Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudok római katolikusról...

Hogy tudok római katolikusról orosz ortodox vallásra áttérni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Eldöntöd, hogy melyik egyházközséghez szeretnél tartozni, azaz melyik templom van közelebb. Jelenkezel a papnál és elmondod a szándékodat.Kapsz oktatást, először könyvként, aztán az alapján szóban.Jársz szorgalmasan liturgiára. Ha nem vagy megbérmálva, akkor az áttérési szertartás bérmálnak is.

Egy exkatolikus ortodox

2014. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg vagyok bérmálva katolikusként, de át szeretnék térni.
2014. okt. 14. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem bérmálnak.

[link]

2014. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. okt. 14. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
2%
Van a lakóhelyeden ilyen templom, hogy a leendő új vallásodat gyakorolni tudd.Szüleid milyen vallásuak?Egyedül fogsz a templomba járni?Ez szerintem a szülők, a család semmibe vétele, egyfajta lázadás.Biztos még fiatal vagy.A katolikus hit az igaz hit, ha nem tudsz megfelelni a tíz parancsolatnak és másik vallást keresel, akkor önmagadba keresd a hibát és nem a vallásod a rossz.
2014. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Csak néhány kérdés:


1. Honnan tudod, hogy a szüleivel él? Egy idősebb testvérem is 22 évesen, egyetem vége felé kezdte el keresni az igaz utat, mert nem találta a helyét.


2. "ha nem tudsz megfelelni a tíz parancsolatnak és másik vallást keresel, akkor önmagadba keresd a hibát és nem a vallásod a rossz." Mikor mondta, hogy nem tud megfelelni? Illetőleg, sajnos nincs ezen a téren nagy tapasztalatom, de mint a katolikushoz hasonlóan keresztény vallás, nem fontos az ortodoxban is a tízparancsolat?


3. "A katolikus hit az igaz hit" Ezt igazán hálás lennék, ha kifejtenéd, alátámasztanád bizonyítékokkal. És kérlek, ne a Bibliát említsd, mert akkor én is állíthatom azt, hogy a Korán az a könyv, ami szerint élni kell, vagy a Talmud, vagy bármi más.

2014. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
ha átakarsz menni, akkor keresel 1 orosz ortodox templomot, elkezdesz járni Isten tiszteletre, el mondod ott a papnak hogy átszeretnél térni és ök segítek.
2014. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

Az ortodox katolikus is katolikus,

a görög katolikus is katolikus,

a római katolikus is katolikus!

.

"...tíz parancsolatnak..."

Ez a katolikusoknál tuladonnév, helyesen: Tízparancsolat!

.

A moszlimok szerint az ő vallásuk az igaz hit, ezért is igazhitűek!

.

A kérdésre: már megkaptad a választ.

Szerintem azért, ha eddig gyakoroltad vallásod, etikusnak tartom a mostani papodnak is bejelenteni ha nem is áttérési szádékod, de a végén magát a tényt!

2014. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!