szerint pedig állítása szerint élt hosszabb ideig muszlimok között az árulja már el hol volt ez és ne Bolognával jöjjön"


Például Magyarországon. Itt is élnek muszlimok, de hallotad hogy bárkit is bántottak volna? Persze rajtad kivül :)


"hogy muszlim közösségtől csak fenyegetéseket kaptam, hogy kirúgatnak a munkámból"


Főnököd tudja hogy egy hazudozó rasszista alak vagy? Én biztosan nem alkalmaznék ilyen embert. És ha tényleg megfenyegettek miért nem mentél te is a biróságra vagy a rendőrségre? :)


A többi pedig amit irtál bármelyik országban megtörténhet bármelyik ország esetében.


"a végeredmény mindig az, hogy úgy lesznek beállítva, mint muszlimgyűlölők, akik hamis rágalmazzák"


Ha mostanában követed a hireket akkor a végeredmény mindig az hogy a muszliomok mind terrorissták, elnyomják a nőket sziriában nincs is háború és csak gazdasági menekültek meg a többi hülyeség.


A mecsetes történeted peedig megintcsak a mese kategória, vagy csak sikerült bemenned egy ISIS toborzóközpontba. A lényeg hogy egy normál mecsetben ilyen biztos nem történik.


"Első kézből tudom hogyan viselkedik a legtöbb muszlim, szóval szívesen válaszolok az összes tudatlan kérdésére,"


Fogalmad sincs hogy viselkedik a legtöbb muszlim, és semmire nem tudsz válaszolni, sem alátámasztani az állitásaidat.

2015. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Magyarországon tudod hány muszlim él? Alig pár tízezer. Neked ez mióta számít jelentős kisebbségnek? Székelyből megsúgom, hogy olyan 160.000 van Magyarországon és még is se számítanak jelentős kisebbségnek az ország teljes létszámához képest. Az ország egyetlen jelentős számú kisebbsége a cigányoké, a maguk 7-800 ezer főjével, ehhez képest pedig semmi az a max. 30-40 ezer muszlim, akik amúgy is szórványosan élnek, ebbe a számban pedig a kettős állampolgárok is benne vannak, akik az esetek többségében nem is tartózkodnak az országban, ergo nem alkotnak pár ezer főnél nagyobb közösségeket sehol az országban.

Eleve úgy tettem fel a kérdést, hogy éltél-e már nagy muszlim közösségben? Erre benyögöd, hogy Magyarországon. Azon belül hol? Jaaa, szóval sehol. Értem, szóval fingod nincs róla hol van itthon nagyobb muszlim tömörülés. Elárulom: sehol. Londonban tudod hány muszlim van? 900 ezer, ez pedig majdnem a 10 százalékát teszi ki London teljes lakosságának, én konkrétan egy 20 ezres blokkban laktam. Ahol a lakosság számához képesti jelentős kisebbséget alkotnak, ott máris követelőzni kezdenek és bontják a rendet, közben meg azzal takaróznak, hogy csak a vallásukat követve járnak el.

Amúgy jó lenne, ha érdemben írnál és nem csak az én hozzászólásaimat szednéd szét, bár tudom, hogy nehéz érdemben fogalmazni, ha a kommunikációs készséged kimerül abban, hogy "te hazug náci".


ui: a főnökön katolikus és érdekes módon még megvan az állásom, holott nem egyszer kritizáltam az egyházát az ő jelenlétében. Rejtély miért nem rúgott még ki...

2015. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Mellesleg az nem mecset volt, hanem imaház, egy adományokból bérelt kb. 600 négyzetméteres épület, de gondolom számodra a kettő egy és ugyan az. Ha már annyira szeretnél okoskodni, akkor legalább értelmezd helyesen a szavaimat.
2015. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Clark Kent.. ***** válasza:
21%

Mohamed nem próféta volt, hanem hanem vallásalapító.


Ő maga pedig analfabéta volt, tehát nem írt egy sort sem. És igen, plagizált, mert a zsidó, a keresztény, és az arab törzsi vallásokból gyúrta össze az iszlámot.


Aki hisz abban, hogy Mohamed "elhívatása" mégis valami transzcendens jelenség volt, annak a figyelmébe ajánlom az iszlám szakértő Germanus Gyula írását erről a témáról. Ott elolvashatja, hogy az egész hasonló volt egy lidércálomhoz. Ez lenne az Isten elhívása? Egészen biztos, hogy nem...

2015. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Sokadszorra kérem, hogy pl az előző vélaszoló, mondjon referenciát, példát, hogy milyen vallásokból mit vett át Mohamed, hogy láthassuk nem csak a levegőbe beszél. Ha nincs példa, akkor nem hiteles.
2015. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

26#

[link]

Nyilván valamilyen oknál fogva nem jön be nálad a Google, máskülönben 14 másodperc alatt meg tudtad volna keresni ezeket. Itt vannak azok a részletek, amiket átemelt a Korán a judeo-keresztény vallási iratokból. Ha nem megy az angol, akkor a kedvedért lefordítom.

A Korán által diktált szokások pedig a kor törzsi tradícióiból származnak, de mivel ezekről nem maradtak fenn írásos emlékek azon egyszerű oknál fogva, hogy a sivatagi nomádok nem tudtak írni, ezért nincs mire hivatkozni.

2015. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Hallottál-e már róla, hogy a wikipédiába BÁRKI BEÍRHAT? ...erről ennyit. Most már csak a kurucinfót meg a 444-et kell idézned, vagy társaikat és így lesz a leghitelesebb!
2015. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

ÉS nem ártana tanulnod angolul egy kicsit:

"contains references to more than fifty people and events also found in the Bible. " vagyis tartalmaz utalásokat 50 emberre és helyre, amely megtalálható a Bibliában is. Tehát: mivel a Biblia ELŐBB született, így van olyan eleme, amit elismer az Iszlám. Egy példa Jézus. Ez az ötven egyike. Azaz: ha én beszélek egy régebbi történetről. akkor plagizálok? Akkora bar.mságot írsz Öcsém hogy már fáj.

2015. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
BAKKER TANULMÁNYOZD MÁR A VALLÁST mert akkora ökörségeket írsz hogy kilátszik a segged az IQ-d felett
2015. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!