Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen álszent a legtöbb...

Miért ilyen álszent a legtöbb katolikus?

Figyelt kérdés
Sokat ismerek, akik hívőknek tartják magukat, járnak templomba, de a saját vallásuk szabályait nem tartják be. (Házasság előtti szex, védekezés, ivás, cigi, káromkodás). Olyan nem is ismerek aki komolyan venné ezeket. Akkor miért fontos számukra, hogy ők "vallásosak"?
2016. jan. 18. 21:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

7-es!

Szerintem milyennek kell lenniük a katolikusoknak?

Amilyen értékrendet vállalnak azzal, hogy pont ezt a vallást követik. minek tartja magát katolikusnak, ha maga sem tartja be?

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy vegetáriánus vagyok, kivéve, hogy eszek húst, mert azt olyan nehéz betartani.

Kérdésedre válaszolva én annyival vagyok jobb, hogy nem áltatom magamat és másokat azzal, hogy katolikus vagyok, hanem vállalom, amit teszek.

2016. jan. 20. 11:38
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező én egy olyan katolikus vagyok, aki komolyan veszi a vallását. Katolikus vagyok még, mert egyébként folyamatban van áttérésem az orthodox keresztény egyházba...


A templomokban (más vallásnál is) nem szentek ülnek, hanem gyarló, bűnre hajlamos emberek.

Igazából majd Isten fogja megítélni tetteinket!

Azt gondolom hogy hosszú távon nem marad olyan valaki, mint amit leírtál, mert vagy sajnos elhagyja a vallást

(azt fogja mondani hogy "én hiszek,de nem kell templomba járni"), vagy idővel elmélyül a kapcsolata Istennel és ténylegesen megtér!


Én is sokat gondolkoztam ezen a dolgon és a problémát abban látom hogy sokan csak "eljárnak" a templomba, de pl. gyónni nem megy,vagy csak ritkán, otthon nem imádkozik stb. és megszakad a kapcsolata Istennel.


Sokan járnak csak a közösség miatt, és nem igazán hitből a templomokba. Ismerkedés, barátkozás,programok keresése a cél - ebben az esetben is mondhatja magáról, hogy vallásos, mert "ciki" lenne felvállalni hogy miért is jár pontosan?

2016. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12-es vagyok


Még egy kis kiegészítés kérdésedre,kicsit hosszú,de

válasz lehet, hogy úgy mondjam "fejétől bűzlik a hal".

Tisztelet minden kivételnek!


[link]

2016. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%
katolikusoknál a papoknak tanítják hogy pedofilok legyenek, vagy az csak úgy jön?
2016. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!