Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire plagizált Mohamed...

Mennyire plagizált Mohamed próféta a Korán megírásakor?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 03:14
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"ehhez képest pedig semmi az a max. 30-40 ezer muszlim"


Azért 30-40 ezer nem kevés, mégsem lehetett hallani hogy bármi gond lett volna velük. Ha igazad lenne akkor itt is jelentkeztek volna problémák és mindenhol a világban. Kicsit kellene gondolkodni. Szerinted mi lenne ha másfél milliárd ember megindulna hitetleneket ölni? Könnyen beláthatod hogy ez hülyeség.


"ui: a főnökön katolikus és érdekes módon még megvan az állásom, holott nem egyszer kritizáltam az egyházát az ő jelenlétében. Rejtély miért nem rúgott még ki..."


Ez számomra is rejtély :)


Azt javaslom először olvasd el a Koránt aztán keresd fel az egyik Magyarországi mecsetet és ott tedd fel a kérdéseidet.



Clark Kent nem tudom miből gondolod hogy Germanus Gyula véleménye mérvadó lenne ebben a kérdésben. Egyébként kétlem hogy az iszlámot lidércálomhoz hasonlította volna, szerintem csak szövegértési problémáid vannak. Én úgy tudom hogy jó kapcsolatokat alakított ki Törökországgal és arab országokkal is.



"vagyis tartalmaz utalásokat 50 emberre és helyre, amely megtalálható a Bibliában is. Tehát: mivel a Biblia ELŐBB született, így van olyan eleme, amit elismer az Iszlám. Egy példa Jézus."


Egyeseknek ezt nehezére esik megérteni. Ami szerepel a Tórában és a Bibliában és megyezik a Koránban leirtakkal, azok a részek nem kerültek meghamisításra. Tehát ha szerepel a Koránban Jézus az nem plagizálás hanem az igazság leírása.

2015. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Ne csak az első mondatot olvasd már el te tajparaszt. Ott van benne, hogy egy adott történet hol szerepel a Bibliában és hol a Koránban. Gondolom színvak vagy és nem látod a kék betűs részt, máskülönben rá tudnál kattintani a beágyazásokra és megnézhetnéd ugyan azt a történetet a Bibliában és a Koránban. Konklúzió: a Korán komplett történeteket emelt át a Tórából és a Bibliából, ergo PLAGIZÁLT. Aki ezek után se fogja fel, azon az se segítene, ha felkeresném és belenyomnám az arcába a Bibliát és a Koránt azzal az oldalaikkal kinyitva, amiken ugyanazok a történetek vannak.

Milyen ostoba érvelés az már, hogyha valami szerepel a Bibliában és a Koránban egyszerre, akkor az igaz? Persze, hogy vannak közös pontjait, mert ahogy fentebb is írtam: a Korán a Bibliáról és a Tóráról másol. Ennyi erővel a sárkányok is igaziak, mert szerepelnek a Harry Potterben, a Gyűrűk Urában és a Tűz és Jég dalában. Na bumm, tessék, a sárkányok valódiák, mert több helyen említik őket. A Koránban mellesleg az van, hogy "Allahnak nem született fia", ergo Jézus nem Isten fia, mint a Bibliában, hanem csak egy a próféták közül. És akkor én nem olvastam el a Koránt....

2015. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Let the dogs bark, it will not harm the sky.

Azt gondolsz amit akarsz, jó éjszakát.

2015. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Ja. "A Koránban mellesleg az van, hogy "Allahnak nem született fia", ergo Jézus nem Isten fia, mint a Bibliában, hanem csak egy a próféták közül. " Ezt mind tudjuk, hogy a Koránban Jézus nem Isten fiaként van megnevezve, sőt a szentháromságot is elutasítja a Korán "Három... Hagyjátok abba!" - ezt tudtad? ... akkor most saját magad köpted szemen. Gratulálok.
2015. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Rage quit level 9000

Amúgy egy szóval nem írtam, hogy létezne szentháromság, pusztán irodalmi szempontból hasonlítottam össze két könyv tartalmát, amiből az jött le, hogy az egyik pofátlanul lemásolta a másikat, látom ezt képtelenek vagytok még mindig felfogni. Ki mondta, hogy keresztény vagyok és hinnék ilyen dolgokban? Attól, hogy veletek ellentétben én járatos vagyok a témában még nem leszek hívő. Gondolom azt hitted végig, hogy valami keresztény buzgómócsing vagyok, aki a mesekönyve mellett érvel és a hitetleneket akarja jól kioktatni. Ezt szépen benézted, gratulálok....

2015. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
A Koránt nem Mohamed írta.
2015. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Jesszusom! Micsoda válaszok, főleg ettől a neonácitól. Ne haragudj nincs rád szebb kifejezés.

Én értem, hogy utálod a muszlimokat, az iszlámot, meg úgy a komplett vallást. De egyet hadd kérjek: a Prófétát hagyd ki ebből.

Csak gondolod át át még egyszer: ha ilyen lenne, mint amilyennek te leírtad Őt, Isten küldötte lett volna?

Miután neked több mint valószínű, hogy nem számít Isten küldöttjének, a kedvedért megközelítem másik aspektusból is.

Tehát, akkor olyan volt Mohamed p. amilyennek te leírtad. Mégis, hogy tudott volna egy ilyen ember alakjának tiszteletével, ilyen méretben és minőségben fennmaradni az iszlám? Nem kell azzal jönni, hogy hát így: minden muszlim egy semmirekellő hím-soviniszta, egy radikális antiszemita senkiházi.

Lehet most megrekedt az iszlám, de egykoron ez a vallás bizony a legfejlettebb volt mind a társadalmi berendezkedésében, mint a orvostudományban, a tudományban, a fizikában, a csillagászatban, bátran mondhatom, hogy mindenben. Hozzájuk képest sehol nem voltak a keresztények, miután a papjaiknak legfőképp az volta kedvenc időtöltése, hogy elfeledtessék a szegény néppel és megsemmisítsék a számukra nem elfogadható pikáns jeleneteket a Bibliából, vagy azokat amiben bizony tényként van kezelve Jézus emberi mivolta. Ezt nevezem én alkotó tevékenységnek :D. Zsidók meg a pénzt forgatták. Aztán II. Orbán pápának elmentek otthonról és felszólította a keresztényeket, hogy azonnal szabadítsák fel a szentföldet, amihez kb. annyi joguk és közük van mint a zsidóknak meg muszlimoknak egyaránt. A keresztényeknek Jézus ottani léte miatt, a zsidóknak a siratófal miatt, a muszlimoknak meg amiatt, hogy Mohamed próféta ott szállt fel az égbe. Ja, arról nem is beszélve, hogy a mecsetben egészen konkrétan az szikla van, amin egyébként a (Biblia szerint) Ábrahám próféta felkészülte áldozni Izsákot, Isten/Allah/Jahve kérésére.


Bocsánat emberek, néha a kicsapongásaim miatt. De felháborító amit ez tudatlan állít, úgy éreztem kötelességem tiszta vizet öntenem abba a bizonyos pohárba.

Ha esetleg valakit megbántottam volna a személyes nézeteimmel/véleményemmel, akkor attól ezúton is szeretnék bocsánatot kérni.


A Biblia átírásáról pedig azért beszéltem ennyire magabiztosan, és mondhatni bátran, mert én bizony születésemtől fogva keresztény -voltam- és lemondtam a keresztelőmet, az ok pedig nagyon egyszerű: véletlen ráleltem a Holt-tengeri tekercsek történetére, a folytatás pedig értelemszerű. Azóta nincs konkrát vallásom, egyszerű monoteista emberként élem a mindennapjaimat.


Amit pedig kihagytam: (mindjárt befejezem a szófosását :D) nem tudom a Prófétáról állított minden -teljes meggyőződéssel állíthatom- hamis állításaidat leírni a konkrét tetteivel alátámasztani, időhiány miatt, és már csak azért se mert a kérdés nem erre vonatkozott, és már így is raboltam a többiek idejét. De ha megengeded (meg ha nem is :)) egyet még is csak kiragadnék: azon kijelentésedet amit a nőkre írtál és a rabszolga tartásra. A Próféta valóban többnejű volt, de miért is? Azért mert Mekkába, és az egész Arab-félszigeten azok a nők akiknek nem volt férjük, védtelenek voltak, és könnyen szabad prédává válhattak volna a férfiak számára. Mohamed próféta így próbálta megvédeni a nőket, és nem arra használta őket amire te "kedves" barátom asszociálsz, mert valószínű, hogy te is úgy gondolod, hogy -mondjuk ki- szexrabszolgaként voltak tartva ezek a nők. De nem. És Mohamed próféta bizony tisztelte és nőként kezelte, az összes feleségét. Ha az egyik kapott valamit, akkor a másik is.


Záró gondolatként:

Remélem, hogy Isten megbocsájtja neked, amiért így beszéltél az egyik prófétájáról, béke legyen a Prófétával!

2016. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!