Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik vallás visz Isten...

Melyik vallás visz Isten közelébe, kapcsolatba vele?

Figyelt kérdés
Mert ha már azt mondják ,van egy teremtő ,szeretném meg ismerni ,kicsoda ő valójában ,és miért teremtett engem is a földi életre.
2016. jan. 15. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Isten az őszinte örömben és az őszinte fájdalomban lakozik, amit a szeretet táplál. Istent akkor ismerheted meg, ha szeretsz és adsz.

Tudom, hogy a mondanivalóm csak beszéd a levegőbe.

De tudományos bizonyítékot vagy hallucinációt ne várj tőlem.

Tapasztalni az egészét szerintem emberként lehetetlen, a jelek pedig megbízhatatlanok. (bár nem tudom, hogy miért esne nehezére).


A lényeg, hogy ne ítélkező/rágalmazó profétákra/látnokokra, képmutató papokra, szálhámosokra hallgass!


Éld az életed boldogan és szabadon! És másoknak is add meg ezt, legalábbis ne akadályozd őket benne (csak ha másokat karnak akadályozni benne).


A lényeg, hogy egy életed van. Ez a biztos. Nem másoknak kell megfelelni.

Jogos a kérdés, hogy akkor miért ne csak az egódnak élj vagy miért élj egyáltalán? Vagy miért ne kegyetlenkedj?

Ezt nem tudom megmagyarázni. Akkor találtad meg Istent, amikor megérted.

2016. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tothp ***** válasza:
Talán a legfontosabb: Bármilyen vallású is légy, közel csak akkor kerülsz hozzá, ha Hited is van.
2016. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csakis az a vallás, amelyik útján elindulsz. Amelyik úton el sem indulsz, az egész biztosan nem. :)


Kezdj el apránként ismerkedni egy-két vallással. Ne tudatosan válogass, hanem azokkal, amelyik valamilyen számodra is megmagyarázhatatlan módon szimpatikus, érzel irányába valami fokozott kíváncsiságot, vonzalmat. Aztán egy idő után már ki fog rajzolódni, hogy melyik a te utad.


Egy a lényeg,hogy ne akarj saját vallást kitalálni magadnak. Nem neked kell feltalálni a spanyolviaszt :)

2016. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2016. jan. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ákos13 ***** válasza:
Próbálkozz az evangélikus egyháznál. Ők a leginkább keresztények szerintem. Én is evangélikus vagyok, bár mostanában nem nagyon gyakorlom a hitem, mióta értesültem róla, hogy elhatárolódnak a természettudományos eredményektől. Viszont ha te keresztény szeretnél lenni, akkor őket válaszd, mert a valódi krisztusi tanokhoz ők állnak a legközelebb.
2016. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Példabeszédek könyve:15:14 Az eszesnek elméje keresi a tudományt; a tudatlanok szája pedig legel bolondságot.
2016. jan. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Jézus szolgája ***** válasza:

Istent keresd és megfogod találni,az én tanácsom Jézus meg ismerése.

mert ő mondta,én vagyok az út az igazság,senki sem mehet az atyához,csak is énáltalam.

és ami még fontos,hogy hittel és tiszta szívvel keresd,s biztos hogy megtalálod.

és ha már megtaláltad,meglesz a számodra az igazinak hit vallás is.

melyet hittel szabad akaratból és tiszta szível el is tudsz majd fogadni.


Isten hez a hited s a szíved visz a leg közelebb.

2016. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ismerd meg önmagad.Akkor meg fogsz érteni sok dolgot a teremtőről is.Benned van,belül éred el a leghitelesebb forrást.Persze mindent úgysem fogsz tudni róla,de nem is kell.
2016. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# Ákos13


"Viszont ha te keresztény szeretnél lenni, akkor őket válaszd, mert a valódi krisztusi tanokhoz ők állnak a legközelebb."


Ez nem igaz. Luther még a Bibliába is beleírt egy-két dolgot, ami eredetileg nem volt benne. :) Az evangélikusoknak (és a többi protestánsnak) jónéhány tétele eretnekségnek számított volna az ősegyházban.

2016. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ákos13 ***** válasza:
Utolsó: Luther csak lefordította németre az Újszövetséget, és lehet, hogy néhány helyen szabadon fordított dolgokat. De ha módosított is rajta, akkor is nagyon jól csinálta az egyház megreformálását. A temérdek pogány hagyományt beépítő katolikusoknál és a reformátusoknál, akik kitalálták a predesztinációt, közelebb áll a Bibliához, és akkor ne is beszéljünk az unitáriusokról meg a baptistákról, akik teljesen elferdítették a tanokat.
2016. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!