Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sok keresztény, azért van...

A sok keresztény, azért van ennyire a migránsok ellen, mert nem akarják, hogy az iszlám vallás átvegye az irányítást az országban?

Figyelt kérdés
Van jó néhány keresztény ismerősöm, akik nagyon ellene van a menekülteknek, én sem örülök nekik, de próbálok nem erről vitatkozni állandóan, hisz tényleg van, aki az életben maradásért menekül, de van aki a pénzügyi dolgok miatt.

2015. szept. 17. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt tőlük kérdezd meg, mert erre ők tudnának válaszolni.

Nekem nincsenek ilyen ismerőseim, a mi egyházközségünkben nincs senki a migránsok ellen.

2015. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A Biblia nem ad útmutatást a napi politikában (legfeljebb közvetetten), így keresztyének közt is van mindenféle nézetű. Több egyháznak a segélyszervezete segít is ellátni a migránsoknakat (csak nem a média kereszttüzében teszi).
2015. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

na az én keresztény ismerőseim emg inkáb melettük vannak ,de ismerek olyat is aki ambivalens


és igen akik félnek tőlük(vallástól függetlenül) azok az iszlámtól félnek, nyugaton(és északon) már van tapasztalat velük kapcsolatban, és az nem megnyugtató, félnek ,hogy nálunk is ez lesz

2015. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom őket, de Európát még jobban sajnálom.
2015. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

...tényleg van, aki az életben maradásért menekül...


Az miért jön át a fél világon? Azért, mert azt hazudták neki, hogy Németországban rögtön kap lakást és autót? Törökország nem biztonságos? Görögország? Macedónia? Szerbia? Ezekben az országokban nem lőnek.

2015. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%

A keresztények nincsenek a menekültek ellen.

A keresztények azok, akik a szeretet törvényét követik.

A keresztények még az ellenségeiket is szeretik, a néhány százezer menekültnek viszont legfeljebb a töredéke lehet az ellenségük, tehát a legnagyobb részük felebarát. De még ha ellenséggel találkoznak is, aki éhezik, akkor enni adnak neki, ha szomjazik, akkor inni.

Mert a keresztények tudják, hogy ha válogatnak az emberek között, hogy kik érdemlik meg a szeretetüket és kik nem, akkor nem jobbak, mint a vámszedők. Tudják, hogy ha félnek a következményektől, hogy mi lesz, ha segítenek valakinek, akkor nem szeretetből cselekszenek, mert a szeretet nem a maga hasznát keresi, a félelmet pedig kiűzi. Hiszen aki fél, az nem lett teljessé a szeretetben. A szeretet csupán ad, és nem vár cserébe semmit.


Azok tehát, akikre utalsz, akik keresztények és "nagyon ellene vannak a menekülteknek", valószínűleg nem a szeretet törvényét követik. Valószínűleg azért ilyenek, mert félnek. Félnek attól, hogy a menekültek problémákat fognak okozni számukra, és ezért inkább jobban szeretnék a megszokott nyugodt kis életüket élni.


Az iszlám egyébként nem veheti át az irányítást Európában, ez hülyeség. Hacsak nem jön a jelenlegi mintegy összesen 10 millió (2%) muzulmán lakos mellé még több százmillió.

Természetesen én sem szeretnék iszlamizált országban élni, mert sokkal jobb az ateista környezet, amíg hagyják gyakorolni a hitünket.

De egy kereszténynek elsősorban nem ezzel kell foglalkoznia, hanem a szeretet parancsát kell teljesítenie. Az a szellemi hatalom, amely a muzulmán emberek elméjét fogva tartja, hogy ne ismerjék meg az Urat és ne higyjenek a Krisztusban, semmivel nem nagyobb, mint az, amelyik az ateisták elméjén uralkodik, hiszen a forrása ugyanaz mind a kettőnek. És egyik sem nagyobb, mint az Úr Jézus Krisztus, a Királyok Királya és az Uraknak Ura, ezért egy kereszténynek egyiktől sem kell jobban tartania, mint a másiktól!


Keresztény ember, Jézus előtt

"J: Miért fordultál el azoktól, akik menedéket kértek tőled? Nem mondtam-e azt, hogy szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek velük, semmit érte nem várván?

K: De igen, Uram.

J: Akkor miért?

K: Féltem, Uram. Féltem, hogy ha befogadom őket, és itt maradnak, akkor nemhogy hálásak nem lesznek érte, hanem iszlamizálják az országomat és bajba kerülök, mert keresztény vagyok.

J: Ettől féltél? De hát mit mondtam a világról, amikor veletek voltam?

K: Hogy e világon nyomorúságunk lesz, de bízzunk benned, mert te legyőzted a világot.

J: És te nem hittél ebben?

K: Hát... de...

J: Csak féltél, hogy még a végén te kerülsz bajba, ha segítesz nekik.

K: Hát... igen.

J: Tudod, én tudtam, amikor meghaltam a kereszten, hogy a legtöbb ember, akiért az életemet adtam, az ellenségemként fog élni és az ellenségemként fog meghalni. De nem ezzel foglalkoztam. Hanem arra a néhányra néztem, akiket így megmenthettem. Őket annyira szerettem, hogy nem tűnt nagy árnak értük az, hogy olyanok bűneiért is el kellett vennem a büntetést, akik gyűlölnek engem.

K: óóó...

J: Azokat az embereket pedig azért küldtem hozzád, hogy megmenthesd közülük azokat, akiket elhívtam. Hogy megmutasd nekik az igaz szeretetet, és meggyőzd őket általa. Igaz, hogy voltak közöttük rossz emberek, sőt kifejezetten gonoszak is. De a teher nem volt nagyobb, mint amit képes voltál elhordozni. De sajnos visszafordítottad őket, elküldted őket, azokkal egybe, akiknek az evangéliumot kellett volna hirdetned. Pedig nem voltak rosszabbak, mint te magad, mielőtt megtértél volna.

Hová tűnt a szereteted?"


Úgyhogy én is azt kérdem azoktól a keresztényektől, akik a muzulmán bevándorlóktól és az iszlámtól félnek: hová tűnt a szereteted?!

"És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. De a ki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül." (Máté 24:12-13)

A szeretetben kell állhatatosnak maradni, minden áron. Máshogy nem lehet ezeket a napokat megúszni.

2015. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Igen azért!
2015. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

“Gyávák lesznek azokból, kik csendben

maradásukkal vétkeznek, amikor tiltakozniuk

kellene.”

(Abraham Lincoln)

2015. szept. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem adjuk át a hazánkat az antikriszrisztusnak.
2015. szept. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
A hatos válasz minden szava kincset ér, mégis le lett nullázva... ez azért jól mutatja az oldal felhasználói szívének állapotát.
2015. szept. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!