Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e közöttetek, aki kilépett...

Van-e közöttetek, aki kilépett a katolikus egyházból?

Figyelt kérdés

Mi volt rá az oka?

Őszinte válaszokat szeretnék kérni.(Csúnyát ne ha lehet.)

Köszönöm szépen!



2015. dec. 18. 23:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

"Hívek: Ami inkább zavar az hogy beszélgetnek mise előtt a padokban,nincs csend, mise után kirohannak,sokan nem hajtanak térdet, áldozás kézbe -tudom hogy megengedett-szerintem aki komolyan gondolja nem teszi! Fegyelmezetlen kisgyerekek futkározása mise alatt.

Sokan akkor érkeznek misére, amikor már 1/4 mise lement.


Atyák: nincs sokszor gyóntatás,(miért nem fontos?!) némelyek nem hajtanak térdet, amikor elmennek az oltáriszentség előtt!

Kevesen mondják ki az igazságot, hogy létezik pokol, nem beszélnek róla miért??!!

Miért nem lehet időpontot kérni beszélgetésre,(próbáltam) viszont mindenféle tanfolyamra elmennek ez okés - de minek ha nem használják fel a gyakorlatban?"


A csend megtartásában és a késésben valóban van igazság szerintem is.Viszont a többi dolog meg pont az,ami miatt ott hagytam az egyházat.Nekem is ezekkel mosták az agyam,én meg komolyan vettem,mint te.

2015. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%

Én tulajdonképpen kiléptem, hiszen sok dologban nem értek egyet a katolicizmussal, amibe beleszülettem, belenőttem. az ilyesmi úgy tudom amolyan "önkiközösítéssel" jár. Egyébként nekem is tetszik a tridenti mise, a gregorián. Számomra sokkal több spirituális átélést adott,mint a modern mise.


Viszont nem értem, miért kellene például a Poklot hangsúlyozni.A középkor erről szólt, mindenki rettegett a pokoltól. íluther ezért is vezette be az ingyen kegyelem tanát, mert saját személyes lelki válságai voltak a pokoltól valófélelem miatt. Nem volt megváltottság érzése. A tüzes, fizikai pokolpedig a katolikus egyház olyan találmánya, ami szinte egyfajta neurózist, folytonos szorongást idézett elő a középkori társadalmakban. Ma márátfogalmaztáka poklot, de még mindig a középkori pokol-elképzelés van az emberek fejében. Ezt a papság tudja. A modern világban, már a kereszténység, a katolikus kereszténység csak egy opció. Ha elzákózik az emberek elől, az embrek választanak mást, mennek máshova. nekem nem a futkározó gyerekek a gondom. De én nem támogatom a kisgyerekek mizén való részvételét. Engem is küldtek, és semmit nem értettem belőle, az egész katolikus vallás kisgyerekként szorongással töltött el, és se a hittantanár, se az apácák, papok, nem segítettek ebben a gyerekeknek. A katolikus egyház túl komor, szorongó, tele van a halálkultusz jegyeivel. Ezt akarják emberarcúbbá tenni.

2015. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Tudtommal nem lehet kilépni, csak nem gyakorlod tovább. Ebben az esetben én pl ilyen vagyok.
2015. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

3. A tridenti zsinatot máig csupán két általános zsinat követte. Az I. vatikáni zsinatot 1869-70-ben tartották Rómában, IX. Piusz pápa irányításával. A zsinat megerősítette, hogy a pápa az egyház fejedelme, s 84 ellenszavazat és 55 püspök hivatalos távolmaradása ellenére dogma szintjére emelte a pápai tévedhetetlenség tanát, mely szerint ha a pápa hivatalosan (ex cathedra) nyilatkozik hit és erkölcs kérdésében, akkor Péter és Krisztus tévedhetetlen, kétségbevonhatatlan és megváltoztathatatlan szavával szól. Ez a dogma elvben visszamenőleg is érvényes, bár alighanem a pápai megnyilatkozások elég szűk körére alkalmazható, s IX. Piusz óta is csak két ilyen megnyilatkozásról tudunk (bár vannak szintén tévedhetetlennek mondott további pápai kijelentések is - pl. II. János Pál "Ordinatio Sacerdotalis" c. apostoli levele, amely férfiakra korlátozza a papságot). IX. Piusz már a zsinat előtt, 1854-ben egymaga ex cathedra dogmává tette Mária szeplőtelen fogantatásának (az eredendő bűntől való mentességének) tanát - Lourdes-ban ezután jelent meg Bernadette Soubirousnak Mária, aki "Szeplőtelen Fogantatás" néven mutatkozott be. XII. Piusz pedig 1950-ben ex cathedra kijelentette "Mária test szerint való mennybemenetelének" dogmáját. A zsinat után az ókatolikus egyház kiszakadt a római katolikusból, s a német egyetemeken tanító katolikus történészek kétharmada kilépett a katolikus egyházból. A protestánsok természetesen mindkét "ex cathedra" kijelentést súlyos tévedésnek tartják. Ilyesmiről sem a Biblia, sem az őskeresztény hagyomány nem beszél, mégis minden katolikusnak kiközösítés terhe mellett hinnie kell ezt. A II. vatikáni zsinat megerősítette a tévedhetetlenség tanát, s ehhez járult a pápának az a joga, hogy a zsinat által elfogadott szövegen az utolsó percben tetszés szerint változtasson. VI. Pál és a nemrég elhunyt II. János Pál pápa is folytatta ezt a konzervatív és reakciós irányt. (Peter H. Uhlmann: Róma tantételei a Biblia fényében, Authenticus Kiadó, 1993, 64-65. o.)


"a német egyetemeken tanító katolikus történészek kétharmada kilépett a katolikus egyházból"


A mai átlag katolikus nem lép ki, mivel szereti a langyos r.katolikus filozófia össze pogány elemét, a tévtanításokat, a bálványimádást és minden r.k. hazugságot. Amikor a pápájuk megjelenik az ablakban, sokan elájulnak a látványtól. Tízezrek tolonganak, hogy láthassák. A személyi kultusz határtalan náluk. Csontfelvonulásokban gyönyörködnek. Nem sorolom, de az biztos, hogy aki valóban a Szentírás által vezeti magát, nem tud ebben az egyházban megmaradni!

2015. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

balvanyokat faragott kepeket ne imadd !!

oltariszentseg szobor stb stb mind mind balvany

Jezus soha nem sorokba ultette az embereket nem volt oltariszneseg se orgona

Mi katolikusokat merevnek szemlytelenek tartottuk es balvany imadoknak

Punkosdiek lettunk zene tanc szabad mozgas beszelgetes szoros kapcsolat isten es ember kozott

2015. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én római katolikusnak születtem, de aztán protestáns lettem. Ez idő alatt úgy volt, hogy kilépek az Egyházból, de aztán megismertem jobban az ókeresztény egyház történelmét és rájöttem, hogy a katolikus tanítás közelebb áll hozzá, mint a protestáns.


Persze vannak olyan dolgok, amiben nem értek egyet a katolikusokkal, de ez igaz a protestantizmusra is. (És most nem a neoprotestánsokról beszélek, mert azokkal alapból nem értek egyet.)


Szóval hivatalosan nem léptem ki a Katolikus Egyházból, viszont nem is tartozok oda. Egyet is értek velük, meg nem is.

2015. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
1-es válaszoló: egyetértek veled.
2015. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A csúnyán ne ha lehetet nem értem, hogyan lehet csúnyán kilépni? Az a helyzet, hogy ezt a témát már ezen az oldalon végigvesézétk, éppen tegnap olvasgattam el milyen pazázs viták vannak abban a témakörben, hogy vallás, csak úgy dobálóztak az érvekkel, miközben az összes többi oldalon csak áll a kommunikáció csak egy kérdés és csak egy válasz. most marha nagy kérdés az iskolai vallásoktatás, erkölcsi matéria és a tudás. Az a helyzet, hogy az ember sokszor nem önszántából tanulja ezeket a tanokat, hanem ezért, mert ráerőltetik, ahogy az oroszt is azért tanultuk, utáltuk is, mennyivel többen jönnek ki úgy az iskolákból, az általánosból, tudnak angolul, úgy, hogy nem is járnak korrepetálásra, mint annó az orosz, hát ugyanígy van ez a vallással is, ha csak azért kell tanulni, mert nincsen egyéb választása az emebrnek nem fogja szeretni. Mert akik nagyon benne vannak a kérdésben neveltetésük okán, látható, azoknak dedós az iskolai tanítás, ahol ráadásul olyan gyerekekkel kell együtt tanulnia, akik meginogtathatják a hitét, vagy a kiterjedt tudása zavaróvá válhat. Az általános művelséghez persze nem ártana, de gyakran még az is terhes, hogy az ember tudja melyik fáról evett éva és miért, és még az is, hogy hogyan hívták Sárai férjét. Mert evidens, hogy akik ugye hittanra járnak, hát tudják, akik bezzeg csak az iskolában unatkoznak rá, azoknak fogalmuk sincs. No mindegy. Ez nagyobb vita, mert izz az európai iskolában rengeteg vallás van, ahol én élek, rengeteg nemzetiség, és mindegyik hordja magán a vallás saját jegyeit, ami minket marhára zavar, bennünket magyarokat, azt nem mondhatom, hogy az összes katolikust, vagy protestánst zavarja a többi vallás, azt sem tudom, hogy egy arab kisgyerek hogyan tanulhatna például az európai unói országaiban a moamedán, vagy az iszlám vallásról, a muszlimokról, fogalmam nincs benne van-e a tantervükbe, vagy ők is csak a ktalocizmust tanulnák? nem tudom, mindenesetre amíg minden más levelezési párbeszéd semmis, mondjuk a színészek marha sokat dumálnak egymással, iszonyú sokáig beszélgetnek, meg is lepődtem, már majdnem meg is néztem, hogy a lovasi hogyan játssza azt a tanáros filmet, ahol nem a tanárnak kell öngyilkosnak lenni a végén, úgy kell eljátszania magát önfeledten, hogy nem játssza el magát, ennyi az instrukció és közben állandóan beszélget, értelmesen, vallásról, meg könyvekről, televíziós műsorokról, zenékről és nem ül egy sarokban, várva a megváltót, azért ez megnyugtató, tökéletes helyettese a számítógépnek valóban
2016. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

"balvanyokat faragott kepeket ne imadd !!

oltariszentseg szobor stb stb mind mind balvany

Jezus soha nem sorokba ultette az embereket nem volt oltariszneseg se orgona

Mi katolikusokat merevnek szemlytelenek tartottuk es balvany imadoknak

Punkosdiek lettunk zene tanc szabad mozgas beszelgetes szoros kapcsolat isten es ember kozott"


Hát... mit is mondhatnék erre. Az, hogy te a zenére, táncra, mozgásra, beszélgetésre tartasz igényt, akkor járj inkább valami klubba. Már meg se haragudj, de a keresztény hitünk attól sokkal mélyebb, minthogy ilyen felszínes dolgokban kimerüljön. A zene, tánc mind arra való, hogy az embernek JÓ HANGULATOT csináljon. Istentiszteletre viszont nem azért kell menni, hogy ott jól érezd magad, hanem azért, hogy lelkileg elmélyülve , új emberként jöhess ki onnan, s felmutathass valamit, hogy miben sikerült megváltoznod, jobb emberré válnod. De azzal, hogy te kiléptél a gonosz és bálványimádó katolikus egyházból, s olyan helyre mész, ahol feldobódsz, szórakozol és jól érzed magad a zene, tánc, beszélgetések miatt, attól nemigen fogsz előrehaladni az istenes életben.

2016. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%

zsoltartok konyve 150

,,Dicsérjétek õt kürt-zengéssel; dicsérjétek õt hárfán és cziterán;

4 Dicsérjétek õt dobbal és tánczczal, dicsérjétek õt hegedûkkel és fuvolával;

5 Dicsérjétek õt hangos czimbalommal, dicsérjétek õt harsogó czimbalommal.,,

Tehat Isten nem egy haragos komor csondet szereto isten hanem egy vidam eletet szereto es teremto elo Isten.

Megvan az elmelkedes es az ima ideje is de ki irta valaha az ima legyen komoly es felelmetes csondben terdhajtva.

Szerintem a hiba benned van

Ha a gyerekek tancal koszontik az Istent az biztosra tudom istennek tetszo dolog.

Az elet szep es vidam elni jo es szeretni kell ez Isten uzenete Es hogy ezt jol tegyunk ott az utmutato a bibliaban.

Mi mindketen erossen hiszunk heti 1x istentisztelet heti 1x hazi bibliatanulmanyozas es a hitet a mindennapokban is megeljuk kozossen imadkozunk a gyerekekkel tizedet fizetunk adakozunk onkentes munkat vegzunk szolgalunk stb stb

De egy jokedvu nevetos sokat jatszo zenelo es enekelo csalad vagyunk

Szeretjuk egymast ahogy az Ur kerte es 26 ev utan is naponta tobbszor osszeolelkezunk es minden nap megkoszonjuk a masikat.


6 Minden lélek dicsérje az Urat! Dicsérjétek az Urat!

2016. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!