Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek! Miért...

Vallásos emberek! Miért hisztek Istenben? Hogy győznétek meg arról, hogy Isten tényleg létezik?

Figyelt kérdés
Jelenleg az agnosztikus ateizmushoz érzem a legközelebb magam, pedig régebben keresztény voltam. Viszont elég bizonytalan vagyok még. Vallásosok, ti miért hisztek Istenben? Győzzetek meg észérvekkel, hogy én is újra hívő legyek! De komolyan. Értelmes érveket szeretnék olvasni, amik meggyőznek arról, hogy Isten tényleg létezik, és érdemes benne hinni.

2016. jan. 5. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Győzzön meg téged a radai rosseb.

Úgyis tudod miről van szó, hiszen állítólag hívő voltál.

2016. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd Istent hogy győzzön meg Téged jelenlétéről! :)
2016. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező.


Nem vallásosnak kell lenni, hanem keresztény életet kell élni. A kettő nem ugyan az.

Ugyan is hihet valaki valamiben, de az nem biztos, hogy pontos, és Jézus tanítása szerinti.


„Agnosztikus az, aki úgy véli, hogy lehetetlen megtudni az igazságot Istenről és a túlvilági életről, olyasmikről, melyek a keresztény és más vallásokat nagyon foglalkoztatják. Vagy ha nem is lesz örökké lehetetlen, mindenesetre most még az” (BERTRAND RUSSELL FILOZÓFUS, 1953)


Vajon azt kéri tőlünk a Biblia, hogy vakon higgyünk Istenben? Egyáltalán nem. Épp ellenkezőleg! Rámutat, hogy naivság, sőt egyenesen ostobaság olyan állításokban hinni, melyeket nem támasztanak alá bizonyítékok.


(Példabeszédek 14:15) 15 A tapasztalatlan hisz minden szónak, de az eszes meggondolja lépteit.


Egyszer Pál művelt athéniakhoz beszélt,

kijelentette, hogy Isten „alkotta a világot, és mindent, ami abban van”. Azt mondta a szkeptikus hallgatóinak, hogy Isten érdeklődik az emberiség iránt, sőt, „nincs messze egyikünktől sem”


„az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők” (Róma 1:20).


Az „agnosztikus” („ismeretlen”) szót a Pál által említett oltárról vették, amelyre az volt írva: „Egy Ismeretlen Istennek.”


Pál arra világított rá az Athéniaknak hogy dicséretes dolog hogy annak az "ismeretlen Istennek" is oltárt állítottak, S elmondta, hogy Ő, vagy is Pál, Ezt az Istent hirdeti nekik, akit ismeretlenül is tisztelnek.


Ezeket a szavakat fordították ki az agnoszticizmust létre hozó emberek, filozófusok.


Isten nem ismeretlen, és nem lehetetlen megismerni sem.

jól lehet az emberi szemek számára nem látható, de az alkotásaiból felfogható az Istensége, és a tulajdonságai.


aki ezekből nem ismeri fel, az menthetetlen, és nem is érdemes "vitába" bocsátkozni .

2016. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3


Az agnoszikus szó eredetéről Huxley ekképpen írt:

„ Így hát gondoltam egyet, és feltaláltam a megfelelőnek kinéző megnevezést: »agnosztikus«. Az egyháztörténet »gnosztikus« fogalmának megfelelő ellentéteként jutott eszembe, azon gnosztikusoknak, akik azt állították, hogy oly sokat tudnak azon dolgokról, amelyekkel kapcsolatban én »tudatlan« voltam. Megelégedettségemre, a kifejezés jól hangzott.


Egyébként az agnosztikus egy egyszerű görög eredetű szó, nem kell túlkomplikálni.


"Isten nem ismeretlen, és nem lehetetlen megismerni sem."


Igen, hit által, egy erős hit által. ami nem hiszékenység. De ez nem egyenlő az egzakt tudással. Egy gnosztikus teista például elismeri hogy jelenleg egzakt tudásunk nincs Istenről. Nincs olyan műszer mellyel mérhető, az Istenről való állításoknak nincsenek ellenőrizhető empirikus következményei.

És van különbség a hit és a tudás között.

De ez esetben a hit nem egyenlő a vakhittel, a hiszékenységgel.


Kedves 3-as válaszoló, nálad erős gnoszticizmus van. Ezek szerint te tudod Istent, és nem hiszel benne. Neked nincs hited. Nem így van?


"aki ezekből nem ismeri fel, az menthetetlen, és nem is érdemes "vitába" bocsátkozni ."


Keresztény létedre kebelbarátja vagy az arroganciának. Dicséretes...

2016. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos Tévedésben vagy kedves előttem szóló barátom.

Nem vagyok arrogáns, ha ismernél nagyot néznél,


Csak egy Biblia verset idéztem linkelés nélkül, de ide írom, hogy lásd, honnan vettem a szavakat.


(Róma 1:20) 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;


A Károli Biblia így írja ezt a verset:


Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


Ezért írtam, nem azért mert bárkit bántani szeretnék.

Isten így gondol azokra akik nem ismerik fel a Műveiből Őt.


Sajnálom, hogy alapból rosszindulatot kell feltételezned rólam, mert Jehova népéhez tartozom.

2016. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, a Biblia meggyőző bizonyítékokkal szolgál azt illetően, hogy Isten létezik. Arra ösztönöz minket, hogy fejlesszük ki az istenhitet, de nem úgy, hogy vakon elfogadunk bizonyos állításokat, hanem úgy, hogy használjuk az értelmi képességünket (Róma 12:1; 1János 5:20). Figyeljünk meg néhány Biblián alapuló érvet:


A rendezett, élőlényeknek otthont adó világegyetem léte arra mutat, hogy van egy Teremtő. A Biblia azt írja, hogy „természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (Héberek 3:4). Ezt az egyszerű, ám logikus megállapítást sok művelt ember is meggyőzőnek találja. *

Azontúl, hogy kielégítjük a fizikai szükségleteinket, nekünk, embereknek igényünk van rá, hogy megtaláljuk az élet értelmét és célját. Ez része annak, amit a Biblia szellemi szükségletnek nevez, és amihez az is hozzátartozik, hogy szeretnénk megismerni és imádni Istent (Máté 5:3; Jelenések 4:11). Ez a szükséglet nem csupán Isten létezését bizonyítja, hanem azt is, hogy ő egy szerető Teremtő, aki segíteni akar nekünk a szellemi éhségünk csillapításában (Máté 4:4).

A Bibliában részletes próféciákat jegyeztek fel, melyek pontosan beteljesedtek, sokszor évszázadokkal a megírásuk után. Abból, hogy ezek a jövendölések ennyire megbízhatóak, arra következtethetünk, hogy emberfölötti forrásból származnak (2Péter 1:21).

A Föld az űrből nézve

A Biblia írói olyan tudományos tényekkel is tisztában voltak, amelyekről a kortársaik semmit sem tudtak. Az ókorban például sokan úgy hitték, hogy a földet egy elefánt, egy vaddisznó, egy ökör vagy valamilyen más állat tartja a hátán. A Biblia ellenben már akkor azt írta, hogy Isten „a semmire [függeszti] a földet” (Jób 26:7). Ehhez hasonlóan igazat mond a föld alakjáról is, amikor a föld kerekségéről, vagyis gömb alakjáról beszél (Ézsaiás 40:22). Sokan úgy vélik, hogy erre az a legésszerűbb magyarázat, hogy a bibliaírók Istentől kaptak felvilágosítást.


A Biblia számtalan fogós kérdésre ad választ, melyekre ha valaki nem kap megnyugtató feleletet, ateistává válhat. Például: Ha Isten szeret minket és mindenható, akkor miért van annyi baj a földön? Miért van az, hogy a vallások sokszor inkább rosszra ösztönzik az embereket, semmint jóra? (Titusz 1:16). [link]

2016. jan. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok arrogáns, ha ismernél nagyot néznél,"


Elképzelhető kedves barátom, ha tényleg nem így van a való életben akkor én kérek elnézést.

De a válaszod amit írtál - nem a Bibliai idézetek - az eléggé a felfuvalkodottságra utal. Ezen az oldalon már többen is szóvá tették veled kapcsolatban. Hiába vagy élőben ilyen meg olyan kedves, és nyájas, ha itt otrombán viselkedsz. Sem hangsúlyozom nem a Bibliai idézetek miatt vannak. Hanem amik tőled vannak.

Ilyenkor egy önvizsgálat nem ártana.

Persze ha provokálják az embert akkor igen, nem könnyű. De nem kell felülni a provokációnak. Ez még nem indok az ilyen viselkedésre.


"Sajnálom, hogy alapból rosszindulatot kell feltételezned rólam, mert Jehova népéhez tartozom."


Én is sajnálom mert szó nem esett róla hogy hova tartozik az ember. Felesleges terelni és játszani a mártíromságot. Ezt is jó lenne elhagyni ha ezen az oldalon tevékenykedsz. A fent említett felfuvalkodottság mellett. Ha élőben tényleg nem vagy ilyen akkor mutasd. Senki nem gátol meg.

Az OFF-ért elnézést.

2016. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jézus szolgája ***** válasza:
70%

pedig régebben keresztény voltam.


akkor meg miféle meggyőzés kell neked?

hisz igazi kereszténynek az mondja magát aki már ismeri Istent.

tehát te már ismerted őt,,,vagy mégsem......

néz a szívedbe,száj magadba,és győzd meg te saját magadat.

ne azért higy mert más mondja,hanem azért mert te akarod és érzed a szívedben,s meglátod a bizonyságokat amiket ő ad neked.

2016. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nekem ez a "kérd Istent, hogy meggyőzzön", meg az "érezned kell a szívedben" és hasonló dolgok egyszerűen megfoghatatlanok. Igen, hívő voltam, de csak azért, mert ebben nevelkedtem, de soha nem olvastam a Bibliát, sosem gondolkodtam el igazán azon, hogy miért is hiszem el ezt az egészet, egyszerűen csak természetes volt számomra, hogy hiszünk Istenben.

De mégis hogy kellene éreznem Isten jelenlétét az életemben? Mindenki azt mondja, hogy ezért hisz, de egyszerűen nem értem. És azt sem, hogy hogy hihettek Istenben úgy, hogy nincs rá semmilyen bizonyítékotok azon kívül, hogy "érzitek" a jelenlétét?

2016. jan. 6. 19:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak akarnod kell hinni és állj neki imádkozni!

Vedd fel Istennel a kapcsolatot! :)

2016. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!