Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet felszólalni...

Miért nem lehet felszólalni nyíltan az iszlám ellen?

Figyelt kérdés

Amikor valaki szóvá meri tenni, hogy az iszlám egy kirekesztő és erőszakos vallás, ami arra ösztökélni a követőit, hogy a velük egyet nem értőkkel szemben bármilyen módon felléphetnek, akkor azonnal megjelenik pár nem mondom ki és rázendít a jól ismert "a muszlimok nagy része békés ember" szövegre és kirekesztőnek bélyegzi azt, aki ki meri nyitni a pofáját és kritikával mer illető egy halom középkori erkölcsű embert, akik nyíltan és leplezetlenül nézik le és tekintik megsemmisítendőnek a nyugati, meg úgy amblokk mindenki más kultúráját, akik nem értenek egyet velük, mindezt pedig a Koránnal igazolják, ami több pontban is megerősíti ebben az elgondolásukban őket. Akárhányszor egy muszlim ember vagy csoport vallási indíttatásból elkövet valami szörnyűséget, akkor arról úgy beszélnek, mint elszigetelt esetről, ami a legkisebb mértékben sem minősíti az iszlámot.

Én ennek a nemtetszésemnek pár éve hangot mertem adni egy egyetemen, ahol a tanárok és a diáktársaim össztűz alá vontak és ostoba iszlamofóbnak neveztek, aki háttérismeret nélkül kritizál egy amúgy nagyon fejlett és barátságot vallást és az azt követő embereket. Nem én vagyok az egyetlen, rengeteg emberrel találkoztam már, itthon és külföldön egyaránt, akiknek a szavait nem hajlandóak elfogadni és értelmezni, csakis azon egyszerű oknál fogva mert negatív kritikával meri illetni az iszlámot. Mielőtt a fejemet követelné valaki elárulom, hogy olvastam a Koránt és a Sunna-t, életem muszlimok, javarészt pakisztániak között, szóval nem hasra ütésből mondom ezeket, ennek ellenére a hozzám hasonló emberek véleményét csak nagyon kevés, de jobbára semmiféle jelentősebb médium nem hajlandó közvetíteni.

Miért számít az iszlám egy szent tehénnek a kritikát illetően? Miért nem szabad negatív véleményt mondani róla? A kereszténységről lehet kritikusan beszélni, a judaizmusról is többé-kevésbé, egyedül az iszlám az a mainstream vallás, amit tilos kritizálni. Miért? Ennyire félnek az emberek attól, hogy felingerelnek pár, tanulatlan őstulkot és emiatt hajlandóak még a véleményszabadságukat is korlátozni?



2015. dec. 12. 15:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha a Jézus általi tanítást veszed figyelembe, akkor nem

Krisztus követőinek a feladata


erre a keresztények semmilyen felhatalmazást nem kaptak

ellenben szembe mennek Krisztus tanításával


egyébként pedig sokan felszólalnak, de feleslegesen, mert egy embernek vajmi kevés hatalma van ahhoz, hogy bármit is Tegyen


s nem utolsó sorban talán ez is hozzá járul majd ahhoz, ami annak a próféciának az előzménye, hogy a politikai hatalmak az összes vallást betiltják, mert az ilyen vallások mindig bajt okoztak a hozzá állásukkal....

2015. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert most ez a trendi.Elhallgatatták a megerőszakolt aktivistát (csoda,hogy nő volt)...

Európa nagy veszélyben van.A média jó része el van hallgattatva.20-50 év és a fényes fehér kultúrkörű anyakontinensnek vége.A mai befogadó liberálisok gyerekeinek hátsóját fogják cifrázni a most beengedettek és gyermekeik.

2015. dec. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
Atomot nekik, hogy világítsanak a sötétben. Például ezt sem lehet mondani, pedig nem is mondani kellene, hanem csinálni.
2015. dec. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Ne aggódj barátom, hamarosan kormányra kerülünk és elintézzük ezt a kellemetlen muszlim-problémát!
2015. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

" Miért nem szabad negatív véleményt mondani róla?"

Hisz egyfolytában ezt teszi egész európa. Mindenki, Itt a kérdések, özönlenek az ócsároló kommentek, a kérdések, mocskolódás, az összes muszlim leőstulkozása- mi ez akkor? ... Mit akarsz csinálni ennél többet? Nem elég, hogy itt folyamatosan hergeled a népet az iszlám ellen?

Tudod, ha nem érdekelne az iszlám, ha nem birizgálná az agyad, akkor nem írkálnátok ki ennyi kérdést a témában. Tudod, ha engem nem érdekel egy téma, nem foglalkozom vele, teszek rá és arrébb megyek, NEM FOGLALKOZOM VELE. Szóval itt te vagy az akit nagyon érdekel a kérdés.

2015. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szóval a te logikád szerint, ha nem foglalkozunk egy problémával, hanem úgy teszünk, mintha nem létezne, akkor majd megoldódik? Igazad van, minek is kell foglalkozni olyasvalamivel, ami minket amúgy se érint, legfeljebb csak közvetve.

Imádom ezt a "nem a mi bajunk, nem a mi dolgunk megoldani" mentalitást. Én nem éhezek, van házam, akkor mostantól kezdve ne utaljak a Karitásznak, hisz nekem nem kell se kaja, se fedél? Az a gond, hogy a te attitűdödet követi az európai politikai elit, akik nem hajlandóak elismerni, hogy meztelen a király, hanem csak szép komótosan elmennek a gond mellett.

Mellesleg igen, foglalkozom az iszlámmal, ahogy minden magát értelmiséginek gondoló embernek illene, mert az iszlám a forrása a 21. század rengeteg problémájának és jó lenne tisztában lenni ennek a hatásmechanizmusával.

De oké, igazad van, nem szabad foglalkozni a problémákkal, inkább csak tegyünk úgy, mintha minden rendben lenne. Biztos, ami biztos már most elkezdem növeszteni a szakállamat, nehogy az új barátainkat megsértsem a csupasz arcommal.

2015. dec. 13. 11:10
 17/20 anonim válasza:

Aki a Koránból idézett, annak azt üzenném, legyen szíves elolvasni a Korán Medinában írt szúráit is, ne csak a mekkaiakat!

Ha már a szószerint értelmezendő iszlámról van szó, én is bátorkodnék idézni belőle.


Korán 2:216

Előíratott nektek a harc, holott az ellenetekre van. Lehet, hogy valami ellenetekre van, noha az jó nektek, és lehet,hogy szerettek valamit, noha az rossz nektek. Allahnak tudása van, ti azonban nem tudtok.


Korán 4:89

Azt szeretnék, ha hitetlenek lennétek, ahogyan ők is hitetlenek lettek, hogy ugyanolyanok legyetek, mint ők. Ezért ne fogadjatok barátul egyet sem közülük, míg el nem hagyták otthonaikat, hogy Allah ügyéért harcoljanak. Ha hátat fordítanak nektek, akkor találjáok meg őket, és öljétek meg őket ott, ahol csak rájuk akadtok.


/Az iszlámról egyébként nekem megengedte a gimnáziumban a töritanárom, hogy tartsak egy órát (politikai iszlám címen), óra végén senkiben sem fogant meg a kétely abban, hogy az iszlám inkább egy rabszolgatartó világuralomra törő embertelen rendszer, sem mint egy békét hirdető vallás. Mivel a tanárom meghallgat, mielőtt leordítana, nem bélyegzett meg rasszizmussal vagy iszlamofóbiával./

2016. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
30%

05-21 21:15


"Aki a Koránból idézett, annak azt üzenném, legyen szíves elolvasni a Korán Medinában írt szúráit is, ne csak a mekkaiakat!

Ha már a szószerint értelmezendő iszlámról van szó, én is bátorkodnék idézni belőle."


--> Az iszlám kialakulásának helyszíne Mekka és Medina. Mekkában még egy üldözött kisebbség hite volt, de Medinában már államalapító eszme is. Bill Warner szerint két Korán van, egy mekkai és egy medinai. Nincs két Korán. Egy Korán van, ami utat mutat arra, miként kell kisebbségben élni és milyen rendezőelvek szerint kell államot alapítani, ha éppen a muszlimok kezébe kerül a hatalom. Képtelenség az az állítás, miszerint az iszlám felsőrendűséget hirdet. „Legnemesebb köztetek az, ki legőrizkedőbb (legalázatosabb, leginkább szolgáló)”. Tehát Isten szemében nem az a legnemesebb, aki egy vallás dogmái szerint él, hanem az, aki leginkább szolgál.


"Korán 2:216 (...)"


--> „Harcoljatok Allah útján azok ellen, akik ellenetek harcolnak, de ne támadjatok rájuk, Allah nem szereti a bántalmazókat.” (2:190)


Innen világosan kiderül, hogy önvédelemről van szó. Ahogy a Korán összes erőszakosnak tűnő versében.


"Korán 4:89 (...)"


--> Klasszikus muszlimgyűlölő érvelés. Kiragad egy verset és azt hangoztatja. De még véletlenül sem olvasná el a teljes szöveget vagy legalább a teljes mondatot.


„kivéve azokat, akik olyan népnél keresnek menedéket, amellyel szerződés fűz össze benneteket, vagy hozzátok jöttek, mivel a szívük megtiltotta azt, hogy harcoljanak ellenetek, vagy saját népük ellen. Ha Allah akarta volna, rátok uszította volna őket, és harcoltak volna ellenetek. Ha tehát most távol tartják magukat tőletek, s nem harcolnak ellenetek, s békét kínálnak nektek, Allah nem ad nektek utat ellenük.” (Korán 4:90)


"óra végén senkiben sem fogant meg a kétely abban, hogy az iszlám inkább egy rabszolgatartó világuralomra törő embertelen rendszer, sem mint egy békét hirdető vallás. Mivel a tanárom meghallgat, mielőtt leordítana, nem bélyegzett meg rasszizmussal vagy iszlamofóbiával."


--> Ez azért van mert az emberek többsége nagyon-nagyon keveset tud az Iszlámról. Ráadásul azt a keveset is rosszul.

2016. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ennyire félnek az emberek attól, hogy felingerelnek pár, tanulatlan őstulkot"


Telibe talatad kedves kerdezo, pont ez az oka.


Nem praktikus kritizalni a " beke vallasat " mer elobb utobb valamelyik szakallas agyament elvagja a torkodat a nyilt utcan ( peldat a Google-on talasz) bizonyitvan hogy az Iszlam a kritikan felul all es egy igazan bekes egy vallas.


Nem hinnem hogy sokaknak megeri a riziko, inkabb hallgatnak.

2016. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

# 19


Kamu.


Az Iszlámban nem sokkal több agyament van mint bármelyik más vallásban vagy épp az ateizmusban.


[link]

2016. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!