Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosság mértéke és a...

A vallásosság mértéke és a humorérzék fejlettsége fordítottan arányosak egymáshoz képest?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, ismét csak én tévedek és én vagyok a hülye, de azért leírom mire gondolok.

Minél inkább benne van az illető egy vallásban, legyen az bármelyik mainstream vallás (szóval nem jediizmus meg Gadget Hackwrench kultusz), az ember annál kevésbé vevő a humorra. Mielőtt valaki nekem szegezné, hogy "háde nem is találkoztál minden vallásossal", nos valóban nem, de az életem során azért már volt szerencsém pár ezerrel beszélni és ezek alapján az jött le, hogyha valaki nagyon vallásos, akkor az alapvetően sokkal kevésbé vevő a humorra, mint mondjuk egy laza hívő vagy egy egyáltalán nem hívő. Az ilyenekkel nem lehet viccelődni, mindenen megsértődnek vagy egész egyszerűen nem értik az utalásokat. Gondolom ismerős szituáció az, amikor eszetekbe jut valami atomjó poén, de nem meritek kimondani, mert tudjátok, hogy a mellettetek lévő mini-Jézus azonnal kiverné a balhét miatta. Na, ez tökéletesen összegzi, amire gondolok.

Felteszem most jön az a rész, hogy "biztos a te humorod egy kalap sz*r, azért nem nevet veled senki", nos elárulom, hogy ugyan nem vagyok egy Jim Carrey, de érdekes módon a nem, vagy csak kevéssé vallásos emberek mindig jókat nevetnek velem, de az über vallásos arcok csak a homlokukat ráncolják. Most nem térnék ki arra, hogy melyik vallás követői mennyire humortalanok és miért, mert ez egy nyílt titok, ezekről beszélni meg annyira felesleges, mint kijelenteni, hogy kék az ég, mondjuk itt most pont szürke, de mindegy.



#vallás #humor #teljes kiőrlésű nosztalgia
2015. dec. 29. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy van némi korreláció, de nem hinném, hogy ezt valaki vizsgálta volna komolyabban. Ennél többet állítani elég nagy merészségnek és főként megalapozatlannak tartom.

Viszont a humorérzék és a butaság tényleg fordítottan arányos - úgy nagyjából.

2015. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül igaz, én inkább azt mondanám, hogy más a humoruk mint neked. Nekem is vannak elég mélyen vallásos ismerőseim é jól el tudnak röhögcsélni egymás között. Aztán jövök én a kicsit fekete meg perverz humorommal és nem merek nekik ilyeneket mondani, pedig aki vevő ilyenre is azokkal meg nagyon jól el tudok szórakozni ezzel.


Nekik is megvan a vallásosság miatt egy "belső" humoruk amin meg én nem röhögnék ha nekem mesélnék, mert nekem nem ez a vicces.

2015. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Jim Carrey, mint humor? Nane...
2015. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Belökni a vakot az autókhoz vagy a másik ágyába kakilni tényleg nem vicces...
2015. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Meg a ministráns kis fiúk molesztálása sem az.
2015. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vallásra gondoltál ? A zsidó vallásúak kifejezetten értik a humort.
2015. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem, hogy ezt már vizsgálta valaki. És igazam volt. És tényleg azt találták, hogy a vallásosság és humorérzék között negatív korreláció van:

[link]

[link]


Hát nem csodálatos dolog a tudomány? :)

2015. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem igaz. Katolikus vagyok. Én például nagyon szeretem a vicceket. Vicckönyveket is olvastam, a neten is néha olvastam vicceket, meg otthon a szüleimmel is szoktunk viccelődni.

Az, hogy egy viccen nevetek-e, vagy inkább hányok, attól függ, milyen a vicc típusa. Tudni kell, hol a határ.

Bizonyos dolgokból lehet viccet csinálni.


Például: Mondtam egy kémiával kapcsolatos viccet, de nem volt rá semmi reakció.


De van, amiből nem illik, ilyen dolog a szexualitás témaköre. Nekem perverz vicceket ne meséljen senki. Persze, nem fogom az illetőt megfojtani - leginkább semmit nem szólok -, de azért nem örülnék annak, ha valaki ilyeneket mesélne.

A másik ilyen téma a vallás. Persze, itt azért vannak átmenetek, ez a kép még humoros: [link]

De vannak olyan "viccek", amik már sértők. Erről most eszembe jutott, hogy egyszer hallottam egyet Szűz Máriáról, arról, hogy fogant meg benne Jézus. Inkább nem írnám le.


De az ilyen (perverz és vallásgyalázó) vicceket a normális humorérzékkel rendelkezők sem szeretik. Aki erkölcsös, nem beszél disznóságokat.


(Ja, meg a morbid viccekért sem vagyok oda, de azok között is vannak kevésbé morbid, kissé humoros viccek is.)

2015. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Én olyat ismerek, hogy aki érti a viccet, az mindent tud, aki nem, az mindenre képes. :)
2015. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs összefüggés, én megértem a vallásos embereket ha nem esik nekik jól ,hogy a vallásukkal szórakoznak, ez nekik kb olyan mintha nekünk azon viccelődnének ,hogy az anyánkat akárki akármikor "megkapja"


nem azért nem nevetnénk mert nincs humorérzékünk

2015. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!