Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Másnak sem segítenek tanácsot...

Másnak sem segítenek tanácsot adni papok/lelkészek/pásztorok/egyházi vezetők? Miért?

Figyelt kérdés

Érdekes jelenségre lettem figyelmes az utóbbi időben, először azt gondoltam hogy csak engem érint.

Kb. 6 hónap alatt 4 különböző paptól szerettem volna időpontot kérni beszélgetésre, addig sem jutottunk el hogy megnézték volna a naptárukat.

Egyszerűen időhiányra hivatkozva "jövő hónapban lehet hogy tudok adni" ez volt a kedvezőbb hozzáállás, vagy egyszerűen e-mail címet kaptam személyesen az atyáktól, amire pedig többszöri megkeresésre sem válaszoltak.

Nem szoktam feltartani őket hülyeségekkel, és nem bunkó stílusban mentem oda egyikhez sem!

Barátaimmal, ismerőseimmel beszélgetve úgy vettem észre hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal!



2016. jan. 2. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:

"6 hónap alatt 4 különböző paptól szerettem volna időpontot kérni beszélgetésre


Ezt már nemrég felhozta valaki (lehet, hogy te?) most is csak azt írom, amit akkor.


Nem négy különböző papot kell ostromolni, hanem egyetlen egyet, a sajátodat. Egy paphoz rengeteg hívő tartozik, tényleg nem fér bele az idejükbe, hogy más papok nyáját is ők pasztorálják.


Ha mise után oda mész a papodhoz, egész biztosan szánni fog rád pár percet, hogy beszéljen veled.

2016. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És a problémád olyan, amelyre csak pap adhat tanácsot? Én még egy csomó verziót el tudnék képzelni.
2016. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy lelkésznek és papnak tényleg elég sok dolga van, ezt tapasztalatból is tudom. Eléggé be vannak táblázva, nekem volt alkalmam látni egy lelkész határidőnaplóját, hát eléggé meglepődtem rajta. Szinte keresnie kellett az üres helyeket, mert mind tele volt írva.


Viszont azt is tapasztaltam, hogy ha valóban segíteni akar egy egyházi személy, akkor segíteni is fog. Esetemben például volt olyan, hogy egy pap az esti mise után fogadott. Eléggé fáradt volt, de mégis szánt rám időt.

2016. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez rendkívül különös, még nem hallottam ilyet korábban, legtöbb pap/lelkész akit ismerek ,olyan ,hogy ha külön megkeresed 1-2 héten biztos tud mondani időpontot, ha csak röviden akarsz beszélni vele simán egy szertartás után is félrevonul veled
2016. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akkor neked most papod, lelkészed vagy pásztorod van? Melyik egyház gyülekezetébe jársz?

Mert pl. az én gyülekezetemben lévő egyházi vezetőnek még a mobilszámát is tudom. Nem titkos. Így még fel is tudom hívni hogy megkérdezzem tudna e egy kis időt szakítani rám. S szokott időt találni arra hogy beszéljen velem pedig van elfoglaltsága bőven. Nem csak a gyülekezeti ügyek de a családja miatt is.

Ezen kívül a gyülekezeti összejövetelek után is van rá lehetőség hogy beszélgetésre kerüljön sor. De tapasztalatom szerint ez a különféle egyházak gyülekezeteinél is pontosan így működik. Fura ha nálatok nem így van.

Esetleg nagylétszámú gyülekezetről van szó?


De van egy ötletem. Akár velem is beszélgethetsz ha gondolod. Vagy ha ez neked nem felel meg akkor segíthetek neked abban hogy találjunk egy megfelelő lelki pásztort akivel beszélgethetsz időnként!

2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5.

Én papokkal szerettem volna beszélni, azért tettem fel így a kérdést mert viszont más felekezetből is hallottam

hasonlót, hogy nem érnek rá.

Köszönöm hogy felajánlottad a segítségedet! :)

Elég személyes lett volna, de megoldódni látszik a dolgom és az az érzésem hogy nem véletlenül nem tudtam megbeszélni velük. Így csak Isten vezetésére tudok hagyatkozni,emberi vélemény nélkül...

2016. jan. 3. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
fizeted az egyházadót? Amikor elmész befizetni figyeld meg megkérdezi hogy vagy :))
2016. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7.

Ebben azt gondolom most igazad volt!!!!

2016. okt. 24. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!