Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Erről mi a véleménye a Krisztu...

Erről mi a véleménye a Krisztust követő római katolikusoknak? /Vagy bárkinek? /

Figyelt kérdés

„Karlheinz Deschner, az eredetileg katolikus szerző, egy egész életet áldozott arra, hogy hat kötetben megírja ezt a „krimit”. Művében a bűntettek minden elképzelhető formájáról olvashatunk, amelyeket az egyház a külpolitika, a kereskedelem, a pénzügy és az oktatáspolitika területén elkövetett, a tudatlanság és a babonák terjesztéséről, valamint a szexuális erkölcs, a házasságjog és a bűntetőjog gátlástalan kihasználásáról. És mindez oldalak százait tölti meg.” (Hans Küng: A katolikus egyház, Európa kiadó, Budapest, 2005., 16. old)


Ha ennek csak a fele igaz, és egy katolikus mégis jól érzi magát egy ilyen választott közösségben, akkor hogyan követheti a Krisztust? Az érdekel, hogy hogyan érezheti magát jól valaki egy ilyen bűnszövetkezetben, amiről a szerző tárgyilagos képet ad könyvében?



2015. dec. 15. 21:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
A birkák nem foglalkoznak vele, ha a pásztoruk simlis.
2015. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Elég sajnálatos hogy valaki az egész életét hat kötetnyi mocskolódásra pazarolja.
2015. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

egyrészt ott van az a szempont, hogy ezt a meghirdetett eszmék ellenére tették, és nem hátszelében korrupció mindig is volt és lesz mindenhol, és a ketőt tudni kell elválasztani, én pl szociáldemokratának vallom magam, de nem azonosulok az MSZP-vel


aztán ott van az is, hogy ennek bizony a fele sem igaz, Hans Küng: A katolikus egyház című könyve kb olyan mintha a júdaizmust a kurucz.info cikkei alapján szeretnéd megismerni, nem azt mondom hogy tisztán fiktív, de messze túlmegy a valóságon


én egyébként nem vagyok katolikus, és nem is csípem az egyházat, de nem kell őket rágalmazni hogy legyen vlük elég baj

2015. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Hat ez tok egyszeru.

1. Krisztust egyik egyhaz sem sajatithatja ki.

2. Az igaz hivo nem az egyhazhoz ter meg, hanem Istenhez/Krisztushoz

3. Mivel társadalmunkban a tortenelmi egyhazak a legelfogadottabbak, igy nagy a valoszinusege hogy egy ilyen tortenelmi egyhazon keresztul fog hallani eloszor a Krisztusrol.

4. Nem lehet altalanositani. Szamtalan mai katolikus pap nem oldokolt es kinzott halalra senkit, meg gyerekeket sem hajkuraszott.

2015. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hogy amit a szerző írt az csupán mocskolódás és rágalmazás, ez mennyiben tárgyilagos? Akkor a Luther sem mondott igazat, amikor a szerinte eltévelyedett egyházi vezetőséget anno megkritizálta? Ismeri valaki egyáltalán ezt a könyvet, vagy tudja, hogy mi az a mérce, amihez ezt a vallási közösséget mérni kell? Laikusok nyilatkozatai ütköznek pro és kontra?
2015. dec. 15. 22:31
 6/31 anonim ***** válasza:
63%
En nem vonom ketsegbe hogy rengeteg gusztustalan dolgot muveltek, de mi koze ehhez egy Krisztusban hivo embernek, akit egy igaz, szinten Krisztusban hivo pap terelget? Az, hogy egy olyan epuletben vannak, ami a fennt emlitett egyhaz tulajdonaban van? Talan az epulet is atveszi a sok gusztustalansag terhet?
2015. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Az Anyaszentegyház nem azért szent, mert csupa szent alkotja, hanem a megszentelő kegyelem miatt.

A katolikus egyház szerint az ember eleve a rosszra hajlik, és értelme lelkiekben elhomályosult még a legbölcsebbeknek is, úgyhogy ha a katolikus egyház minden tagja élő szent lenne, akkor az egy nagyon nagy csoda lenne. Az alapján, hogy Isten számára a cél szentesíti az eszközt, az egyház már többször is utánozta Istent. A pápák már többször is bocsánatot kértek az egyház nevében. Te meg tudsz bocsátani?

2015. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Az tény, hogy sajnos a katolikus egyház nem volt mindig tökéletes - ahogy egyik egyház sem volt az, sem keresztény, sem zsidó, sem más. Voltak olyan pápák, akik erkölcsileg nem éppen ott álltak, ahol kellett volna, meg a püspöki székeket is pénzért vették meg. De azt nem szabad elfelejteni, hogy a katolikus Egyház erkölcsével ezek nem illenek össze, ezeknek az ellenkezőjét tanítja.

Az, hogy egyes korokban voltak kevésbé jó pápák és simónia (= egyházi rangokat pénzért vettek), nem jelenti azt, hogy mindig így volt. A simónia ellen is több pápa felszólalt, meg most Ferenc pápa is csak azoknak ad bíborosi posztot, akik méltók rá, akik valóban készen állnak arra, hogy akár a vértanúságot is vállalják (mert eredetileg a bíborosi cím mást jelentett, mint mostanában. A bíbor szín a vérre utalt, tehát azt jelentette, hogy ők a vértanúságra is készen állnak.)

Sajnos ma is vannak bűnei az egyháznak, például van olyan pap, aki gyerekeket molesztál, nem tartja be a gyónási titkot, stb. De, amit ők tesznek, pont szembemegy a tanítással.

2015. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A bocsánatkérésről

Apa és fia rabolt ki négy trafikot

A banda összesen harminc év fegyházat kapott elsőfokon. A társaság pisztollyal fenyegette az eladókat, és így vitték el a bevételt a trafikokból. Volt olyan dohánybolt, amit kétszer is kiraboltak. A négy rablásból összesen alig 100 ezer forintot zsákmányoltak, ezután kapták el őket a nyomozók. A bíróságon beismerték a rablásokat, és bocsánatot kértek mindenért.

[link]


Most az magyarázza el valaki, hogy a bocsánatkérés utólag min változtat, ha egyszer valakit megkárosítottam, valakit megbecstelenítettem, valakit félrevezettem, valakit kifosztottam, valakit megkínoztam, valakit brutálisan megöltem?! Mondjuk féltékeny vagyok valakire, emiatt egy bozótvágóval összevagdalom, azután bocsánatot kérek az áldozat szüleitől. Stb. Netán ha nem is én kérek bocsánatot, hanem a nevemben valaki... Most azzal elintéztem a dolgot, hogy azt mondtam, bocsánat? Akkor a bíró miért nem veszi figyelembe a bocsánatot? Vagy mert a bocsánatkérés semmi alól nem ment fel, hanem csak arra jó, hogy lássák rajtam a megtört szívűt és kevesebb büntetést kapjak, sőt a közvélemény puhítható részét a magam oldalára állítsam?

2015. dec. 15. 23:14
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

én olvastam a könyvet szerintem részben rágalmaz részben pedig iszonyúan felnagyít, vagy kiragad dolgokat és mellette elfelejt számos dolgot megemlíteni


a katolikus egyház egyik arca az inkvizíció a másik arca meg terézanya és assisi ferenc, a máltai szeretetszolgálat és a karitas


vizsgáld meg melyik az amiért később nyilvánosan bocsánatot kértek, elhatárolódtak, és vállalták, és melyik az amire büszkék


szerintem lehet egy német úgy hazafias hogy közben náci, lehet valaki úgy baloldali hogy nem kommunista, úgy konzervatív, hogy nem fasiszta


az ateistáknak is lehetne mondani, hogy konkrét ateista ideológia és ateista államszervezés, tehát ateista közösség az a jakobinus diktatúra a sztálini oroszország a maoi kína és egyebek voltak, még sem gondolom hogy akkor minden ateista nyakig véres lenne, vagy ezekkel kéne azonosítani

2015. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!