Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ha Istennek...

Keresztények, ha Istennek hálát adtok, a Sátánnak miért nem?

Figyelt kérdés
Tudom,furcsán hangzik.De ha belegondoltok a vallásotok szerint,Sátán nélkül nem lehetnétek keresztények.Nem menthetne meg titeket Jézus,és nem lenne értelme a kereszténységnek.
2016. jan. 16. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Ha a sátán tehetne mindenről, ami rossz, hibás, bűnös, akkor nem lenne értelme a megváltásnak. Akkor az ember nem lenne hibás.Tehát a logikai felvetésed, attól függetlenül, hogy érdekes és elgondolkodtató, mégis alapjában hibás.
2016. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Sátán, köszönjük, hogy dönthetünk és hogy értékelhetjük jó dolgokat miután megtapasztaljuk a rosszakat (sötétség nélkül nincs fény). Nem olyan nehéz ez...
2016. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs megengedve hogy két úrnak adjunk hálát, csak az egyetlen igaz Istennek.


Amúgy meg nem is lenne logikus dolog a sátánnak hálát adni, ahogy az 1. válaszoló írta.

2016. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha a Sátán csinálta a Helloween-t meg az Iron Maiden-t, Mars volta-t, akkor köszi. Sátánnak ment a zöld pacsi.
2016. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Szeretném megkérdezni, mit gondolsz Ádám milyen "vallású" volt?

Ha nem sikerült volna az első embert elcsalni a helyes életúttól akkor most egy igazságos emberi társadalomban élhetne

s ekkor ezek a dolgok mint a "vallás, kereszténység, halál, háború, stb ismeretlenek volnának.


egyebek mellett a "vallások" sokféle tanítását is neki köszönhetjük.


Nincs mit megköszönni.

2016. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
1-es,szerinted akkor a Sátán nem hibás semmiben? Nem ő kísértette/kísérti meg az embert?
2016. jan. 16. 18:29
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Dehogynem, csakhogy nem mondanám feltétlen hibásnak.


Ezt a részt ismered?


Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


De ha elolvasod Jób könyvének elejét:

"Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől. "


Nem hinném, hogy felelős, inkább eszköznek nevezném. Bár természetesen ilyen fajta misztérikus dologban tippelgethetünk, de megérteni szerintem ebben az életben tökéletesen nem fogjuk.

2016. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó,szerintem Ádám semmilyen vallású nem volt.

Te milyen vallású vagy,ha megkérdezhetem?

2016. jan. 16. 18:34
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
isten a Bibliában 2.821.364 embert ölt meg, ha a konkrét számokat nézzük, egyébként 25.000.000-t. Sátát mindössze 10-60 embert ölt meg. Lehet isten mégse szerette annyira az embereket? Vagy megérdemelték? Akkor hol van a megbocsájtás?:)
2016. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Isten max. akkor bocsát meg, ha megbánod a bűnöd és törekszel, hogy megváltoztasd a rosszat.

Jónás könyvében például megbocsát.

A kereszténység lényege Jézus tanítása. Az angyalok is keresztények. Sátán nélkül is az voltak.

Jézus nem a halálra született, mert ő maga az élet :P

2016. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!