Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha felteszek egy kérdést a...

Ha felteszek egy kérdést a vallásosoknak, miért csinálják azt hogy teljesen másról beszélnek?

Figyelt kérdés
Például megkérdezem Isten miért gonosz, erre azt válaszolják hogy Jézus alámerített pár embert. Ti is észrevettétek hogy nem a kérdésre válaszolnak? Olyan mintha fújnának egy betanult szöveget.

2012. dec. 15. 22:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem térj meg és olvasd a Bibliát..tudod van egy csodálatos dolog..úgy hívják Megváltás, amelyet Jézus hozott el. Egyszerű..befogadod őt és utána már érzed, hogy megérintett. ...amúgy mi is volt a kérdés??
2012. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek...
2012. dec. 15. 22:59
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
:DD hát nem tudom,de én is tapasztaltam már! :D
2012. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

Én is vallásos vagyok, de szerintem Isten nem gonosz.

Mire alapozod az állításodat?

Akik itt szoktak válaszolni, azok többsége nem vallásos, hanem Jehova vagy Hitgyülis.

Ők a betanult szövegeket alkalmazzák mindenre.

2012. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Tök vicces, mert télleg az történt, amit írtál. Lehet, hogy te bevonzod ezeket. Én azt tapasztaltam, hogy kérdezel vagy felvetsz valamit és elkezdenek erőteljesen idézni a bibliából. Nem baj ez, az is tuti, hogy a biblia nagyon jó könyv és nagy jó dolgokról beszél, csak hát... ...néha úgy veszem észre, hogy csak félig értelmezik, nem egészében. Ha egy "vallásos" embernek felvetsz valamit, akkor ő a saját skatulyájában tud csak maradni, abból nem tud kitörni. A vallásosság, szerintem, egy korlát. Minél buzgóbb valaki ebben annál inkább rabja. Pl. nem tehet olyan dolgok, ami az ő értelmezése szerinti bibliai tanítás ellen van.

Mondok egy példát: én úgy gondolom, Jézus azt mondta, hogy fogadd el és szeresd teljes egészében a másikat. Sok emberrel beszéltem már, aki saját bevallása szerint a biblia szerint élt, de ha nem egyezett az ő véleményével az általam elmondott, már azt sem tudta elfogadni.

Természetesen ez sem fekete-fehér. Itt is vannak kivételek. Szerintem a jehova tanúi nagy többségében becsületes rendes emberek, meg minden, de korlátok közé szorítják magukat, pedig nem hiszem, hogy a "Teremtő" célja ez lett volna. Vagyis nem gonosz, csak mi baxtuk L.

2012. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
xD
2012. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Be vannak szívva xD

Kérdezd meg tőlük mennyi 1+1 és bevezetnek az atomfizika rejtelmeibe és komoly algoritmusok használatával kiszámolják neked a világvégét XD

2012. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
"Az irodalomban elsőként azonosítottunk komplex, endogén és exogén kémiai érzékenységű GM idegsejteket a nukleusz akkumbenszben, a mediodorzális prefrontális és az orbitofrontális kéregben, s igazoltuk e kemoszenzoros neuronok jelentőségét a homeosztázis fenntartásában"
2012. dec. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha kőkemény ateista vagy és szeretsz szórakozni, csináld a következőket.

Kérd meg a vallásos és/vagy hívő barátodat, hogy magyarázza el neked, mi a Szentlélek. Vagy kérdezd meg tőle, hogy az Ószövetség vérgőzős, tömegmészáros istene vajon ugyanaz a jóságos, megértő kaporszakállú bácsi, akihez manapság imádkoznak?

Én remekül szórakoztam, mert 180 fokban eltérő válaszokat kaptam több, vallását gyakorló embertől :)

De ne jehovistával próbálkozz, mert azok elképesztően felkészült ügynökök, mindenre van azonnali, kidolgozott válaszuk :)

2012. dec. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Ezért ezt cáfolnám. A jehovisták számtalanszor kitérőválaszokat adnak. Megkérdezed, hogy miből lesz a cserebogár, ők elmesélik neked a Micimackót.
2012. dec. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!